Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.01.2010, 20:13   #81
ablos78
 
ablos78's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Ostrołęka
Posty: 792
Motocykl: XRV750,GS1200
Przebieg: Rośnie
ablos78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 7 godz 2 min 39 s
Domyślnie

Siemka Mały.
ablos78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2010, 20:35   #82
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
A właśnie nie dokładnie. Moja 04 (italiana-stare żarówki 35W) ma dwa mijania.
A to przepraszam
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.01.2010, 22:18   #83
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
A właśnie nie dokładnie. Moja 04 (italiana-stare żarówki 35W) ma dwa mijania.
to już ktoś popsuł

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 09:05   #84
MuSStaFFa
zarobiony...
 
MuSStaFFa's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 192
Motocykl: RD07a & Yamaha XV1900 Raider
Przebieg: za mały
MuSStaFFa is an unknown quantity at this point
Online: 5 dni 1 godz 3 min 8 s
Thumbs down NIE ZAKLADAC HID- Sridów !!!!

to ja tak skwituje to co tu sie co niektorzy na pocili... w zeszlym roku 15.06.2009 mialem wypadek... mialem suzuke vzr1800 z 15.03.2009.. i koles mi wjechal w dupe... mial ponad 180 km ja 60-70... cudem przezylem a moj plecak to juz w ogole ...polamana i 3 miesiace na wozku inwalidzkim.... do dzis ma bolesne operacje i nie wroci juz do sprawnosci fizycznej... 16.11.2010 kolejna operacja... ale wracajac do bixenonow.. ja wlasnie taki mialem zalozony.. hid.. za 250 zl... i co dalej... mimo ze gosc mi walnal z tylu... to walnal dlatego ze zajechala mu droge kobita jadaca pasem z boku.... a ona mu zajechala bo ona nic nie widziala bo ja podobno oswietlilem ja zajebistym HIDem z allegro... niestety na miejscu wypadku biegly sadowy podobnojedno z pierwszych zdjec jakich robil motocyklowi to wlasnie zarowce i zarnikowi niby bixenona.. ja do dzisiaj mam przez to problemy i mam wspoludzial w wypadku.... co dalej z finansami i ubezpieczeniem nie musze moowic.. ale JEDNOZNACZNIE ODRADZAM !!! sorry za literowki ale spiesze sie do roboty a b.chacialem to szybko napisac !!!
__________________
nie ma rzeczy nie możliwych...są tylko rzeczy chwilowo nie osiągalne :-)
MuSStaFFa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 14:03   #85
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

przykro czytać Kolego. życzę powrotu do zdrowia.

tak jak to było pisane powyżej - reflektor wielozwierciadłowy /lub klasyka z fresnellem/ do ksenona się nie nadaje... VZR ma własnie taki reflektor.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 16:18   #86
MuSStaFFa
zarobiony...
 
MuSStaFFa's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 192
Motocykl: RD07a & Yamaha XV1900 Raider
Przebieg: za mały
MuSStaFFa is an unknown quantity at this point
Online: 5 dni 1 godz 3 min 8 s
Domyślnie

i na pewno swiatla naszych afryk tez sie nie nadają.... a jak ktos w razie czego popelni blad to jak ma dobra papuge to sie wybroni tym ze go oslepiles... i tyle...
__________________
nie ma rzeczy nie możliwych...są tylko rzeczy chwilowo nie osiągalne :-)
MuSStaFFa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 19:44   #87
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 27 min 54 s
Domyślnie

Ja mialem xsenony w LC8 i bylem nimi zachwycony.Nikogo nie razilem a noc przestala istniec.Przypadkowo mam H4 i bede chcial ja wsadzic do Czelendzera.Czy sie uda,zobaczymy
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 20:00   #88
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mylisz się Myku.

a w niemcowie możesz mieć grube kuku przy okazji mniejszej niż ta Mustaffy powyżej - wystarczy kontrola. tak uważam.
jak bedziesz przerabiał czallendżera to może i szarpniesz się na owiewkę TT - tam są dwie soczewki z A6 - wtedy nie będziesz oślepiał. ze światłem w LC8 wybacz ale Ci nie wierzę.
wg. mej wiedzy w całej historii nowoczesnej motoryzacji były tylko dwa auta z xenonem i wielozwierciadłem: Laguna i siakieś Volvo /80 czy 90 chyba/ chyba z 10 lat temu - ale tam było mycie szyby i układ samopoziomowania. ze względów, o których poniżej IMHO producenty zrezygnowali z tej technologii.
wiem, że to kusi, bo miałem w LC4 xenona i bardzo chwaliłem ale tam była soczewka /H1 akurat mialem tylko xenon na mijania/ - świeciło to po prostu rewelacyjnie ale jak stanąłeś przez motocyklem 30m to odnosiłeś wrażenie, że COŚ TAM troszkę świeci. wystarczyło jednak ukucnąć... i to jest zasadnicza różnica na korzyść soczewki - po prostu NIE WIDAĆ źródła światła.
czy w LC8 czy w czallendzerze tak nie jest i nie będzie bo świeci niemal cały reflektor i jest o wiele większa powierzchnia przed nim, która może /i ulega/ ulec zabrudzeniu. a wtedy to już nie ma dyskusji - dajesz po gałach jak golf II z neonami pod podwoziem.
to co piszę, nie opieram na własnym mniemaniu tylko widziałem sporo motocykli swoich klientów i niestety tak się sprawa przedstawia. XJR1300, CBF1000, Suzuki Bandit 1200, Kawa ER6 i pewnie parę innych jeszcze.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 04.11.2010 o 20:03
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 20:11   #89
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,091
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 9 godz 18 min 9 s
Domyślnie

Ja wtrącę swoje. Otóż w związku z obawami powyżej opisanymi zdecydowałem się na soczewkę Hella (światło przeciwmgielne) http://picasaweb.google.com/Ropuch19...84261780691634 - + zdjęcia wcześniej/później włączane osobno i tylko w sytuacjach, które tego wymagają - jest HIPER wyraźna granica światło/cień ustawiana dowolnie tyle tylko że manualnie (góra-dół; prawo-lewo).
Jestem zafascynowany jasnością - noc staje się dniem - oryginał przetwornica Hella D2S od auta, palnik oryginał Philips D2S; halogen hella micro de - kompletny zestaw nie jest tani ale naprawdę robi robotę.
nawet w ruchu miejskim zero oślepiania.....ale normalne lampy zostawiłem w oryginale !!!
Zgadzam się z Matjasem w jego wypowiedziach....nie kombinujcie/kombinujemy z lampami w oryginale....lepiej dodać coś od siebie w postaci dodatkowego oświetlenia pod różnymi znanymi nam tu patentami
HID jest naprawdę w pytę !!!!
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2010, 20:14   #90
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 14 godz 27 min 54 s
Domyślnie

Kategorycznie sie nie zgodze!Za rada Leszka z ADV on ma tez xenony,zrobilem to u siebie z owa przetwornica,czy jak to sie tam nazywa i bylem zachwycony.Jadac nim do Pn.Walii 1300km z tego jakies 300 jechalem po ciemku,spowrotem podobnie 400km po ciemkku,zupelnie zapomnialem o wczesniejszych moich problemach z widocznoscia.Polecam ten pomysl,tylko bez fuszery przy montazu prosze.W Xsie nie wiem jak to bedzie,ale napewno bede probowal.A TT jest jednak na dzisiaj poza moim zasiegiem,mam inne przewidziane wydatki
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
xenony... halogeny.. marecki999 Wszystko dla Afryki 22 01.01.2014 13:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.