Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.10.2021, 09:41   #231
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,879
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 4 dni 17 godz 3 min 44 s
Domyślnie

A to Norwegia jest w Unii?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 10:12   #232
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Kowit Zobacz post
Mniej opodatkowane powiadasz?
Czyli Norwegia wystąpiła z UE?
Nie będzie obowiązywać w Norwegii norma Euro 7
Drugie, elektryki funkcjonują w Norwegii tylko dlatego, ze są zwolnione z VAT, mają zniżki na promy itd. Kto funduje tę zniżkę, jak nie wszyscy konsumenci?

Najlepsze jest to, że Ty mieszkasz w Norwegii, Radarman w GB a my tu mamy PL i właśnie wyłączają nam prąd.
Ani jeden, ani drugi z was nie zna kompletnie realiów PL no, ale się... wypowiadacie i jeszcze pouczacie.
Ta wasza elektryfikacja będzie nas kosztowała majątek i ubóstwo.
A wiec tak:
Norwegia nie wystapila z uni bo nigdy w niej nie byla

Norma bedzie obowiazywac bo jak wiadomo jest to kraj ''pro ekologiczny'' choc nie wszystko wydaje sie byc racjonalne to jednak ludzie tu maja troske inne pojecie o dbanie o nature itd

Teraz najlepsze :
''Drugie, elektryki funkcjonują w Norwegii tylko dlatego, ze są zwolnione z VAT, mają zniżki na promy itd. Kto funduje tę zniżkę, jak nie wszyscy konsumenci?''
Czyli uwazasz ze jesli mi panstwo nie zabierze czegos w podatku to znaczy ze mi daje mysle ze przekaz TVP i TV Trwam utrwalil sie w Tobie. Normalnie jak bym slyszal Morawieckiego w TV To tak jak z popularnym przyslowiem w srod polakow za granica, '' jesli polak ci nie zaszkodzil, to juz ci pomogl''

O ile wiem to moja elektryfikacja nie kosztuje Cie nic, to Norwegia wysyla pieniadze na pomoc do Polski nie na odwrot

Realia polski znam, place tam tez podatki w roznoraki sposbo tak ze to ja sie dokladam do Twojego nie Ty do mojego

Zagalopowałem się na tym koniu, czas na odwrót
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 10:42   #233
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Edycja.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
A to Norwegia jest w Unii?
Przejęzyczenie miał być sarkazm - pisałem z samochodu.
Chodzi o ten sam trend/politykę, tylko Norwegia jest w zupełnie innym miejscu niż planeta PL. Tego się w ogóle nie da porównać. Jest niezależna energetycznie i ma znaczący udziałó w pozyskaniu energii elektrycznej z elektrowni wodnych.

Ok.
Wątek jest o pojazdach, których rozwoju w ramach dopłat nie mam ochoty finansować.
Jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości Dubel świadczy stwierdzenie, że to Ty mi coś finansujesz, nie ważne przez kogo. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą to ja się do tego chorego systemu dokładam, w zamian nic nie otrzymuję. NIC. Jestem członkiem "spółdzielni", która łozy na ten system ponad 70% pozyskiwanego podatku dochodowego.
Kreowanie ekonomii VATem i podatkiem dochodowym, to stałe narzędzie rozwiniętej fiskalizacji. Mówimy tutaj o rynku wewnętrznym, gdzie podatki powinny być maksymalnie uproszczone i "sprawiedliwe". Jeżeli zwalniamy z czegokolwiek, to wszystkich. Jeżeli tak nie jest, to jest faworyzowanie jednym grup KOSZTEM innych. To są podstawy ekonomii.
Zupełnie czym innym jest zaś ochrona rynku wewnętrznego przed naciskami zewnętrznymi. Stąd uzasadnione w określonych przypadkach jest akcyza, cło itp.

