Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.12.2022, 06:48   #1
radosss
 
radosss's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Międzyrzec Podlaski
Posty: 174
Motocykl: RD04
radosss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 6 godz 50 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
UA czy skrajne środowiska będące w zdecydowanej mniejszości? Może coś przeoczyłem, ale nie przypominam sobie żeby były wysuwane ze strony ukraińskiej jakiekolwiek roszczenia terytorialne.
zimiok, Ty to lepiej zacznij sięgać po informacje także z innych źródeł niż artykuły Gazety Wyborczej.

ATomek
radosss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 16:07   #2
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,909
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 54 min 58 s
Domyślnie

Żeleński w szaliku jest niebezpieczny! Może zaatakować.

Ale niech sobie nazywa ulice i każdy plac imieniem rzeźnika Polaków, przecież to niegroźne. Nawet jakby rzeźnika patronem zrobił to to wogole nie ma znaczenia przecież i nie jest to niebezpieczne ani trochę.

Zakaz nauczania danego języka jest pierwszym kamyczkiem w lawinie zdarzeń które nastąpią za x lat. I nie będą to zdarzenia mile, historia pokazała wiele razy.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 16:15   #3
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,493
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 22 godz 53 min 36 s
Domyślnie

Pomoc naszego państwa która idzie z naszych podatków do czegoś chyba zobowiązuje.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 19:00   #4
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,169
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 11 godz 43 min 45 s
Domyślnie

Trzymajcie jakiś poziom tej dyskusji.
Z językiem rosyjskim i Rosjanami problem ma nie tylko Ukraina, ale w innym stopniu też Litwa, Łotwa, Estonia.
Boją się że im się sprowadzą Ruscy i jakieś referendum zrobią, że chcą się odłączyć..niewykluczone że takie działania są/były prowadzone.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 16:11   #5
zimiok

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 300
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 50 min 22 s
Domyślnie

Czujesz różnicę pomiędzy "zakaz nauczania danego języka" a "zakaz nauczania w danym języku"?
zimiok jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 19:55   #6
zimiok

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 300
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 50 min 22 s
Domyślnie

Dokładnie jak piszesz.
W Estonii gdzie rosyjska mniejszość to ok. 20% (a są rejony, że jest to prawie 90%) żeby dostać obywatelstwo trzeba zdać egzamin z języka estońskiego. Planują też zamknięcie wszystkich rosyjskich szkół, a nauka w nich ma być prowadzona jedynie w języku estońskim.

EOT z mojej strony.
zimiok jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2022, 20:35   #7
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,428
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 7 godz 51 min 3 s
Domyślnie

Biorąc pod uwagę środowisko kibiców, które co nieco znam na Podkarpaciu to ja ukraińcom życzę powodzenia w propagowaniu haseł o etnicznej ziemi UA na naszym terytorium
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 01:17   #8
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,566
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 10 godz 44 min 48 s
Domyślnie

Nie interesują mnie w tym przypadku skrajne mniejszości. Od uznania do wysunięcia roszczeń dzieli niewiele. Wystarczą tzw. okoliczności - zmiana władzy, słabość Polski, znaczący odsetek mieszkańców zamienionych w separatystów...
Wspomniałem wcześniej komisję senacką, mogę dodać przykład z Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, TV, publikacji Związku Ukraińców w Polsce, a tak naprawdę wszystkich dzisiejszych zwolenników OUN UPA, bo ta organizacja nadal nie uznaje konferencji teherańskiej i jałtańskiej i żyje wspomnieniem próby utworzenia własnej ojczyzny, tzw. Zakerzońskiego Kraju https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakerzonie
Marzenie tak silne, że do dziś wielu wierzy w jego dawne istnienie i nie chcą pamiętać, że duży odsetek Ukraińców i tysiąc lat przynależności był tam fikcją.
Najbardziej sugestywne było oddanie im praw do tej ziemi
przez ustępujących, przegranych Austriaków- naszych zaborców- w nadziei na możliwy powrót. Stąd luki w pamięci historycznej o Polsce zapełnione dziwnymi tworami.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 08:00   #9
zimiok

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 300
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 50 min 22 s
Domyślnie

ATomku, czyli jednak nie jest to oficjalne stanowisko rządu UA tylko grupy ekstremistów. IMHO, daleka droga do jakichkolwiek roszczeń, jeśli w ogóle można o nich mówić.
Zespół parlamentarny, o którym pisałeś to 13 na 450 członków, czyli mniej niż 3%. Po drugie zaś, nawet tytuł tego zespołu parlamentarnego odnosi się wprost do Kubania. Słowa o III, II czy jakiejkolwiek innej RP tam nie znajdziesz.
Cytat z wpisu na FB przewodniczącego tegoż zespołu:
"Naszym zadaniem jest opracowanie polityki powrotu na pole kulturowe i społeczne ukraińskich terytoriów etnicznych i etnicznych Ukraińców. Przede wszystkim zajmiemy się Kubaniem. Ale inne regiony, gdzie Ukraińcy żyją w zwartej zabudowie, też będą pod naszą uwagą."
Wrocław pewnie zajęliby jako pierwszy

W polskim parlamencie powstał zespół "Stop ukrainizacji polski" złożony z kilku średnio rozgarniętych osób. Czy to oznacza, że cała Polska to ukrainofoby?
Czy takie zachowania skrajnej, na szczęście mniejszości, ale mającej swoich przedstawicieli w parlamencie ma świadczyć o tym, że będziemy chcieli przywrócić Wilno i Lwów do macierzy?
Przechwytywanie1.JPG

@Radoss, popraw mnie jeżeli się mylę, ale chyba ani razu nie powołałem się na źródła z GW.
zimiok jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.12.2022, 08:31   #10
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,856
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 26 min 17 s
Domyślnie

Mnie zapadła w pamięć scena z Zezowatego Szczęścia


Piszczyk (off): Okrzyki prorządowych demonstrantów: „Niech żyje Marszałek Śmigły-Rydz!”, „Wodzu, prowadź na Kowno!” .Przy moim stanie ducha niewiele mnie to wszystko obchodziło. Myślałem ciągle
o Joli. Ten dzień miał się dla mnie stać Rubikonem, przejściem do życia dojrzałego. Chciałem jak najszybciej pozbyć się tego transparentu („Na Kowno!”) i czmychnąć. Nagle zorientowałem się, że nie idę już na końcu pochodu, ale w jego środku. Nie przypuszczałem, że nasza organizacja liczy tylu entuzjastów. Stopniowo począł mnie ogarniać nastrój tego tłumu, choć nie zależało mi na Kownie. Poczułem w sobie siłę zbiorowości (krzyczy: Na Kowno!). Okrzyki z tyłu: „ONR walczy, ONR czuwa, ONR Polskę wykuwa!", „Żydzi na Madagaskar!". Okazało się, że ci nowi koledzy nie należą do naszego związku. Zupełnie nie wiedziałem, co krzyczeć. Obawiałem się, że z powodu mojego nosa wezmą mnie znowu za Żyda. Dlatego postanowiłem wykrzykiwać na przemian dwa hasła: jedno dla tych z przodu, jedno dla tych z tyłu. Piszczyk wznosi okrzyki: „Wodzu prowadź!", „Żydzi na Madagaskar!", „Niech żyje Marszałek Śmigły-Rydz!", „Precz z sanacją!".




https://youtu.be/CuS1NQ8CGjk
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.