Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2020, 21:44   #331
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,128
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 46 s
Domyślnie

Mam kolegę Włocha,Pasqale,na początku kiedy się poznaliśmy wszyscy chcieli żeby zrobił pizzę,byliśmy w Chabówce.Dzwonił do mamy co i jak,pizzę piekliśmy w piekarniku w starym piecu opalnym drewnem,łooo matko!!! trzy razy robił pizzę.Lepszej nie jadłem do tej pory.

A kawę bardzo dobrą robi Fabrizzio w swojej kawiarce i oliwę do pieczonych bułek na ognisku tez ma zajebistą
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 21:48   #332
mareksz007
 
mareksz007's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Białystok
Posty: 1,082
Motocykl: Honda XR 600, RD03 i 1/2
Przebieg: 62000
mareksz007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 27 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Czy faktycznie włosi tak drobiazgowo ważą mąkę żeby zrobić pizzę? Coś mi to do nich nie pasuje :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
A jacy są uczciwi jak sprzedają, moto i inne rzeczy.
Muszą ojebać Nas tak mają we krwi
__________________
"Podróż jest lepsza niż dotarcie do celu"
mareksz007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2020, 22:28   #333
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał mareksz007 Zobacz post
A jacy są uczciwi jak sprzedają, moto i inne rzeczy.
Muszą ojebać Nas tak mają we krwi
Myślę że jako naród jesteśmy co najmniej im równi....
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 01:23   #334
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Gosh. Ciasto na pizze robi się na wyczucie. Mąka to nie jest znormalizowany produkt, jedna ma. więcej białka, druga mniej. Mało kto wie, że te nasze oznaczenia 450/500/650 etc. to jest wyższa, piekarska szkoła jazdy, większość świata nie zwraca. uwagi na to, ile ze spalonej mąki zostaje popiolu (a to właśnie jest podstawą różnicowania mąki pszennej w Polsce). W USA jest "regular flour" i tylko czasem oznacza się zawartość białka, znaczy glutenu i okolic.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 05:16   #335
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,521
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 16 godz 29 min 47 s
Domyślnie

Ja bywalem w okolicach Lecce i powiem, ze dupy mi nie urwalo. Przeszkadzal za to brud w gastronomii i bylejakosc. Wiem ze Bari to nie Modena ale syf tam jest straszny. No tak juz maja. Ale weseli ludzie. Troche z innej planety.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 08:58   #336
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 1 godz 27 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
Opisz jak wrazenia. Ja polecam pozycje FAGIOLLI szczegolnie
Niestety, ciasne okno czasowe nie pozwoliło na atak na specjały Pippo.
A byłem już tak blisko! Zostaje "do następnego razu".
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 09:16   #337
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,858
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 6 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Gosh. Ciasto na pizze robi się na wyczucie. Mąka to nie jest znormalizowany produkt, jedna ma. więcej białka, druga mniej. Mało kto wie, że te nasze oznaczenia 450/500/650 etc. to jest wyższa, piekarska szkoła jazdy, większość świata nie zwraca. uwagi na to, ile ze spalonej mąki zostaje popiolu (a to właśnie jest podstawą różnicowania mąki pszennej w Polsce). W USA jest "regular flour" i tylko czasem oznacza się zawartość białka, znaczy glutenu i okolic.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Nie ma nic na wyczucie, ważna jest mąka, właśnie te gramatury o których piszesz. Ponieważ damska część rodziny doktoryzuje się w wypiekach to i mnie coś tam się obie o uszy. Pizza to zerówka, córka chce uzyskać efekt neapolitańskiej pizzy. Chleb to mąka 750 i 720 to już nie będzie to samo, ale z tej chlebowe placek też można upiec. Mąkę staramy się kupować w młynach, aby nie było konserwantów. Ostatnio zakupiliśmy 50 kg tej chlebowej w młynie w Tuszymie, bo taki znaleźliśmy w okolicy
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg image.jpg (775.5 KB, 29 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 11:32   #338
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,968
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 4 godz 42 min 25 s
Domyślnie

Domowe dobrze przyrządzone jedzenie jest nie do podrobienia w żadnej knajpie, bez względu na kraj.
Co do Benita, to śmiem twierdzić że za jego czasów kawa była lepsza. Miałem nie raz okazje będąc w północnej Afryce, pić café w barach dla tubylców, parzoną we włoskich maszynach z lat 50-tych i ten zapach snujący się wąskimi uliczkami miasteczek, ech ..........
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 13:45   #339
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie ma nic na wyczucie, ważna jest mąka, właśnie te gramatury o których piszesz. Ponieważ damska część rodziny doktoryzuje się w wypiekach to i mnie coś tam się obie o uszy. Pizza to zerówka, córka chce uzyskać efekt neapolitańskiej pizzy. Chleb to mąka 750 i 720 to już nie będzie to samo, ale z tej chlebowe placek też można upiec. Mąkę staramy się kupować w młynach, aby nie było konserwantów. Ostatnio zakupiliśmy 50 kg tej chlebowej w młynie w Tuszymie, bo taki znaleźliśmy w okolicy
Tak się składa, że też jestem doktoryzowany.
Typoszereg mąk pt. 450/500 etc. ma się nijak do zawartości białka, które jest absolutnie kluczowe w mące pszennej, bo z niego powstaje siatka glutenowa a. z tej ostatniej wynika, czy ciasto będzie lekkie i mocne, czy ciężkie i kapciowate. W babce czy innym cieście z jajkami nie ma to większego znaczenia, a w naleśnikach można sobie lepkość regulować na dwa różne sposoby. Sytuacja się zmienia, jeśli robisz ciasta wymagające typu chleb, wysokohydratyzowana bagietka, pizza czy brioszka. Jeśli białka w mące będzie za mało, to tylko przy pomocy palców jesteś w stanie ustalić, czy ciasto nadaje się do wyrastania.

Pizze robi się na ogół z mąki 00, bo jest z definicji wysokobiałkowa a dodatkowo drobno zmielona, co pozwala uzyskać wyższa hydracje ciasta, co z kolei wynika wprost z większej powierzchni drobinek mąki, do których przyczepić się może woda. A im ciasto weźmie więcej wody, tym jest bardziej chrupiące, tworzy piękne bąble i w efekcie wydobywa więcej aromatu. Ale to nie znaczy, że z dobrej 650 nie da się zrobić porównywalnego ciasta (pamiętajmy, że "00" to inna cecha, niż "650").

Typoszereg 450/500/650 etc. mówi o stopniu oczyszczenia ziarna, im wyższa cyfra, tym w mące więcej jest nieoddzielonych otrąb i tym mąka jest zdrowsza. Niestety te drobinki są ostre i powyżej pewnej wartości rozcinają siatkę glutenowa i ciasto jest słabe (czytaj jest bardziej zbite i łatwo opada po upieczeniu). Ale to ma się nijak do zawartości glutenu! Zawartość ta zależy od odmiany pszenicy, pogody w trakcie wzrostu i dojrzewania zboża oraz warunków w trakcie żniw i suszenia ziarna. Łatwo się domyślić, że maka z każdego przemiału w młynie będzie sie istotnie różnić.

Dlatego mówię o wyczuciu, jak robisz ciasto ręka to wiesz, kiedy ciasto jest silne i dostatecznie nawodnione. Żaden przepis tego nie uwzględni.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2020, 21:50   #340
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,662
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 14 min 57 s
Domyślnie

O jakich substancjach konserwujących dodawanych do mąki mówisz MArku?
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.