Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.05.2014, 00:22   #41
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Pantufl - z tymi śmieciami to byś się zdziwił - na własne oczy widziałem jak w pewnej stercie śmieci w środku lasu było mnóstwo dokumentów prowadzących do pewnej pani stomatolog z miasta oddalonego o ok. 40 km.
Klas jest offline  
Stary 06.05.2014, 00:26   #42
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 478
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 godz 22 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pantufl Zobacz post
Nie często a zawsze obie grupy są postrzegane łącznie. To niestety powszechne i nic z tym nie zrobimy niestety. Takie są zasady identyfikacji grup społecznych zjawisk kulturowych itd. musimy wszystko szufladkować Relatywizacja też jest powszechna i społecznie akceptowana. Jak ja wjeżdżam do lasu to przecież krzywdy nie ma, jak ci wredni quadowcy to na pewno las zryli i nam opinię zepsuli. Dla zielonych to jedno i to samo. Bez różnicy . Nie wolno - wjechał- winny- mandat dać kanalii. A z druigiej strony do lasu nikt z drugiego końca Polski śmieci nie wiezie, tylko miejscowi niestety.
Chciałem zacytować ale nie wyszlo co do smieci to masz rację . Ale jest nadzieja bo nas cywilizują , smieci odbierają a od tego roku to i segregacji uczą (za nszą kasę ale nic to efekt końcowy mnie pasuje)
szarik jest offline  
Stary 06.05.2014, 00:28   #43
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 13 min 20 s
Domyślnie

Są takie przypadki - ojciec jest a nie ma matki. Mało mnie już dziwi. A taki stary znowu nie jestem. Owszem na każdy przypadek znajdziemy wyjątek, ale pozwolisz, że zostanę przy swoim stwierdzeniu, że z drugiego końca Polski śmieci do lasu nie wożą ludziki.
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline  
Stary 06.05.2014, 00:31   #44
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 21 godz 13 min 20 s
Domyślnie

Spać idę i śnić o pięknym kraju bez zakazów nakazów i z kulturalnymi iwyrozumiałymi mieszkańcami. Jest gdzieś taki? Dobranoc
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline  
Stary 06.05.2014, 00:39   #45
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 478
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 godz 22 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pantufl Zobacz post
Spać idę i śnić o pięknym kraju bez zakazów nakazów i z kulturalnymi iwyrozumiałymi mieszkańcami. Jest gdzieś taki? Dobranoc
Ze niby co? My nie kulturalni ? , nie wyrozumiali ? , kraj nie piękny ?
Cie choroba

Tyle odemnie , temat wyczerpałem , powodzonka . Dobranoc
szarik jest offline  
Stary 06.05.2014, 00:55   #46
sagattic
 
sagattic's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 401
Motocykl: RD03
Przebieg: za mało
Galeria: Zdjęcia
sagattic jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 15 godz 11 min 5 s
Domyślnie

Przeczytałem cały wątek na forum LP i tak mnie naszło, że dyskusja w zasadzie nie ma większego sensu, My nie przekonamy Ich, Oni Nas
Jest jednak jedno "ale" podnoszone przez Ex'a (i nie tylko) kilka/kilkanaście razy. Mianowicie chodzi o przejrzystą informację gdzie można legalnie wjechać do lasu.

Tak sobie pomyślałem, że skoro LP tak kurczowo się trzymają przepisów, można to wykorzystać. Mam zamiar w najbliższym czasie pomęczyć trochę Regionalne Dyrekcje LP (zacznę od Warszawskiej) za pomocą Wniosku o udostępnienie informacji publicznej
http://bip.lasy.gov.pl/pl/bip/niepod...niu/index_html

Jeżeli jakimś cudem uzyskam mapę leśnych dróg udostępnionych dla pojazdów silnikowych to wrzucę na forum. Jednak bardziej prawdopodobne jest to, że mnie zleją albo odeślą do Urzędu Gminy, konkretnego Nadleśnictwa itp. itd.

Jednak gdyby zorganizować większą akcję tak aby dostawali takich wniosków kilkaset miesięcznie, to może coś by ruszyło? Myślę że na forach, na których się udzielał Orzep, znaleźliby się ludzie będący w stanie wysłać kilka maili miesięcznie...

Jeżeli źle myślę, to czekam na jakieś lepsze pomysły, bo gadka na tamtym forum niestety nic nie zmieni.
__________________
pozdrawiam,
Marcin
sagattic jest offline  
Stary 06.05.2014, 01:31   #47
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

A mnie zastanawia coś jeszcze.
Był utworzony na FAT temat jazdy po lesie http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=20514
Zostały tam wyłuszczone podobne argumenty i pobieżne rozwiązania powyższej kwestii jak w obecnej dyskusji, tyle że wtedy temat został ogólnie zahukany, zlany i wykpiony przez forumowych Tuzów.
Czy na prawdę potrzeba było takiej tragedii aby temat na nowo mógł ożyć i skłonić co niektórych do myślenia tudzież polemiki nad sprawami dla nas wszystkich ważnymi?

