Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.11.2021, 21:47   #31
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 153
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 3 min 0
Domyślnie

Pałeł wiem jak działa inżektor lecz tego w mojej solarnej instalacji tego niema.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 05:55   #32
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 440
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 49 min 17 s
Domyślnie

Kol Mały wiedz że nieszczęścia chodzą parami i np w momencie rozszczelnienia wężownicy koparkowy urwał wodę na ulicy (awaria wodociągów) dlatego każą montować za licznikiem zawory zwrotne. Ale to moje czarnowidztwo -jak masz 5barow w sieci mus założyć reduktor (3.2-3.5) dłużej wytrzymuja baterie. Tak myślałem że dwa zawory - kiedyś powszechnie stosowane rozwiązanie przy dwóch źródłach ciepła . 20 łat temu był u nas też z tego powodu wybuch ale nikt nie zginął ale ze 3 lata temu zabiło chłopa co rozmrazal palac w piecu zamarznieta instalację co.
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 06:34   #33
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,091
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 12 godz 26 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maly Zobacz post
Pałeł wiem jak działa inżektor lecz tego w mojej solarnej instalacji tego niema.
Jest tylko ty o tym nie wiesz wystarczy mikroskopijna dziurka na wymieniku
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 08:39   #34
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 836
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 40 min 55 s
Domyślnie

Panowie idą czasy gdzie nośniki energii będą drożeć ot takie czasy .
I taki rozwiązania jak panele solarne , panele PV ,kominki z płaszczem wodnym -piecyki typu koza wracają do łask .
Czy to się opłaca ? Nie wiem nigdy tego nie liczyłem
Ot jest wygodniej
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 09:39   #35
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Palenie drewnem JEST uciążliwe i nie każda Pani Domu zniesie w salonie, co tu dużo mówić, kotłownię. Największy syf jest podczas okresowego czyszczenia kominka a zwłaszcza czyszczenia wymiennika i płomienic.
Natomiast - nie ma opcji ogrzewania taniej. Ja nie dałem rady zrobić w tym roku jednej /a może nawet i dwóch/ rzeczy - chciałem do wymiennika 300l wrzucić wodę z kaloryferów grzanych kominkiem a na lato do tegoż wymiennika podłączyć kolektory słoneczne. Wtedy jest już zupełnie lux bo ciepła woda niemal cały rok za frajer - u nas grzanie wody jest elektryczne więc podwójnie do przodu.
W przyszłym roku jest już plan na grubszy remont - motki będą ogarnięte i garaż to można będzie się zajać domem.

Muszę tylko wymyślić jak ogrzewać dom zimą kiedy nas nie ma ale... wygląda na to, że zwykły konwektor elektryczny razy N załatwi sprawę - używamy tego tak rzadko, że pchanie się w jakieś pompy ciepła i klimę jest bez sensu. Latem i tak mamy w domu chłodek.


m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 12:17   #36
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 965
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 9 godz 54 min 25 s
Domyślnie

Mam 4 solary połączone z 400 litrowym bojlerem z podwójną wężownicą.Co napędza kocioł dolnego spalania na drewno spięty z buforem 2200l w układzie otwartym.
Kiedy kończy się sezon grzewczy solary grzeją ciepłą wodę,a kiedy się zaczyna w razie potrzeby dogrzewam z kotła przez drugą wężownicę.
W lecie kiedy przychodzą upały jak temperatura w bojlerze przekracza 90stopni otwieram lekko zawór z wężownicy i przez kocioł do bufora zapobiega zagotowaniu solarów.
Tylko u mnie drewno to odpad z produkcji.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 13:02   #37
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 20 min 52 s
Domyślnie

Gilu, będę kopiować Twoje rozwiązanie. Odpad drzewny z ogródków trzeba oddać na gminie odpłatnie już , więc u mnie na podwórku za pół ceny przyjmę. Do tego od sąsiada wezmę za darmo drewno z lasu bo nikt tego nie chce, a on będzie mieć czysty las. Raz w roku zamówie rębaka i mi to zmieli.

Palenie drewnem w czasach gdy wszyscy robią gaz albo pc będzie coraz tańsze. Poza tym nie opodatkują mi kotła podatkiem CO2. Drugi plus to nie muszę ekologicznego drogiego styropianu na ściany kłaść. Jak będzie w domu zimno to przywiozę kolejna ciężarówkę drewna.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 13:34   #38
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 965
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 9 godz 54 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Gilu, będę kopiować Twoje rozwiązanie. Odpad drzewny z ogródków trzeba oddać na gminie odpłatnie już , więc u mnie na podwórku za pół ceny przyjmę. Do tego od sąsiada wezmę za darmo drewno z lasu bo nikt tego nie chce, a on będzie mieć czysty las. Raz w roku zamówie rębaka i mi to zmieli.

Palenie drewnem w czasach gdy wszyscy robią gaz albo pc będzie coraz tańsze. Poza tym nie opodatkują mi kotła podatkiem CO2. Drugi plus to nie muszę ekologicznego drogiego styropianu na ściany kłaść. Jak będzie w domu zimno to przywiozę kolejna ciężarówkę drewna.

Ze zrębkami to trochę większy kłopot bo trzeba zastosować podajnik a to komplikuje sprawę(zasobnik,miejsce,ppoż).
Zrębki też spalisz w dolniaku bez podajnika ale będzie to nie ekonomiczne i nie ekologiczne,poprostu będzie się paliła za duża dawka i nie mogąc spalić będzie wyrzucał przez komin.
Kiedy załaduję kocioł suchym drewnem i rozpalę to przez chwilę z komina widać dym,po ok 10min kocioł ok 35kw pracuje na pełnej mocy w kotłowni słychać huk wydobywający się z kotła a z komina praktycznie nie widać dymu
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 13:48   #39
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 20 min 52 s
Domyślnie

Germańskie przepisy nie pozwalają mi na zamontowanie innego kotła na drewno, który musi mieć sonde lambda, DPF k wkrótce łapacz pyłu. Poza tym nie lubię w niedziele chodzić do kotłowni i jak opuszczę dom na dłuższy czas. Dlatego robię piwnice i bunkier podziemny 50 M3.

Za przyczepkę samochodowa chcą teraz 20 ojro na śmietnisku za gałęzie . U mnie będzie za 10 ojro do oddania więc sfinansuje rębak.

Marzeniem traktorzysty jest elektrownia na holzgas. Ogrzewając dom zarabiasz pieniądze.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2021, 13:54   #40
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 965
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 9 godz 54 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Marzeniem traktorzysty jest elektrownia na holzgas. Ogrzewając dom zarabiasz pieniądze.
Byś się zdziwił jak szybko zrobiłaby z Ciebie niewolnika
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi

Ostatnio edytowane przez Novy : 02.11.2021 o 17:28 Powód: Poprawiłem cytowanie
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Panel słoneczny Marcin3City Inne tematy 3 09.10.2018 21:08
Akumulator i ładowanie telefonu na postoju. A może panel słoneczny? Kaju Układ elektryczny i zapłonowy 17 03.02.2018 19:00
kolektor i tłumik lukasz gorzynski Wszystko dla Afryki 2 04.03.2010 17:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.