Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.03.2022, 06:11   #31
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 440
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 4 min 6 s
Domyślnie

Niewolnik- robiłem różne rzeczy w i z instalacjami (łącznie z zmniejszaniem otwarcia zaw bezp np do 0.8 bar właśnie by zamknąć stary piec)u siebie w domu można zrobić wszystko ale wyleczyłem się zroboty nie zgodnej nawet z głupimi przepisami u ludzi nawet znajomych na ogół kończy się to czkawką - a co do kominiarzy u mnie są restrykcyjni i umieją chodzić po dachach i 6 lat temu podbijali np moc ustawioną a teraz nie . I nie mam im wcale tego za zle bo w razie kuku to oni mają po dupie.

A dziś spotkałem kominiarzy i na halach i magazynach można wyrzucać przez ścianę ponad 30 kw ale na min 3 metrach i chyba 12 do sąsiada tak że całkiem nieuki to projektanty nie byli.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q

Ostatnio edytowane przez Novy : 05.03.2022 o 18:34 Powód: Połączenie postów
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.03.2022, 10:49   #32
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,764
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Panowie, szczególnie sysiek 300 - dziękuję za porady. Na pewno dołożymy gaz, tylko do rozważenia te kwestie o których właśnie wspominaliście.

Za około miesiąc (jak się nie pozmienia sytuacja z wiadomego powodu) będziemy rozmawiać z hudraulikami i specami od tematu. Dzięki poradom - w miarę świadomie będziemy rozmawiać
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 08:38   #33
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,764
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Nie zacznie się (przynajmniej z mojej strony), ja co chciałem się dowiedzieć to wiem, więc luz. Nawet teraz, w obecnej bardzo niefajnej sytuacji nie wpadłbym na to aby do rozważań nt. pieca w domu rodziców dokładać kwestie pochodzenia węgla, prądu, gazu czy promieni słonecznych.

Jak consigliero załatwi mi namiar na kompletną pompę ciepła która zapewni ogrzewanie takiej chałupy + podgrzanie wody, z montażem w kwocie o której wspomniałem na początku (10-15), to jak najbardziej weźmiemy pod uwagę. Sam, osobiście jak najbardziej jestem za czystymi źródłami energii.

Póki co to jest mniej więcej taka kwestia dlaczego właściwie jeżdżę 9-letnim Focusem z ekonomicznym dieslem skoro mógłbym mieć nowego elektryka który nie spala ani ropy ani benzyny

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 09:21   #34
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Wczoraj ekogroszku brakło na składzie. Stara cena 1400.
Dziś kupiłem 100 kg po nowej cenie. 1500zł za tonę.

Do tego dochodzi brak węgla kamiennego na składach u nas. Więc nawet ludzie co mają "stare" piece to i tak muszą kupować drozszy "ekogroszek".
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 09:53   #35
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 883
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 2 min 19 s
Domyślnie

Dziś kolega dzwonił za węglem. Na składzie brak. Cena już zwykłego węgla która była zanim się skończył to 1300zł. Pewnie dojedzie ale będzie jeszcze droższy. Ojciec pamietam na starym roku kupował i płacił 900/tonę i klną tak ze uszy trzeba było zatkać. Strach pomyśleć co będzie. Dobrze jak tylko kończy się na narzekaniu i się kupuje ale trzeba brać pod uwagę ze niektórych już nie będzie najzwyczajniej w świecie stać ma ogrzewanie domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 10:06   #36
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,868
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 8 godz 23 min 48 s
Domyślnie

Zasadniczo to oczywiście największym problemem jest cena za urządzenie, ale poważnie bym się zastanawiał nad grzaniem prądem, z powodów o których pisałem wcześniej. Jak rozumiem dom dobrze zaizolowany, zamknąć górną kondygnację aby zmniejszyć powierzchnię ogrzewaną. Jak są kominy to zostawić fajny kominek. Postarać się o środki z termomodernizacji i może by się coś sensownego dało poskładać. Znajomy wstawia w swoim domu coś co nazywa chyba kotłem sonicznym, nie wstawia pompy ciepła choć pewnie by mógł. Z wykształcenia i z praktyki elektryk grzebiący w starych chewroletach, to chyba wie co robi, w przeciwieństwie do mnie. Oczywiście nie wgłębiałem się w ceny urządzeń ale pewnie taniej niż pompa, a u mnie też w pewnym momencie świtała taka myśl w głowie aby ze względu na cenę zastosować kocioł elektryczny firmy Kospel. Mój poprzedni post nie był pisany zamiarem zaczynania czegokolwiek, raczej był wywołany frustracją z cenami tankowania samochodu w Izraelu a ma być jeszcze drożej. Trzeba też być może jednak wziąć pod uwagę że OZE to jednak może być nasza przyszłość, czego nie można powiedzieć o gazie, węglu i ropie w dłuższej perspektywie. Jednym słowem kartka w rękę i przeliczyć wszystko dokładnie, może się okazać że gaz nie będzie najlepszym rozwiązaniem.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 14:38   #37
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,324
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 2 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baza Zobacz post
Dobrze jak tylko kończy się na narzekaniu i się kupuje ale trzeba brać pod uwagę ze niektórych już nie będzie najzwyczajniej w świecie stać ma ogrzewanie domu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie w gminie jest kilka szkół i budynek gminy. Co roku w budzecie zamawiają w przetargu 400 ton ekogroszku. Powiedzmy ze w tamtym roku kupowali po 800zł a w tym roku będą kupować po 2000zł. Pewnie bedzie wojna w gminie o zmaykanie jakiejs szkoły...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 19:33   #38
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 440
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 4 min 6 s
Domyślnie

Kol Zimny im dłużej Będziesz się zastanawiał i czekał to się może okazać że w 15 się nie Zmieścisz materiały drastycznie idą do góry. A mi udało się w tamtym tygodniu kupić węgiel po 950 za tonę bo zima niby słaba a opału w piwnicy ubywa.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 19:56   #39
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,511
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 1 dzień 9 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
Kol Zimny im dłużej Będziesz się zastanawiał i czekał to się może okazać że w 15 się nie Zmieścisz materiały drastycznie idą do góry. A mi udało się w tamtym tygodniu kupić węgiel po 950 za tonę bo zima niby słaba a opału w piwnicy ubywa.
Tanio ten węgiel polski czy ruski ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 21:31   #40
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,673
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 1 godz 32 min 24 s
Domyślnie

Obserwuję sąsiadów i ich troski związane z kosztami zakupu ekogroszku, węgla, gazu i mogę od siebie dodać, że na dziś i chyba na najbliższe lata to pompa ciepła i trochę paneli PV na dachu.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt ogrzewania naszych domów. Widmo80 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 38 14.12.2022 22:27
Piec wolnostojący, koza do ogrzewania domu. Widmo80 Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 129 05.12.2022 14:31
Ma ktoś doktorat z centralnego ogrzewania ? NaczelnyFilozof Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 14 16.05.2021 22:11
Potrzebna porada fachowca od kotłów centralnego ogrzewania. piotreklodz Inne tematy 7 29.07.2013 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.