Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.09.2014, 17:53   #41
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ferdek
Ta daczka to zajebista fura nadal jest.
szpary trzyma,podsufitka napieta jak dziewicza blona,szyby ogyginal,swiatla jak dwie afryki ...jaki tam zlom?
Straszaki nie maja sie co czepiac.Chyba ,ze trafiles na takich,co to wykazac sie musza wiec stad ten dym.
Ja bym na Twoim miejscu zagail z Ziarkiem.Pewnie ma jakis namiar na "awaryjna" stacje przegladow I nie trza nawet jechac by stempel klepnac...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 18:51   #42
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał moto1488 Zobacz post
mylisz się Lepi... nie rzadkim jest widok trabanta w towarzystwie najnowszej "siódemy" czy "esy"....
Ale marka przecież nie ma tu absolutnie znaczenia. Chodzi jedynie o pojazd który wskazuje na to, że nie jest używany.

I kilka uzasadnien wyroków sądowych, żeby nie być gołosłownym

Oberverwaltungsgericht für das Land Nordrhein-Westfalen, Urteil vom 04.12.2000, Az.: 11 A 2870/97:

"Zwar ist das so genannte Dauerparken von Kraftfahrzeugen - anders als bei Anhängern ohne Zugfahrzeug (§ 12 Abs. 3b) - nach der Straßenverkehrsordnung grundsätzlich nicht verboten und demzufolge auch keine Sondernutzung (BVerwG, Urteil vom 28.11.1969 - VII C 67.68 -, BVerwGE 34, 241 [244], und vom 12.12.1969 - VII. C 76.68 -, BVerwGE 34, 320 [321 ff.]; Beschluss vom 7.6.1978 - 7 C 2.78 -, a.a.O.).

Gleichwohl dürfte in solchen Fallkonstellationen objektiv feststellbar ein Sachverhalt vorliegen, in dem vorwiegender Zweck des Abstellens des Fahrzeugs nicht mehr die Möglichkeit jederzeitiger Inbetriebnahme ist, sondern ausschließlich die Nutzung öffentlichen Straßenraums quasi als langfristige Ausstellungsfläche. (Vgl. , OLG Hamburg, Beschluss vom 19.11.1971 - 2 Ss 155/71 0Wi -, a.a.O., und, - insoweit zutreffend BayObLG, Beschluss vom 19.7.1977 - 3 Ob 0Wi 79/77 -, a.a.O. [707])."
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."

Ostatnio edytowane przez Lepi : 29.09.2014 o 18:58 Powód: wyroki
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 19:52   #43
moto1488


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Jüterbog
Posty: 81
Motocykl: TA
moto1488 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 11 godz 8 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Ale marka przecież nie ma tu absolutnie znaczenia. Chodzi jedynie o pojazd który wskazuje na to, że nie jest używany.

I kilka uzasadnien wyroków sądowych, żeby nie być gołosłownym

Oberverwaltungsgericht für das Land Nordrhein-Westfalen, Urteil vom 04.12.2000, Az.: 11 A 2870/97:

"Zwar ist das so genannte Dauerparken von Kraftfahrzeugen - anders als bei Anhängern ohne Zugfahrzeug (§ 12 Abs. 3b) - nach der Straßenverkehrsordnung grundsätzlich nicht verboten und demzufolge auch keine Sondernutzung (BVerwG, Urteil vom 28.11.1969 - VII C 67.68 -, BVerwGE 34, 241 [244], und vom 12.12.1969 - VII. C 76.68 -, BVerwGE 34, 320 [321 ff.]; Beschluss vom 7.6.1978 - 7 C 2.78 -, a.a.O.).

Gleichwohl dürfte in solchen Fallkonstellationen objektiv feststellbar ein Sachverhalt vorliegen, in dem vorwiegender Zweck des Abstellens des Fahrzeugs nicht mehr die Möglichkeit jederzeitiger Inbetriebnahme ist, sondern ausschließlich die Nutzung öffentlichen Straßenraums quasi als langfristige Ausstellungsfläche. (Vgl. , OLG Hamburg, Beschluss vom 19.11.1971 - 2 Ss 155/71 0Wi -, a.a.O., und, - insoweit zutreffend BayObLG, Beschluss vom 19.7.1977 - 3 Ob 0Wi 79/77 -, a.a.O. [707])."

gdybyś napisał to trochę wcześniej to jebnał bym fotke z okna mojej łazienki by nie być gołosłownym...
stoją dwa takie kwiatki obok siebie...
vw caddy wymieniony błotnik i maska oczywiście nie pomalowany... ile tak już stoi z rok? dwa? nie wiem ale spod tego czarnego matu wyłazi lady rost...
polówa jest w lepszym stanie to fakt...
oba bez blach...
po drugiej stronie ulicy cukiernia gdzie sprzedają zajebiste lody, bardzo często widzę tam paska b7 srebrno niebieski z napisem polizei...
nie ma bata żeby nie widzieli tych aut kiedy siedzą tam w słoneczku...
to pierwszy lepszy przykład....

kumpel z pracy jeździ starym rechlem któremu z wyglądu daleko do daćki... nie dlatego że go nie stać( ma rower za który można kupić lc8) pytałem się czy nie boi się policji... popatrzył na mnie jak na idiotę...

co do tych trabantów to nie chodziło mi o markę a o stan techniczny...

