Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.06.2014, 17:01   #1
ARG


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: teraz to Stolica
Posty: 333
Motocykl: Suzuki DR-Z 400 E
ARG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 45 min 7 s
Domyślnie

A czy to nie chodzi o to, że przyjmując mandat przyznajesz się do winy i policja nie musi szukać przyczyn jakiekolwiek by one w rzeczywistości nie były?
ARG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 17:06   #2
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 58 min 57 s
Domyślnie

Wolly, byłeś w miękkim obuwiu? Czy tak wykręciło w kostce....Gdyby nie dojechali albo nie było zasięgu powstała by perełka literatury"Opowieść o prawdziwym człowieku II "

Ostatnio edytowane przez puszek : 05.06.2014 o 17:09
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 17:09   #3
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,285
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 22 godz 15 min 48 s
Domyślnie

no właśnie nie chcę tego tak zostawić , ponoć to była droga prywatna i niby wszystko wolno tyle że nie było tabliczki teren prywatny ,zakaz wjazdu itp , oraz uwaga wilcze doły , droga jakich setki w tamtym rejonie , maiłem w dupie motor mandatu też nie przyjąłem uwierzcie mi nigdy się tak nie cieszyłem na widok karetki
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 17:49   #4
sebazaz
 
sebazaz's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Białystok
Posty: 759
Motocykl: GSX,EXC
sebazaz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 1 min 12 s
Domyślnie

Wolly szybkiego powrotu do sprawności i moto oczywiście, a temu co drut rozciągnął to .... w dupę. Jeśli zrobił to jako pułapkę, to trzeba ukarać dla przykładu.
Najważniejsze żeby kulas wyzdrowiał.
sebazaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 17:52   #5
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,285
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 22 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Puszek kolano też dostało na razie jestem pierwszy dzień w domu wypadek miałem 23,05 a dzień wcześniej śmialiśmy się z Wasylem na urodzinach IVI przy ognisku i jak by mi ktoś powiedział że będzie lipa to bym go śmiechem zabił byłem tego dnia w takich miejscach że chyba tylko traktor 4x4 mógłby przybyć z pomocą miałem ostatnio dużo czasu do przemyślenia co do jazdy motocyklem ostatnia fota z tego dnia
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_5999.JPG (702.6 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wolly : 05.06.2014 o 17:56
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 17:56   #6
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

No przerypane stary. Szczególnie, że to pewnie trochę leżenia teraz będzie.

Przestroga też jak zwykle, żeby jednak nie jeździć samemu.

A palantowni to się kuźwa medal za kretynizm należy.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 18:15   #7
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Na pewno możesz się odwołać od tego mandatu, wręcz złożyłbym skargę na tych ćwierćinteligentów w mundurkach.
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 21:26   #8
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludwik Perney Zobacz post
Na pewno możesz się odwołać od tego mandatu, wręcz złożyłbym skargę na tych ćwierćinteligentów w mundurkach.
Ludwik jak komuś dajesz rady to zweryfikuj gdzieś, bo na pewno to zęby w dupie nie rosną, a jak już podpiszesz mandat to możesz się odwołać przez okno, inna sprawa, że podstawianie bloczka pod nos osobie po wypadku to debilizm, ale coraz więcej ludzi jak to mówisz w mundurkach jest coraz gorzej przygotowanych merytorycznie. Dobrze, że nie przyjales mandatu sąd może wziąć pod uwagę okoliczności i odstąpić od wymierzenia kary, bo niestety wina jest, tak jest niestety skonstruowany kodeks RD, druga rzecz to odpowiedzialność tego tluka co postawił to sidlo. Zdrowia i jeszcze raz zdrowia, szkoda że nie było mnie tam z Tobą. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Vertus72 : 05.06.2014 o 21:28
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2014, 22:51   #9
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Vertus72,
przed każdą wypowiedzią, około godziny wertuję wikipedię i dzwonię do rzeczników prasowych i komisji eksperckich ;-)

To jakie to przewinienie, że wjeżdża się w niewidoczną przeszkodę?
I co to za zwyczaje, że zamiast pomóc ofierze wypadku, karze się ją na miejscu zdarzenia mandatem?
Przecież uczestnik takiego zdarzenia może działać pod wpływem szoku i z wszystkiego się wycofać.

Mam swoje doświadczenia ze służbami mundurowymi w sprawach wykroczeń drogowych i radzę sobie posługując się logiką i ta podpowiada mi, że to jawny absurd i nieco uporu wystarczyłoby, żeby sprawę wyprostować.

No, ale śmiało, powiedz przy tej okazji, jak Ty to widzisz, przyda się na pewno ta wiedza, tym bardziej, że ten rok obfity jest w podobne wydarzenia.

Jak spadnie na mnie meteoryt, zapłacę mandat?
Ludwik Perney jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2014, 10:33   #10
Vertus72
 
Vertus72's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 602
Motocykl: Ansfaltowy pedał
Vertus72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 28 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Ludwik Perney napisał:To jakie to przewinienie, że wjeżdża się w niewidoczną przeszkodę?
Z logicznego punktu widzenia żadne, ale ustawa o rd mówi, że masz prowadzić pojazd z taką prędkością by móc swobodnie obserwować sferę wokół pojazdu tak aby w porę wychwycić wszystkie zagrożenia i zapanować nad pojazdem by nie wyrządził szkód w mieniu czy zdrowiu.
Cytat:
I co to za zwyczaje, że zamiast pomóc ofierze wypadku, karze się ją na miejscu zdarzenia mandatem?
Przecież uczestnik takiego zdarzenia może działać pod wpływem szoku i z wszystkiego się wycofać.
To nie są zwyczaje, tą firmą zwaną policja rządzi królowa, której na imię statystyka, z chwilą podpisania mandatu przyznajesz się do popełnionego czynu i grzywna w postępowaniu mandatowym staje się jakby wyrokiem prawomocnym, jedynym organem, który może go anulować jest sąd, kiedyś mógł to zrobić funkcjonariusz. Jak to się stało, że Twój mandat został anulowany nie wnikam, ta firma zna różne przypadki, czasem lepiej napisać notatkę,że strony z bloczku zginęły niż wyjść na debila w sądzie, znam przypadki, gdzie karze się MK np. osoby nieletnie....tak tak są takie orły w tej instytucji.
Cytat:
Mam swoje doświadczenia ze służbami mundurowymi w sprawach wykroczeń drogowych i radzę sobie posługując się logiką
Całe życie powtarzam, że tam gdzie zaczyna się policja kończy się sens i logika, ale cieszę się, że trafiasz na ludzi którym Twoje argumenty trafiają tam gdzie trzeba i potrafią wyciągnąć wnioski. Zgadzam się, że jest to absurd, ale niestety takimi nasze państwo stoi.
Cytat:
No, ale śmiało, powiedz przy tej okazji, jak Ty to widzisz, przyda się na pewno ta wiedza, tym bardziej, że ten rok obfity jest w podobne wydarzenia.
Niestety nie ma jednomyślności czy skodyfikowanych procedur działania w policji, każda jednostka pracuje pod inną prokuraturą, innymi przełożonymi, są inne naciski i priorytety, choć niby prawo jednolite w całej Polsce.
Vertus72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.