W sumie jest bardziej właściwy wątek do tej dyskusji o ev niż ten.
Pozdro!
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 10:52   #234
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jak dla mnie wodor, czy elektro.. a najfajniej gdyby byly samochody atomowe jak w Falloucie, z nuke-Colą w pokladowej lodowce
I zdecydowanie nie jestem za "wymiana bo nowe" - szczerze mowiac to wciskanie nowego modelu samochodu, czy telefonu co rok pedzone jest niczym innym niz ludzka chciwoscia i kreowaniem potrzeby. Do tego wspomniana trwalosc produktow.. no to jest sk..synstwo tak w stosunku do jednostki jak i ogolnie pojetej "planety".
Tydzien temu zdalem na zlom swoja 16letnia pralke - nie moglem juz znalezc do niej czesci. Kupujac nowa czytam ze czas trwalosci to od 5 do 7 lat max. No i jeb... Czy nie moze byc znowu 15 ? No moze, przeciez mamy technologie, materialy, pietnascie lat temu wyprodukowali taka sztuke.. ale bedzie drogo (nie ma problemu, zaplace) no i przede wszystkim - tu nie chodzi o to zeby moja pralka dzialala 15 lat, tylko zebym za 5 wymienil. Czyli wracamy do diagnozy kilka linijek wyzej.
Tylko to troche inny temat niz fury EV chociaz oczywiscie jak najbardziej rowniez z nimi powiazany.
Czy EV to najgorsze rozwiazanie.. nie idealne, ba, dalekie od tego na pewno. Ale czy wodor lepszy ? ni wuja nie. Wodor technologiczny ktorego podobno od groma w Polsce sie produkuje zarznalby ogniwa paliwowe w try miga, z powodu zanieczyszczen. Do produkcji wodoru dla ogniw trzeba nie przymierzajac stawiac instalacje na nowo, albo grubo modernizowac te istniejace, przemyslowe. Z dwojga zlego wole juz ta strone niz stawianie rafinerii importowanej ropy.
Druga rzecz ze aktualnie szeroko stosowany proces produkcji wodoru jest malo wydajny - mowiac wprost - zre od wuja pradu zwracajac ulamek wsadzonej energii jako wodor. Jeszcze gorzej jest jesli produkowac mamy wodor naprawde "czysty" dla ogniw paliwowych. Prądu ktorym elektryka mozna "pędzic wprost z baterii".
Jesli udaloby sie opracowac technolgie produkcji czystego, wolnego od zanieczyszczen wodoru, na skale przemyslowa, tanio... no to mysle ze EV byloby pozamiatane. Ale nie wiem czy szybciej nie pojawia sie w koncu tanie i trwale baterie.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 11:26   #235
mrok31337


Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 71
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mrok31337 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 22 godz 49 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Kowit Zobacz post
Ok.
Wątek jest o pojazdach, których rozwoju w ramach dopłat nie mam ochoty finansować.
Jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości świadczy stwierdzenie, że to Ty mi coś finansujesz, nie ważne przez kogo.
A polityka dzielenia podatków jest elementem nacisku ekonomicznego reprezentującego daną grupę interesu.

W sumie jest bardziej właściwy wątek do tej dyskusji o ev niż ten.
Pozdro!
Poczytaj sobie o Funduszu norweskim.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechan...nizm_Finansowy
Każdy płatnik podatku w Norwegii finansuje coś Polsce czy tego chce czy nie.
mrok31337 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 12:15   #236
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał El Kowit Zobacz post
Edycja.


Przejęzyczenie miał być sarkazm - pisałem z samochodu.
Chodzi o ten sam trend/politykę, tylko Norwegia jest w zupełnie innym miejscu niż planeta PL. Tego się w ogóle nie da porównać. Jest niezależna energetycznie i ma znaczący udziałó w pozyskaniu energii elektrycznej z elektrowni wodnych.

Ok.
Wątek jest o pojazdach, których rozwoju w ramach dopłat nie mam ochoty finansować.
Jak bardzo jesteś oderwany od rzeczywistości Dubel świadczy stwierdzenie, że to Ty mi coś finansujesz, nie ważne przez kogo. Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą to ja się do tego chorego systemu dokładam, w zamian nic nie otrzymuję. NIC. Jestem członkiem "spółdzielni", która łozy na ten system ponad 70% pozyskiwanego podatku dochodowego.
Kreowanie ekonomii VATem i podatkiem dochodowym, to stałe narzędzie rozwiniętej fiskalizacji. Mówimy tutaj o rynku wewnętrznym, gdzie podatki powinny być maksymalnie uproszczone i "sprawiedliwe". Jeżeli zwalniamy z czegokolwiek, to wszystkich. Jeżeli tak nie jest, to jest faworyzowanie jednym grup KOSZTEM innych. To są podstawy ekonomii.
Zupełnie czym innym jest zaś ochrona rynku wewnętrznego przed naciskami zewnętrznymi. Stąd uzasadnione w określonych przypadkach jest akcyza, cło itp.

