Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.03.2015, 01:06   #41
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 836
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 10 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Witam ponownie.

Więc tak.
Tamat zakończony. Udało mi się zakupić inpulsator. Po podmianie i poskładaniu, maszyna odpaliła na dwa garnki. Na przyszłość dla kolgów/ potomnych. Przy jakich kolwiek problemach związanych z brakiem iskier na konkretnym cylindrze, przed podejżeniem uszkodzenia modułu zapłonowego, należy zacząć od pomiaru impulsatora, ew. impulsatorów.
Jak pisałem wyżej ich wartość to 180-280 Ohm (w temp.20°C) dla RD04 i RD07.Podobnie jak Magic zakupiłem sobie zaraz całą wiązkę jako zapas (na dalsze wyloty itd w razie gdyby). Co do wymiany - żadnej filozofi, najlepiej mieć na stanie długą nasadkę 8 no i 12 do ściągnięcia osłony silnika.

Magic - wielkie dzięki za pomoc/namiary. Z tego co ja zauważyłem impulsatory do RD07 i RD04 są zamienne.
Najpierwej wystarczy zamienić wtyczki miejscami i już nie tsza szukać multimetra skoro moduły są zamienne to cała reszta też
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moduł zapłonowy RD04 VictorZ Układ elektryczny i zapłonowy 11 28.11.2014 20:58
Dokumenty o których należy pamiętać przed podróżą chomik Przygotowania do wyjazdów 22 20.04.2011 11:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.