Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.05.2012, 11:14   #71
Klepo
 
Klepo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Puszcza Biała
Posty: 63
Motocykl: RD07a
Klepo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 44 min 56 s
Domyślnie nafta do garów

Odnośnie odpalenia po długim przestoju,to mieliśmy swego czasu Sportstera 1200 z Florydy,utopionego w garażu podczas tajfunu Catherina.Sprzęt w ogóle nie ruszał tłokami,-był tak zapieczony jak zespawany
Własciciel chciał go rozebrać i remontować ale ...najpierw poszła nafta do garów i tak to stało kilka dni.Potem powolne obracanie wałem,zmiana oleju...sprzęt odpalił i jeszcze raz zmiana oleju,aby zalać olej H-D na końcu.
Motocykl jeździ bez problemu,nie bierze,jest O.K. bez rozbierania silnika.

Kostki elektryczne w H-D...poezja w Afryczce jak z syrenki
Klepo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2012, 23:52   #72
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klepo Zobacz post
Odnośnie odpalenia po długim przestoju,to mieliśmy swego czasu Sportstera 1200 z Florydy,utopionego w garażu podczas tajfunu Catherina.
Jesteś pewny że to po Catherina? Ja widziałem dużo motocykli w USA po tym huraganie i stanu zeżarcia przez słoną wodę nie da się opisać? Sól zniszczyła wszystko tak że nawet po chromach nie było śladu. Ja myślę że to raczej coś co w USA nazywają fresh water... te są do odratowania bez problemu ale z tego co wiem to u nas jak jest flood title nie da się zarejestrować?

Wracając do tematu to może tylko ja tak betu zrozumiałem "Chocke u mnie sie zwiesil-wiec kiedy sie nagrzla to znow wyregulowalem na 1200"
Rozumie że Chocke to ssanie i ręcznie skręcił obroty żeby były niższe jak się silnik nagrzał, więc cały czas jeździł na ssaniu tak naprawdę...
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2012, 16:29   #73
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Tak wlasnie mialem na mysli.Z tym ssaniem to ja sam nie wiem czy onno bylo ciagle na ON czy nie.Gdzies sie zablokowalo.Oddalem AT do serwisu-pan potwierdzil moje podejzenia i stwierdzil na 99% ze gaznik do regulacji.
Odbior poczatkiem przyszlego tygodnia.Jak ja sie nie moge doczekac :-(
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2012, 09:24   #74
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Betu, a nie myślałeś żeby oddać AT do przeglądu np. do Szparaqa?
Mówię to po swoich doświadczeniach - mechanicy zaglądali, regulowali i było podobno ok a mimo to ciągle były problemy i niska komprecha...

Dopiero jak Szparaq zrobił porządek to wyszło szydło z worka - i winowajcą były właśnie gaźniki których nie było co regulować tylko remontować, a właśnie z lewym powietrzem miałem problemy - teraz po remoncie szparaqa - bajeczka, nówka sztuka i silnik do docierania. Warto było.

Cytat:
Napisał betu Zobacz post
A orientuje sie ktos gdzie w Lubuskiem moglbym przeprowadzic z kims (jak najchetniej sie czegos naucze) lub u kogos kompletna renowacje gaznika?
Wrocław -> Szparaq.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 13.05.2012 o 06:57
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2012, 12:11   #75
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Nigdy nie mow nigdy.Nie widze problema-ja sie chetnie ucze takich rzeczy,tym bardziej kiedy moglbym oddac fachowcowi i popatrzec mu troche na rece .
W tym przypadku to byla walka z czasem-mialem troche wolnego i chcialem go spedzic w siodle,ale do dzis niestety czekam na odbior-choc powodem byl pewnien zaworek w gazniku ktory udalo mi sie zalatwic dopiero po skomtaktowaniu sie z Puntkiem.
Mysle ze na przyszlosc,jezeli cos-to podjade to tego malego miasta Wroclaw,boje sie tylko ze jak bede jechal na 5-ce to moge nie zauwazyc kiedy go przejade-chyba ze rozpierdziele sie na ich wypoziomowanych torach tramwajowych
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2012, 21:28   #76
Belfegor
 
Belfegor's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Witnica/Poznań
Posty: 119
Motocykl: BMW R1200GS ADV
Przebieg: rośnie
Belfegor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 29 min 9 s
Domyślnie

Oddałeś do Motokliniki w Kłodawie Wczoraj odstawiłem tam swoją na synchro po wymianie króćców, a ziomek mi na to że ma już jedną na stanie z zaworkami w gaźniku do wymiany...
Belfegor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2012, 22:10   #77
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

ha-to ja :-)
Mowili mi ze jakis gosc dzwonil i pytal o cene regulacji gaznika,a nie bylem to ja-wiec wypada na ciebie.
Mam zamiar odebrac moja AT do piatku z tamtad-jezeli nie bedzie gotowa-wezme twoja :-)

Wiesz cos wiecej na temet tego zakladu
Poczytalem troche wczesniej w sieci-i pisali ze chlopcy sie znaja i dobrze robia-co ty na to?
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2012, 22:17   #78
Belfegor
 
Belfegor's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Witnica/Poznań
Posty: 119
Motocykl: BMW R1200GS ADV
Przebieg: rośnie
Belfegor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 29 min 9 s
Domyślnie

Wiem tylko tyle co z neta... Złego nic nie słyszałem. Moją przed weekendem też mają skończyć, zobaczymy czy się uda. W tej chwili mają trzy sztuki na stanie... Nasze dwie padaki i jedną wychuchaną na sprzedaż :-)

Ostatnio edytowane przez Belfegor : 15.05.2012 o 22:20
Belfegor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2012, 07:50   #79
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie

Moze uda nam sie spotkac na miejscu-o tej samej porze.Kto wie.
Ta trzecia niech trzymaja-bo bedziemy potrzebowali czesci niedlugo-wtedy bedzie jak znalazl
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.05.2012, 17:15   #80
Belfegor
 
Belfegor's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Witnica/Poznań
Posty: 119
Motocykl: BMW R1200GS ADV
Przebieg: rośnie
Belfegor jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 godz 29 min 9 s
Domyślnie

Można się zgadać na jakiś off. Jak dzwoniłem dziś do serwisu twoją kończyli, a moją mają skończyć do piątku/soboty.

Nie wiem tylko o co chodzi gościowi w serwisie - "w sprawie której pan dzwoni tej ładnej czy brzydkiej"
Belfegor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.