W sumie jest bardziej właściwy wątek do tej dyskusji o ev niż ten.
Pozdro!
Ostatnie zdanie w temacie finansowania . To ty pierwszy napisałeś że dostanę zapomogi na auto EV i ty będziesz przez to klepał biedę no dołożysz mi do EV. Później stwierdziłeś że dostaje bo nie nie zabiorą , teraz kombinujesz jak odwrócić kota ogonem by wyszło na twoje , niestety nie wyjdzie.
Tak płacę podatki za nieruchomości w Polsce , podatki w towarach i usługach które przyczyniają się do finansowania różnych inwestycji w Polsce. Płacę podatki w Norwegii z których powstaje Fundusz Norweski którego polska jest beneficjentem. Myślę że teraz powinieneś już rozumieć czemu bardziej "dokładam" się do Twojego niż Ty mojego.
Rynek motoryzacyjny w Norwegii jest obciążony dodatkowymi podatkami jak za emisję nox, cło itp. Z racji tego że 95% a często i 100% energi pochodzi z OZE to promowane są samochody elektryczne przez brak dodatkowego opodatkowania. Jako że auto elektryczne generuje małe koszty eksploatacyjne a jego zakup nie jest bardziej obciążający niż kupno samochodu ICE bardzo poważnie rozważam zakup owego i wątki na naszym forum które śledzę z uwagą przekonują mnie do słuszności tej decyzji .
Ani ty ani nikt inny nie dołoży jednego øre do mojego zakupu więc ten argument przeciw uważam za obalony. Wszyscy szukamy lepszego komfortu , lepszych wrażeń z jazdy oraz niskich kosztów eksploacji a te założenia a auto elektryczne spełni w pełni i ni jak się ma porównanie pojazdów z konwencjonalnym silnikiem spalinowym bo w mojej ocenie przegrywają one w każdej płaszczyźnie. Mając swoje założenia, mieszkając gdzie mieszkam , biorąc pod uwagę aktualne warunki zakup samochodu elektrycznego wydaje się ekonomicznie i ekologicznie uzasadniony

Kowit walisz slepakami i to na ślepo
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 12:15   #237
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,948
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 6 godz 41 min 28 s
Domyślnie

I znowu idziemy w politykę i podatki?
I że jak mieszkam w UK i se sprawiłem EV to mam już na polskim forumie nie pisać na ten temat bo Planeta PL to inna rzeczywistość w tej dziedzinie?

1000 razy uzasadniałem tutaj i w wątku o EV logicznie mój wybór. Podawałem realne porównania i uważam ŻE DLA MNIE, W MOICH REALIACH to jest optymalny wybór pojazdu (baa 2 pojazdów EV). Przyjmę uzasadnioną krytykę i chętnie się dowiem co mogłem w tej dziedzinie zrobić lepiej, ale bez tekstów typu: "my się składamy na Twoje EV" bo ja w wątku o np. PV nie piszę, że finansuję czyjąś fotowoltaikę (tak płacę również podatki na Planecie PL czy składki na ubezp. zdrowotne, z których w ogóle nie korzystam).

I sorki ale czy kupiłem za gotówkę, na kredyt czy w leasingu to mój w miarę świadomy i prywatny wybór. To są normalne instrumenty finansowe dla ludzi i krytykowanie że ktoś wziął w kredycie albo w "lizinku" bo przecież "dobre" jest tylko kupowanie za gotówkę jest dla mnie niepojęte. Nie widzę takiej krytyki w wątkach jak ktoś kupi/wylizinguje nową Afrykę, T7 czy KTMa nieprawdaż? To skąd i po co takie teksty tutaj?

Podsumowując, kolejny raz proszę o sensowną dyskusję bez napierdalanki
Czy jakiś Admin /Mod może posprzątać w tym wątku i przenieść ogólne wypowiedzi o EV do ogólnego tematu o EV, proszę?

