Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.02.2016, 17:48   #41
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Z doświadczenia wiem, że jeśli wyglebisz po za asfaltem to każdy ubezpieczyciel oleje Cię, jak nie będzie polisy od sportów ekstremalnych z rozszerzeniem na off road, kwota minimum na egzotyczne kraje w których dymają białasów to 250 tysiaków euro, żeby mieć spokój. W Loyd płacę za taką polisę w granicach 100-120 euro za 2 tygodnie. Polisy po kilkadziesiąt złotych można kupić jak się jedzie na wycieczkę autokarową do Europy i chodzi po muzeach lub leży na plaży. Każdy agent oferuje Wam niby najlepszą polisę, ale nie ma pojęcia w jakich warunkach będziecie jeździć i na co być narażeni, miejcie to na uwadze.
Powodzenia i uważajcie na siebie, abyście nigdy nie musieli korzystać z polisy.
Zdrowia
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2016, 18:13   #42
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 2,013
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 15 godz 12 min 14 s
Domyślnie

W mojej opinii w produkcie Hestia Podróże, będzie odpowiedzialność w przypadku podróży dalekodystansowej, gdzie raczej jedzie się adventure.
Możesz podać dokładnie o które ubezpieczenie Loyda masz na myśli?
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2016, 19:23   #43
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 26 min 38 s
Domyślnie

Nie mam złudzeń, że firmy ubezpieczeniowe doczepią się każdego detalu, żeby podważyć zasadność wypłaty świadczenia. Przyjmując ich sposób myślenia jazda na rowerze wałem przy rzece również powinna zostać zakwalifikowana do sportu ekstremalnego, o wysokim współczynniku ryzyka. Jazda adv różni się przecież w znaczny sposób od jazdy na granicy ryzyka (a często daleko poza nią) na torze w zawodach cross, czyż nie? Wiadomo przecież, że afrykańska infrastruktura drogowa daleko odbiega od niemieckich czteropasmówek i w przeważającej ilości wygląda tak:

__________________

*RSA 2024*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2016, 21:08   #44
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 3 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
[FONT=Arial][SIZE=2]Z doświadczenia wiem, że jeśli wyglebisz po za asfaltem to każdy ubezpieczyciel oleje Cię, jak nie będzie polisy od sportów ekstremalnych]
Nie.

A przynajmniej ani Warta ani PZU nie robili żadnych trudności po wypadku w totalnym zadupiu mongolskim. Zwlaszcza polecam PZU Wojazer,. Logistycznie ogarniają temat pomocy perfekcyjnie. Najważniejsze nie dziadowac przy wykupie polisy, bo przy kosztach wyprawy dolozenie 100-150zl to są grosze a koszty transportu i leczenia zagranicznego mogą szokować.
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 07:06   #45
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Każdy ma doświadczenia dobre lub złe z ubezpieczycielami, moje złe sięgają wielu lat wstecz, być może coś sie przez ten czas zmieniło na lepsze. Nie polemizuje ponieważ nie interesuje się tematem, wyraziłem wyłącznie personalną opinie.
Onufry od 1990 roku jestem ubezpieczony w Loyd's we Włoszech, polisa którą wykupuję na wyjazdy przeważnie do Afryki to jakieś rozszerzenie do tej co mam.
Mało kto wie jak to jest gdy przytrafi się poważny dzwon gdzieś po środku Sahary skąd do cywilizacji kilka tys w linii prostej km a jedyny środek transportu to helikopter gvardia national .
Nikomu nie życzę aby się dowiedział czy polisa którą wykupił obejmuje taki luksusu.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 09:35   #46
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 3 godz 26 min 21 s
Domyślnie

Dokladnie! Tak jak pisze Adagiio. I dlatego jeszcze raz powtarzam, nie dziadujcie paru złotych na "lepszą" polisę u renomowanego i sprawdzonego ubezpieczyciela! Polisa "po taniości" może się bardzo okrutnie i bezdusznie, ale za to bardzo kosztownie i regulaminowo zemścić. Temat, niestety ćwiczyliśmy na "moim" forum- kto zagląda ten wie. Koszty są przerażające a czasu nie ma. A gdy słyszysz, ze kumpla ze zmiażdżoną miednicą, który się wykrwawia do środka wystawiają na korytarz bo wsiowy szpital na rosyjskim zadupiu nie ma nawet rentgena a polisa przewidywała transport jedynie do najbliższej placówki, to włosy się jeżą ze zgrozy. Późniejsza epopeja zakończona pozytywnie tylko dzieki pomocy i bezinteresowności ludzkiej oraz workowi kasy zebranej przez fora BMW w Polsce i Rosjii uratowaly Zbyszkowi zycie.