słyszałem też że niemieccy mechanicy nie kręcą liczników albo, że
niemiecka drogówka nie bierze w łapę...
__________________
wychowany przez Wyklętych
moto1488 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 20:20   #44
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Pewnie bywa różnie, Niemcy to duży kraj. Podejżewam, że problem pojawia się wtedy, gdy jest malo miejsc parkingowych. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powiadomi policję. O przypadkach przepychania przyczep wiem z autopsji

Jak auto jest niesprawne, nie ma powietrza w kołach, to można się spierać, czy parkuje, czy jest przetrzymywane na jakąś bliżej nieokreśloną okazję

No ale wszytko to dotyczy ulic publicznych.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.09.2014, 20:39   #45
moto1488


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Jüterbog
Posty: 81
Motocykl: TA
moto1488 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 11 godz 8 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Pewnie bywa różnie, Niemcy to duży kraj. Podejżewam, że problem pojawia się wtedy, gdy jest malo miejsc parkingowych. Zawsze znajdzie się ktoś, kto powiadomi policję. O przypadkach przepychania przyczep wiem z autopsji

Jak auto jest niesprawne, nie ma powietrza w kołach, to można się spierać, czy parkuje, czy jest przetrzymywane na jakąś bliżej nieokreśloną okazję

No ale wszytko to dotyczy ulic publicznych.
myślę że mamy puentę...
to fakt- tutaj jest gdzie parkować(choć te najbardziej atrakcyjne miejsca okupują w/w klocki) podobnie jak jest po czym jeździć i czym przede wszystkim to raz... dwa to wydaje mnie się mentalność... ja nigdy nie pracowałem za granicą a jeżeli bywałem to tylko na wycieczkach... teraz gdy jestem tutaj i na co dzień egzystuję z Niemcami(Polaków tutaj nie ma) widzę jak bardzo jesteśmy różni...
my lubimy strasznie podpierdalać jeden drugiego zaglądać w portfel i snuć skąd to tam mamy z czego najczęściej wysuwanym wnioskiem jest- na pewno ukradł...
i by temu przeciwdziałać powołujemy taki organ jak straż miejska która to później kompromituje się na każdym kroku od big braderów po takie właśnie akcje...
biedny kolega Ferdek dzięki temu że trzyma to auto po to by wystartować raz do roku w rajdzie którego celem jest filantropia dostaje jeszcze od jakiegoś buraka w mundurze po dupie...
bo jakiś ktoś o mentalności TW coś se we łbie ubzdurał...
__________________
wychowany przez Wyklętych
moto1488 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.09.2014, 13:02   #46
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Elwood Zobacz post
Jak nie masz opłaconego OC, to przed wizytą (ewentualną) po prostu je opłać i za nieterminową opłatę przysługuje jedynie kara pod postacią odsetek, Jorge.
Za to brak polisy, jest problemem. Ale tu nie zachodzi taki przypadek.

Ziarko nie brnij, bo zrobi się z tego znowu kilometrowy wątek o niczym...
Dostałem info od kolegi z sekcji obsługi flotowej:

Warunkiem odnowienia się polisy jest pełne opłacenie składki. Zatem lecisz na karze :/

Tak więc, najwyraźniej nowelizacja przyniosła zmian więcej...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2014, 22:10   #47
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,442
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 3 godz 1 min 11 s
Domyślnie

Dopiero dziś dotarłem do straży miejskiej. Miałem ze sobą zdjęcia samochodu, dowód rejestracyjny i aktualną polisę OC. Niestety strażnik stwierdził, że to nie wystarczy, musi być ważny przegląd. Ale to nie wszystko. Dodał, że auto musi jeździć, bo patrol przyjedzie i będzie oceniał, czy samochód rzeczywiście jest używany (m.in. stan tarcz hamulcowych). Na nic zdało się moje tłumaczenie, że przegląd nie jest obowiązkowy, że Dacia jest używana raz do roku albo rzadziej, itp. Na chwilę obecną mam dwie opcje: zrobić przegląd i jeździć, albo zabrać samochód. Jak się nie dostosuję, to go odholują. Potem mogę się z nimi sądzić, dla nich to nie problem, i tak nie mają nic ciekawszego do roboty.
Nie mam żalu do gościa, który dziś ze mną rozmawiał, nie jego wina, że pracuje w takiej pojebanej instytucji, i że przełożeni ich rozliczją z "wyników" (czyt. z zarobionej kasiory). Powiedziałem tylko, że się ni huhu nie zgadzam z tym, co mówi, ale jestem zmuszony się dostosować, bo nie będę się z koniem kopał. Mam dwa tygodnie.
Jaki morał z tej historii?
W naszym kraju obywatele to bydło, które się hoduje na pieniądze.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2014, 22:12   #48
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Na wsi nie ma straży miejskiej...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2014, 22:20   #49
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,442
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 3 godz 1 min 11 s
Domyślnie

A najbardziej dochodowa w hodowli rasa bydlaka nazywa się "kierowca".
Wasze zdrowie drogie bydlaki
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.10.2014, 22:23   #50
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 9 godz 47 min 24 s
Domyślnie

Przepchnij na miejsce obok. W najgorszym wypadku będziesz miał argument w sądzie, że pojazd jest używany. Przy okazji utrudniłbym im odholowanie. Za wszystkie szkody odpowiadają oni.
A tak na marginesie ustaliłeś kto jest zarządcą terenu?

Właśnie wczoraj dostałem zaproszenie na rozmowę ze strażakami. Bez możliwości odmowy
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Straż Gminna mandat.... jakieś pomysły ?? Ropuch Inne tematy 100 25.01.2017 15:44
Wiek opony - legenda miejska hubert Hamulce, kola, opony 50 18.01.2014 17:10
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 09:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.