Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.05.2021, 12:09   #561
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Tyle, że jak kupisz nowy pojazd lub z przebiegiem poniżej 6000km w DE i rejestrujesz w Polsce to VAT musisz zapłacić.
Możesz kupić na mnie, pomęczę się z używaniem jej minimum pół roku lub 6.000 km, żeby później mogła być Twoja

A tak serio - faktycznie o tym zapomniałem.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 12:54   #562
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 393
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 10 godz 40 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Możesz kupić na mnie, pomęczę się z używaniem jej minimum pół roku lub 6.000 km, żeby później mogła być Twoja

A tak serio - faktycznie o tym zapomniałem.
Akurat nie zamierzam na tą chwilę kupować. Jednak kiedyś byłem na kupnie i chciałem dokonać takiego zakupu w DE. Niestety oba warunki muszą być spełnione: musi minąć 6 miesięcy od pierwszej rejestracji i najechane min. 6000km. Więc zdarza się, że moto ma 2,3 lata, a przebieg 5000km i jest traktowany według naszych przepisów jako nowy. Nie znalazłem wyjścia jak to obejść i temat odpuściłem. Teoretycznie istnieje możliwość żeby w DE oddali VAT, ale zabrakło mi odwagi żeby próbować .
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 14:56   #563
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,948
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 6 godz 41 min 28 s
Domyślnie

No to zapraszam do UK. My już poza UE więc zakup bez VAT będzie jak eksportujesz. Tylko w UK VAT to 20% plus polskie VAT i cło więc i tak wyjdzie ciutke drożej. Chyba że dealer da jakiś upust
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 15:07   #564
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,412
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 min 2 s
Domyślnie

Jak dobrze pamiętam to kupuje się spoza UE bez VATu. Znaczy się w tym przypadku brytyjski VAT zostanie zwrócony na granicy i w kraju docelowym zostanie naliczony właściwy dla danego kraju.

Cła już chyba w Polsce też nie ma?

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli gadam bzdury?
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 16:12   #565
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Akurat nie zamierzam na tą chwilę kupować. Jednak kiedyś byłem na kupnie i chciałem dokonać takiego zakupu w DE. Niestety oba warunki muszą być spełnione: musi minąć 6 miesięcy od pierwszej rejestracji i najechane min. 6000km. Więc zdarza się, że moto ma 2,3 lata, a przebieg 5000km i jest traktowany według naszych przepisów jako nowy. Nie znalazłem wyjścia jak to obejść i temat odpuściłem. Teoretycznie istnieje możliwość żeby w DE oddali VAT, ale zabrakło mi odwagi żeby próbować .
Temat latwo obejść jesli chodzi o jedno i drugie . Wazne aby byl zameldowany w DE
Robi sie to po polsku. Nie będę tłumaczył jak bo to nie jest ladny sposób ale calkowicie bezpieczny.


Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Jak dobrze pamiętam to kupuje się spoza UE bez VATu. Znaczy się w tym przypadku brytyjski VAT zostanie zwrócony na granicy i w kraju docelowym zostanie naliczony właściwy dla danego kraju.

Cła już chyba w Polsce też nie ma?

Niech mnie ktoś poprawi, jeśli gadam bzdury?
Cło jak najbardziej jest jesli kraj nie jest w Unii
Dla sprawdzenia kup byle pierdole w USA
Nie przepuszcza nawet malej paczki jesli kupujesz zcfirmy. Nie zaplacisz jak wysle osoba fizyczna w prezencie do jakiejs tam kwoty
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Novy : 23.05.2021 o 16:42 Powód: Połączenie postów
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 22:32   #566
furman

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Rawicz
Posty: 393
Motocykl: Crf 300L
furman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 10 godz 40 min 39 s
Domyślnie

Franz czemu się nie odezwałeś jak chciałem kupić. Chyba nawet na forum rzucałem taki temat. Szkoda. Gdyby jeszcze mnie kiedyś naszło to odezwę się do Ciebie na priw.
furman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 07:21   #567
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Franz czemu się nie odezwałeś jak chciałem kupić. Chyba nawet na forum rzucałem taki temat. Szkoda. Gdyby jeszcze mnie kiedyś naszło to odezwę się do Ciebie na priw.
Nie sprowadzam motocykli i nie handluje nimi. Nie mam na to już zdrowia
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 08:23   #568
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 17 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał furman Zobacz post
Akurat nie zamierzam na tą chwilę kupować. Jednak kiedyś byłem na kupnie i chciałem dokonać takiego zakupu w DE. Niestety oba warunki muszą być spełnione: musi minąć 6 miesięcy od pierwszej rejestracji i najechane min. 6000km. Więc zdarza się, że moto ma 2,3 lata, a przebieg 5000km i jest traktowany według naszych przepisów jako nowy. Nie znalazłem wyjścia jak to obejść i temat odpuściłem. Teoretycznie istnieje możliwość żeby w DE oddali VAT, ale zabrakło mi odwagi żeby próbować .
To akurat obejdziesz. Można kupić też na firmę i VAT odliczysz w całości lub połowie w zależności jak tam sobie to zakwalifikujesz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 11:43   #569
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,493
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 13 godz 53 min 28 s
Domyślnie

Ktoś pytał o wady i mam subiektywną - w taki sposób jak ja lubię czasem poganiać, to strach tym jeździć. Pewnie to zasługa zawieszenia. Ma to też plus taki, że prawie od razu jest adrenalina i jedzie się po całej drodze :-).

IMG_7324.jpg
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 12:50   #570
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 58 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JarekO Zobacz post
Ktoś pytał o wady i mam subiektywną - w taki sposób jak ja lubię czasem poganiać, to strach tym jeździć. Pewnie to zasługa zawieszenia. Ma to też plus taki, że prawie od razu jest adrenalina i jedzie się po całej drodze :-).

Załącznik 107199
Może doprecyzuj , bo jak patrze na fotke to po takim czymś na 250L można dawać ile wlezie, więc na 300L domyślam się że musi być tak samo. Gdyby dodać tam sporą nierówność dołków, korzeni wystających itd to trzeba ruszyć 4 litery i pracować. Na siedząco zawsze będzie lipa. Także ja uważam, że da się , fakt będzie adrenalina:-) bo faktycznie zawiecha sama nie ogarnie , ale można polecieć dobrze. Druga sprawa to taka , że cały czas jest to od początku "szwenduro". Parę dni temu byłem na pierwszym przeglądzie, łącznie 350km do serwisu i z powrotem. Leciałem asfaltem równo z autami , a wiele wyprzedzałem. Czyli zakres użyteczności jest mega szeroki, szwenduro na maxa. Nie gniewajcie się , bo mam 250L, no ale chyba następca nie może być gorszy.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
2021 CRF250L & CRF250 Rally Danny Dział ogólny 53 20.11.2021 16:47
XXVI WiR Rally 2021 dalej zwany podlasiakiem sluza Imprezy forum AT i zloty ogólne 205 20.11.2021 06:34
XXVI WiR Rally 2021 - koszulki jendrus Imprezy forum AT i zloty ogólne 65 27.10.2021 07:26
Endurorally 2021 Onufry22 Dział Producentów i Dostawców 91 16.09.2021 12:36
Honda crf 250 Rally Twardsza tylna sprężyna amortyzatora Viruus Warsztat 8 11.12.2019 13:56


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.