Tak wiec, do znudzenia: Nie szukajcie gdzie taniej, tylko gdzie lepiej!
__________________
GS über alles!!!

Ostatnio edytowane przez Tank : 21.02.2016 o 09:40
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 11:07   #47
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Co miesiąc system dyma mnie na 1300 zł z tytułu zus. Po 20 latach prowadzenia działalności gospodarczej wypiepszyłem kupę kasy i gówno z tego mam. Ojciec kolegi który od 1992 roku był na działalności w październiku przeszedł na emeryturę i dostał całe 1200 zł ! Tak samo działają ubezpieczenia a wypłata odszkodowań i dochodzenie swoich praw w razie W to temat dla wyspecjalizowanych prawników za grubą kasę.
Jadąc w pizdu bądź 10 x bardziej ostrożny niż jesteś na co dzień. We wrześniu była akcja w Wołowcu jak terenówka zrobiła rolkę na podjeździe pod połoninę, niby 150 km w linii prostej od naszej granicy a zasady podobne jak w Algierii, dziś jesteś, jutro cię nie ma i nikt tam za tobą nie płacze, jak się przekręcisz.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 11:18   #48
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 2 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Co miesiąc system dyma mnie na 1300 zł z tytułu zus. Po 20 latach prowadzenia działalności gospodarczej wypiepszyłem kupę kasy i gówno z tego mam. Ojciec kolegi który od 1992 roku był na działalności w październiku przeszedł na emeryturę i dostał całe 1200 zł ! Tak samo działają ubezpieczenia a wypłata odszkodowań i dochodzenie swoich praw w razie W to temat dla wyspecjalizowanych prawników za grubą kasę.
Jadąc w pizdu bądź 10 x bardziej ostrożny niż jesteś na co dzień. We wrześniu była akcja w Wołowcu jak terenówka zrobiła rolkę na podjeździe pod połoninę, niby 150 km w linii prostej od naszej granicy a zasady podobne jak w Algierii, dziś jesteś, jutro cię nie ma i nikt tam za tobą nie płacze, jak się przekręcisz.
Mozesz założyć spółkę w UK.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 11:37   #49
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,974
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 54 min 0
Domyślnie

Jorge, mi zostało trzy może cztery lata pracy jeszcze, więc dam radę i mam w dupie emeryturę z zus. Denerwuje mnie jak patrzę na żuli pod sklepami co chleją za kasę z pomocy społecznej z naszych podatków i składek. A potem jeszcze leczą ich za free na intensywnej terapii, jak zaczynają gnić od środka, zamiast przeznaczyć te fundusze na leczenie tych co naprawdę potrzebują. Schodzimy na temat nie związany z ubezpieczeniem, zus był tylko przykładem.
Zdrowia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2016, 11:47   #50
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 26 min 38 s
Domyślnie

No właśnie... to nie o to chodzi, żeby było po taniości ale żeby działało jak należy w razie zdarzenia. Zgadzam się, że przy budżecie wyjazdu 5-7 tys. stówka czy dwie nie robi żadnej różnicy. Chodzi mi o to skąd mieć pewność, że to czy inne ubezpieczenie zadziała jak należy, kiedy nie daj Boże coś się wydarzy. Tak jak Adam napisał: nie ma zbyt wielu, którzy to sprawdzili, więc trudno mieć jakąkolwiek pewność...
__________________

*RSA 2024*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zgasła podczas jazdy Tomas_XRV Inne tematy 53 05.06.2014 10:07
Jak bezpiecznie trzymać kasę podczas wypraw? Miedziany Przygotowania do wyjazdów 23 17.11.2013 14:55
Wizualizacja prędkości podczas jazdy sizyrk Układ elektryczny i zapłonowy 18 13.03.2013 20:59
gasnie podczas jazdy temek Silnik, sprzęgło, skrzynia 5 08.06.2011 17:39
Gaśnie podczas jazdy w deszczu klanol Układ elektryczny i zapłonowy 16 07.05.2010 21:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.