Żeby nie było... Uwielbiam las, szanuję las i ogólnie pojętą przyrodę. Nie szkodzę jej choć jeżdżę po niej motocyklem, nie niszczę upraw, a przez pola jeżdżę w zasadzie kiedy są zamarznięte (zima) albo gdy stają się rżyskami. Zdaję sobie sprawę ile pracy kosztuje rolnika staranna obróbka i zasianie pola, podobnie jak leśnika posadzenie młodnika, dlatego za nic w świecie nie posunąłbym się do zbesztania efektów ich pracy swoją motocyklową swawolą. Jednak podobnie jak przedmówcy jestem przekonany że Władcy Lasów bez szkody dla nich samych jak i dla tych Lasów byliby w stanie wytyczyć drogi leśne dla ruchu kołowego i szeroko pojętej rekreacji motoryzacyjnej. Założę się że nie ruszy na te dziurawe, pełne kolein i błota drogi połowa społeczeństwa swoimi seicentami, golfami i lagunami, tylko co setny jak nie tysięczny albo wręcz dziesięciotysięczny zmotoryzowany użytkownik drogi publicznej. Przy powszechności, wręcz spowszednieniu zjawiska przestanie się dostrzegać problemy. Przy akcji edukacyjnej, uświadamianiu, wręcz popularyzacji takiego sposobu rekreacji można w perspektywie następnych pokoleń więcej zyskać niż ryzykować stratę. Dałem poprzednio przykład Kanady, tam ludzie doszli do tych samych wniosków i wszyscy na tym tylko korzystają.
Śmieci? Jaki problem? Postawić kosze na śmieci! Opróżnić co tydzień. Na wstępie na szlak pobrać opłatę 2zł. Chętnie zapłacę! Byłem parę dni temu na Ślęży idąc popularnym szlakiem. Nigdzie nie było koszy na śmieci, a syf na ziemi walał się niemiłosierny... Setki turystów bo to majówka. Można sobie wyobrazić...

Każde zmiany są na lepsze.. Najgorzej jest nic nie robić a takie stanowisko wydaje się być objęte przez pracowników LP.
borys609 jest offline  
Stary 06.05.2014, 06:16   #48
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 934
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 7 godz 41 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Śmieci? Jaki problem? Postawić kosze na śmieci! Opróżnić co tydzień. Na wstępie na szlak pobrać opłatę 2zł. Chętnie zapłacę! Byłem parę dni temu na Ślęży idąc popularnym szlakiem. Nigdzie nie było koszy na śmieci, a syf na ziemi walał się niemiłosierny... Setki turystów bo to majówka. Można sobie wyobrazić...
Trochę się Borys zagalopowałeś. Na szlakach w lasach, w środowisku naturalnym zwierząt nie powinny stać kosze, bo zaraz jakieś ciekawskie borsuki, kuny czy inne jeżozwierze rozwloką ich zawartość.
Mnie zawsze mama uczyła jak chodziliśmy na wycieczki, że śmieci zbiera się do reklamówki i zabiera ze sobą. To nie jest trudne ale jak widać po podanym przez Ciebie przykładzie Ślęży przykracza możliwości dzisiejszych "turystów".
Tak, jak pisał szarik - to rodzice uczą dzieci prawidłowego zachowania, że śmieci zabiera się ze sobą do najbliższego smietnika i nie należy oczekiwać, że LP postawią kosze.
Wywóz śmieci do lasu to odrębny temat - za to powinni ręce obcinać.
Navaja jest offline  
Stary 06.05.2014, 07:16   #49
Ludwik Perney
 
Ludwik Perney's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,369
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Ludwik Perney jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 7 godz 40 min 55 s
Domyślnie

no i nie chciałbym musieć płacić 2zł za każde wejście na szlak.
Ani 1,54zł za każde spojrzenie na niebo.
Ludwik Perney jest offline  
Stary 06.05.2014, 07:22   #50
miroslaw123
 
miroslaw123's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Kraków
Posty: 526
Motocykl: TA 650
Przebieg: mój?TA?
Galeria: Zdjęcia
miroslaw123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 2 godz 10 min 28 s
Domyślnie

A czy ktoś uczy jak się zachowywać na szlakach, dlaczego nie może być koszy na śmieci w lesie? Oczywiste rzeczy dla leśnika nie są oczywiste dla turysty, ktoś nam musi o tym powiedzieć. W Białce GOPR przeprowadzał szkolenie dla dzieciaków z zachowania na stoku, i moja córa po prostu to chłonęła a książeczkę o zachowaniu na stoku każe mi czytać co najmniej dwa razy w miesiącu! Ale trzeba chcieć zrobić coś dla ludzi a nie zasłaniać się ślepo przepisami.
Ale wróćmy do tematu, myślę, że teraz to nam chodzi o wyprostowanie treści pisma, walkę o lasy zostawmy sobie na później.
miroslaw123 jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.