Ostatnio edytowane przez nabrU : 20.10.2021 o 00:29
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 12:26   #238
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Sory nabrU , trochę mi ciśnienie skoczyło po pewnych wypowiedziach więcej nie śmiece i dalej śledzę wątek z ciekawością
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 12:30   #239
El Kowit
Banned


Zarejestrowany: Jul 2021
Miasto: Świat równoległy
Posty: 766
Motocykl: Wrublin 300KM
El Kowit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 9 godz 32 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mrok31337 Zobacz post
Poczytaj sobie o Funduszu norweskim.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Mechan...nizm_Finansowy
Każdy płatnik podatku w Norwegii finansuje coś Polsce czy tego chce czy nie.
Dzięki mroku.
Sięgnąłem głębiej:
ze:
http://fundusze.mswia.gov.pl/ue/fund...2014-2021.html

To jest ten program pomocy.
Projekt KGP „Doskonalenie procesu gromadzenia, analizy i oceny dowodów w zakresie zwalczania transgranicznej przestępczości komputerowej przy wykorzystaniu sieci pracowni informatyki śledczej laboratoriów kryminalistycznych polskiej Policji”, partnerstwo – Norwegian Police College, czas trwania 36 mies., wartość 4,4 mln EUR, cel: Poprawa poziomu wyszkolenia specjalistów pracujących w CLKP i zakup specjalistycznego sprzętu dla Laboratoriów (CLKP i wojewódzkich laboratoriów kryminalistycznych).

Projekt KGP „Policyjna i pozapolicyjna współpraca międzynarodowa w poszukiwaniach najgroźniejszych przestępców Europy”, partnerstwo - KRIPOS, czas trwania 24 mies., wartość 260 tys. EUR, cel: Podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy policji odpowiedzialnych za prowadzenie poszukiwań przestępców.

Projekt KSP „Dokumenty – Bezpieczeństwo i Kontrola, w tym Kontrola Taktyczna”, partnerstwo - ID Centre, czas trwania 18 mies., wartość 780 tys. EUR, cel: Podniesienie kwalifikacji funkcjonariuszy Policji i pracowników Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych – poprzez szkolenia w obszarze kontroli dokumentów tożsamości.

Projekt OSS SG „Wzmocnienie ochrony granic UE poprzez rozwój kynologicznej działalności szkoleniowej, rozbudowę, przebudowę i doposażenie infrastrukturalne OSG w Lubaniu”, partnerstwo: Straż Graniczna Litwy i Ukrainy, czas trwania 30 mies., wartość 530 tys. EUR, cel: Zwalczanie przestępczości narkotykowej oraz terroryzmu poprzez doskonalenie pracy psów służbowych.

Projekt UdSC „Chronimy dzieci, w tym dzieci bez opieki ubiegające się o azyl, przed przemocąâ€, partnerstwo – SG oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę; czas trwania 24 mies., wartość 460 tys. EUR, cel: Poprawa bezpieczeństwa dzieci w ośrodkach dla cudzoziemców, a także ograniczenie zjawiska przemocy względem dzieci ze strony ich rodziców, rówieśników oraz pracowników ośrodków, instytucji współpracujących i mających kontakt z małoletnimi, m.in. poprzez szkolenia i warsztaty.

Projekt ABW „Wzmocnienie bezpieczeństwa w zakresie CBRNE – koordynacja i standaryzacja”, partnerstwo: Norweski Dyrektoriat Ochrony Cywilnej oraz Norweski Wojskowy Instytut Badawczy, czas trwania 48 mies., wartość 7,25 mln EUR, cel: Poprawa bezpieczeństwa państwa i jego obywateli poprzez zapobieganie i zwalczanie zagrożeń chemicznych, radiologicznych, biologicznych, jądrowych i wybuchowych w Polsce.

No... fajna sprawa ale nie widzę mocnego przełożenia na poprawę mojego bytu. Właściwie go w ogóle nie widzę.
Może ktoś pracujący w policji by się wypowiedział, ewentualnie SG.
Dubel, ten rodzaj wspierania planety PL, to ja bym w ogóle pominąl.

P.S.
Może ten wątek wydzielić i przenieść do ev?
El Kowit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2021, 14:39   #240
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 38 min 54 s
Domyślnie

Ja na razie to na dopłaty do elektryków wydano 1200000 PLN na kampanię na rzecz elektromobilności i influencerów. Dopłaty jeszcze nikt nie dostał, a czy dostanie to się zobaczy. Na pewno autem elektrycznym jeździ się fajnie i chyba też o to w tym wszystkim chodzi
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 0E162A1B-121B-4093-A2F7-C211B46B1638.jpeg (692.6 KB, 10 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.