Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2022, 22:29   #721
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,857
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 34 min 12 s
Domyślnie

Przełęcz skorpiona, taki był plan aby tym razem pokazać żonie Little Maktesh. Gdy zjechaliśmy z drogi 90 to informacja o zakazie ruchu na drodze 227 nie zrobiła na mnie specjalnego wrażenia. Ta informacja była również podczas naszej ostatniej wizyty w 2018 roku. Trochę mnie zaskoczył praktycznie zerowy ruch, tylko jedno auto pojechało w górę przejeżdżając powoli przez kawałek zniszczonego asfaltu. Jadąc w górę było widać że asfalt obrywa się po bokach a prac zabezpieczających raczej się nie wykonuje. Gdy już powoli jechaliśmy w kierunku parkingu skąd mieliśmy się przespacerować nad krater, okazało się że wyjazd blokuje nadsypana górka aby rzeczywiście zakaz ruchu był zakazem ruchu. Na szczęście powoli bokiem dało się zaporę objechać, gdyby auto było ciut dłuższe to byśmy pewnie zawiści na środku. Spacer do miejsca gdzie leżał motocykl to było jakieś 15 minut a do krateru jakieś plus 5 minut. Pogoda tym razem gorsza, chyba jest jakaś burza piaskowa bo żółto w powietrzu

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 10:41   #722
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,857
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 34 min 12 s
Domyślnie

Nie wiem w jaki sposób rozliczałem poprzednie jazdy po Izraelu, ale myślę że płaciłem kartą, tylko nie pamiętam aby były takie cyrki jak obecnie. Teraz kasują za kwotę która przekracza wartość tankowania i rzekomo mają zwrócić różnicę. Mam nadzieję że to jednak zrobią chociaż podobno ma to trwać cztery dni, pierwsze tankowanie jeszcze się nie rozliczyło. Gdybym wiedział to wolałbym wziąć z bankomatu kasę i płacić gotówką za konkretną ilość, taka nauka na przyszłość. Pogoda raczej zimowa, na pustyni po zjechaniu z przełęczy w kierunku Yeruham i Dimony regularna burza piaskowa, w nosie zapach suchego piachu. Wjazd do miejscowości w której Izrael próbuje osiedlać Beduinów jest kolejnym powodem do zastanawiania się nad kierunkiem w jakim podąża nasza tak zwana cywilizacja. Gdybyśmy mieli motocykl to fun z jazdy po drodze Arad Sodoma oraz droga 25 byłby pełen satysfakcji a tak musimy się męczyć w Kia picanto w automacie, dobrze że spalanie przynajmniej w granicach 5,2 litra na sto . Kąpiel w morzu martwym w Ein Bokek miała być za darmo według słów pracownika kempingu Ein Gedi. Niestety trafiliśmy na strefę parkowania i dzięki żonie która odczytała że jesteśmy w darmowych godzinach, mamy bilet za 100 szekli, bo trzeba było czytać od prawej strony, kąpiel była gratisowa. Nocleg mieliśmy w budzie udającej wóz osadników ale brakowało na śpiworów i rano musieliśmy podgrzać się klimą a gdyby był koc to można byłoby się obyć bez tego. Próbowałem zrobić wschód słońca i chyba zepsułem obiektyw, bo się dziwnie zachowuje, podejrzewam uszkodzenie od słońca elementu który odpowiada za ostrzenie, ale na szczęście miałem jakieś inne obiektywy. Podczas śniadania przyszły kozy które próbowały zlikwidować wszelką posadzoną roślinność. Wizyta w dolinie Quelt była warta pojechania na zachodni brzeg ale Jerycho jako miasto wprowadziło nas ponownie w depresję nad losem człowieka, podobnie jak przejazd tzw drogą Gandhiego nr 90 w kierunku BetmShain. W ciągu dwóch dni zaznaliśmy pustyni, terenów górskich w stadium końca zimy, gór w stadium wiosennym i terenu na północy przy granicy z Jordanią gdzie wiosna w pełni. W Akko mamy z kolei wczesną jesień, chłodno i deszcz pada, nie wiem czy się skusimy na kąpiel w morzu.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 23:37   #723
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,969
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 18 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie wiem w jaki sposób rozliczałem poprzednie jazdy po Izraelu, ale myślę że płaciłem kartą, tylko nie pamiętam aby były takie cyrki jak obecnie. Teraz kasują za kwotę która przekracza wartość tankowania i rzekomo mają zwrócić różnicę. Mam nadzieję że to jednak zrobią chociaż podobno ma to trwać cztery dni, pierwsze tankowanie jeszcze się nie rozliczyło. Gdybym wiedział to wolałbym wziąć z bankomatu kasę i płacić gotówką za konkretną ilość, taka nauka na przyszłość.
W UK (i w paru innych krajach Zachodu też) to norma przy płaceniu za paliwo i przy ładowarkach też. Podjeżdżasz do ładowania i płacąc 'contactless' kartą pobiera/blokuje Ci z góry np. 20 czy 30 funtów (w zależności od operatora) i rozlicza dopiero po zakończeniu ładowania. W UK rozliczenie kwoty tankowania czy ładowania nie trwa dłużej niż góra kilka czy kilkanaście minut. Więc w Twoim wypadku sądzę, że to "wina" rozliczeń Izrael - Polska.

