Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.06.2008, 15:11   #1
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,768
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 godz 37 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
no chomiku nie udawaj takiej cioty burżuazyjnej widział ja twoje zdjęcia i co ty wyprawiał na agro disco w błotku. może coś źle złożyłem albo cuś nie wiem. słyszałem że firma lucas robi dobre tarcze- może do afryki też mają.
O do mojej są Lucasy w larssonie ale na zamowienie 213 zł


Operacje Ilość do zamówienia


Opis towaru Kod towaru6550069Nazwakomplet tarcz sprzęgłowych Lucas MCC120-8 Honda NTV 650Cena brutto bez rabatu213,70 złCena netto bez rabatu175,16 zł
Więcej o cenie... Cechy LPNazwa cechyWartość1Producent2Średnica zew. A [mm]3Średnica wew. A [mm]4Grubość A [mm]5Ilość zębów A6Ilość w kpl. A7Średnica zew. B [mm]8Średnica wew. B [mm]9Grubość B [mm]10Ilość zębów B11Ilość w kpl. B

Dostępność
MagazynDostępneGdańsk0Gdynia0Kraków0Poznań0Warszaw a0Razem0
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2008, 16:04   #2
chomik

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,555
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 56 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
no chomiku nie udawaj takiej cioty burżuazyjnej widział ja twoje zdjęcia i co ty wyprawiał na agro disco w błotku. może coś źle złożyłem albo cuś nie wiem. słyszałem że firma lucas robi dobre tarcze- może do afryki też mają.
No dziwne, że nowe tarcze Ci się ślizgają... może źle złożyłeś, bo taki efekt może być jak się źle wpasuje w kosz....
Lucas podobno gorszy od vesrah...
A na Agro byłem sam a wyprawa dwie osoby, więc moim zdaniem będzie delikatniej ale kto to wie

Ostatnio edytowane przez chomik : 30.06.2008 o 18:51
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2008, 23:15   #3
tees


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: RD03
tees jest na dystyngowanej drodze
Online: 31 min 44 s
Domyślnie

Na prośbę daniela_87 wracam do tematu sprzęgła w AT. Jak już wcześniej napisałem założyłem tarcze i sprężyny firmy Lucas TRW. Zrobiłem już grubo ponad 1000km i bez żadnych niespodzianek. Okres docierania (ułożenia sie tarcz), który producent zaleca (300km) przejeździłem spokojnie. Po tym przebiegu ustawiłem na nowo luz na dźwigni i taki pozostał do tej pory. Gdy motocykl postoi przez noc, sprzęgło sie skleja i to trzyma dość mocno, trzeba kilka razy poszarpać na drugim biegu żeby je rozkleić. Próba załączenia pierwszego biegu na pracującym silniku bez tej operacji kończy sie zgaszeniem silnika. Sklejanie to tylko dobrze świadczy o tym sprzęgle. Przed wymianą nie było tego efektu, i co faktycznie po wyjęciu tarcz się potwierdziło, były przypalone. Grubość miały nominalna jaką podaje producent. Druga sprawa to sprężyny które są wyraźnie twardsze i co ciekawe nie są dedykowane do AT Mimo twardszych sprężyn dźwignia nie jest specjalnie twardsza. Porównywałem z inna AT i w sumie nie mogłem się dopatrzeć różnicy.
Podsumowując jestem zadowolony z tego jak pracuje sprzęgło Lucus'a w mojej Trójce. Myślę że to sprzęgło długo posłuży. Śmiało mogę polecić ten zestaw pozostałym użytkownikom AT.
tees jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 08:51   #4
chomik

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,555
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 56 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tees Zobacz post
Gdy motocykl postoi przez noc, sprzęgło sie skleja i to trzyma dość mocno, trzeba kilka razy poszarpać na drugim biegu żeby je rozkleić. Próba załączenia pierwszego biegu na pracującym silniku bez tej operacji kończy sie zgaszeniem silnika. Sklejanie to tylko dobrze świadczy o tym sprzęgle.
EEE ale to chu... ze tak sie robi.. w oryginalnym przecież nie ma takiego zjawiska....
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 09:48   #5
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Potwierdzam, mam taki sam zestaw, też Lucas i też mi się skleja. Ale wystarczy pod odpaleniu na chwilę wcisnąć sprzęgło i nawet słychać jak się rozklei. Przejechałem już z 5tys. po wymianie i wydaje mi się, że teraz jest jak było na oryginale, jeśli chodzi o opór klamki.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 10:57   #6
tees


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: RD03
tees jest na dystyngowanej drodze
Online: 31 min 44 s
Domyślnie

Zjawisko sklejania będzie występowało zawsze przy mokrym sprzągle, gdy tarcze dokładnie przylegają do przekładek, to tak jak byś położył na siebie dwie szyby a pomiędzy nimi była woda. Może i to jest upierdliwe przy codziennej eksploatacji ale co zrobić. Może faktycznie z przebiegiem ten efekt sie zmniejszy. Zobaczymy.
tees jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 11:50   #7
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Przy fabrycznym tego nie miałem. Zmieniałem przy ok. 65tys przebiegu. Pojawiło się to dopiero po wymianie.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 11:58   #8
chomik

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,555
Motocykl: nie mam AT jeszcze
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 56 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał laska Zobacz post
Przy fabrycznym tego nie miałem. Zmieniałem przy ok. 65tys przebiegu. Pojawiło się to dopiero po wymianie.
pozdr,
laska
A dlaczego zmieniałeś skopciło się ? Jeśli tak to jak ?
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2008, 12:19   #9
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 43 s
Domyślnie

Coś mi nie pasowało przy zmianie biegów. Poza tym szybko mi się luz zmieniał. Tomkowi, też się nie podobało. A że miałem jechać z kumplem na Ukrainę i do Rumunii (co się nie do końca udało) stwierdziłem, że wymienię. I chyba niepotrzebnie, bo tarcze nie wyglądały źle a linka się postrzępiła przy wyjściu z pancerza i dlatego luz mi się zmieniał. Ogólnie mam wymienione i spokój. Moto jeździ a ja chyba jestem przewrażliwiony i za bardzo na nią chucham.
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2009, 22:14   #10
czosnek
 
czosnek's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,966
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 6 dni 48 min 48 s
Domyślnie

Jako, że chyba przyjarałem tarcze z Tadzykistanie i niechybnie trza będzie je wymienić bardzo bym was chłopaki prosił o radę jakie tarcze kupić. Widzę, ze EBC to chłam ,Lucasy się kleją a te V coś tam to też badziew. czy pozostają tylko oryginały (jak przypuszczam także w oryginalnej cenie)
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pytanie sprzęgłowe? michoo Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 10.03.2011 11:46
Pożyczę moduły zapłonowe i tarcze sprzegłowe do xrv 650 majo Wszystko dla Afryki 13 26.03.2009 20:26
jakie tarcze sprzęgłowe do rd 04??? BartekBBI Silnik, sprzęgło, skrzynia 4 15.02.2009 23:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.