A apropos cen paliwa to u nas tak to wygląda (czyli 'dycha' PLN za diesla). Ciekawe kiedy ceny dobiją do 2 funtów za litr, bo że to się wkrótce stanie nie mam wątpliwości patrząc co się dzieje na świecie.

nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 10:15   #724
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

na planecie.pl już 8,80zł na ON wczoraj widziałem.

w DE po 2eur dziś kolega donosił.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 10:23   #725
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 45 min 23 s
Domyślnie

Consi, fajna pojezdka. Zazdraszczam słońca.

2 euro diesel w germanii? Dlajcie znać gdzie i pojadę. Normalnie poniżej 2.20 diesla nie kupisz.

A to przy Autobanie.
20220308_182000.jpg
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 10:36   #726
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Consigliero, fajny trip!

Co do paliw, przedwczoraj rano 7,2pln, po południu 7,6 diesel, wczoraj 7,99, dziś nie patrzyłem żeby mi słabiej się nie robiło o 6 rano. Się zastanawiam na jakim poziomie to się zatrzyma...

Podjąłem walkę z cenami, wiem że z założenia przegraną ale robię co mogę (średnie po około 500km dojazdów w nowym trybie jazdy.. 85% trasy 100-105kmh tempomat, reszta głaskanie gazu i jazda generalnie jak starym PKSem):



Focus Econetic to bardzo dobre w tej kwestii auto sorki za OT
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 12:37   #727
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Podobno hulajki elektryczne szybko schodza.. ot taki efekt uboczny.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 14:22   #728
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,857
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 34 min 12 s
Domyślnie

No cóż byłby to fajny trip gdyby nie fakt że sterujemy obecnie przyjmowaniem ludzi w potrzebie za pomocą telefonu. Niestety nie będąc na miejscu ciężko spowodować wysprzątanie pokoju. Coś co z żoną robimy w jeden dzień nasz pracownik robi już trzeci dzień i końca nie widać. Niestety do momentu kiedy nie będzie szansy na dochód nie jesteśmy w stanie przyjąć kogoś do pracy. Dziś daliśmy jeden pokój matce z dzieckiem, może będzie chętna nam pomóc w pracy, ale o tym przekonamy się dopiero jak wrócimy. Jednym słowem wojna zaburzyła nam cały porządek, a do tego jeszcze te ceny. Wprawdzie jazda elektrykiem jest tania ale do motocykla trzeba wlać paliwo. Z konieczności gapimy się trochę w telewizor i nawet niektóre programy potrafią wprowadzić trochę innego spojrzenia, zwłaszcza te satyryczne. Na przykład tekst premiera Naftali Beneta do Putina, w wolnym tłumaczeniu, z programu satyrycznego. Nasza religia zabrania nam rozlewu krwi i dlatego chcemy rozmawiać o Ukrainie. Riposta Putina, znaczy się u siebie już rozwiązaliście problem z Palestyną?







Już byśmy chcieli być z powrotem w domu, znaczy się na Szewskiej.
Jeszcze tak w nawiązaniu do militariów. Jadąc w dół na południe w kierunku Eilatu mijamy kierunkowskaz Raphael , na mapie nie ma żadnego śladu miejscowości, za chwilę kolejny znak Raphael west ale na mapie pusto, żadnej metropolii . Jedziemy dalej a tam ładna górka na niej jakieś rzeźby wielbłądów i kolejny znak Raphael East, decyduję się aby zajechać do miasteczka. Skądinąd wiem że Raphael to też nazwa firmy/systemu obronnego produkcji Izraelskiej, po zjechaniu z głównej drogi za chwilę zatrzymujemy się przed znakiem że to jest droga prywatna i wjazd jest tylko dla upoważnionych. Wtedy dotarło do mnie że to musiał być teren testowania tych systemów rakietowych.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 14:32   #729
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 9 godz 16 min 24 s
Domyślnie

Marek, bo ja się pogubiłem, Wy do Izraela pojechaliście samochodem czy motocyklem? Bo widzę i ten i ten środek transportu...

Faktem jest, że taki wyjazd nie jest tym czym by był gdyby nie było wojny za miedzą Polskiej granicy z całymi jej konsekwencjami....
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 15:31   #730
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,965
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 15 min 20 s
Domyślnie

Nie wiem jak to robisz Zimny, moje SH 300 pali prawie tyle samo, to jakaś magia chyb a.
Fazik na obwodnicy Romy 2.54 euri za litra on. Znalazłem w dyskoncie piątkę rzepakowego za 6.19, kupiłem wszystko co mieli. Jebie trochę frytkami z rury, ale panda nie robi żadnych fochów. Tu nawet nie mają pojęcia że na tym można jeździć i niech tak zostanie.
https://www.youtube.com/watch?v=mJObCsl06j8
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.