Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2010, 10:18   #221
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

słaby aku nie pomaga. to prawda.
jesli ładowałeś strzykawką 'pod prąd' to nic dziwnego ze poszło - tak zrobiony jest zawór.
1sze napełnienie wszystkiego zajmuje mi max 5 minut /właczajac w to zbiornik/.
jesli wszystko podlaczyles prawidlowo w momencie zapalenia sie zóltej diody bedzie słychac cykniecie zaworka.
jesli bedziesz miał kłopoty dzwoń - pomogę.
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 16.11.2010, 11:48   #222
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Podłączę dzisiaj pod aku samochodu i sprawdzę zawór - spodziewałem się cyknięcia (podobnie jak w instalacji LPG), ale tego nie było ani razu. Napięcie na wtyczce jest. Z tego co na szybko sprawdziłem, to na stałe jest doprowadzony "+", a w momencie zaświecenia się kontrolki pojawia się też masa. Nie próbowałem jeszcze podłączać zaworu bezpośrednio pod aku.
ArturS jest offline  
Stary 16.11.2010, 11:52   #223
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

mozesz ale max 10 sekund.

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 16.11.2010, 12:06   #224
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Chodzi tylko o to żeby sprawdzić czy w ogóle cyknie. Może myć, że napięcie na wtyczce się pojawia, ale ma za małe natężenie, a z pewnością jakaś minimalna wartość jest wymagana. Podepnę tylko na moment dla testu.
ArturS jest offline  
Stary 19.11.2010, 00:12   #225
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 47 s
Domyślnie motooiler.

Witam
nie zebym narzekal, bo jakos podlaczylem i swieci zielone i mruga pomaranczoawe ale...... oleju nie bierze jak tlocze pompka znaczy sie strzykawka.
Do tego sposob w jaki jest napisana instrukcja jest hmm irytujacy, mnie znaczy sie zirytowalo czytanie tego samego po raz wtory aby wpasc ktory kabel gdzie, no bo poprowadzenie rurek proste. W mojim zestawie nie bylo mocowanie do zbiorniczka ale dalem rade. Tylko ta elektryka. Jakos to wszystko tam pomieszane i nie do konca klarowne, czlowiek by obrazkow chcial i schematow jakichs jak to podlaczyc, ot i ze mnie laik elektryczny. Instrukcje sam sobie wydrukowalem lecz i tak niewiele na zdjeciach widac. A i teraz rozumiem jak wazne jest uwazne czytanie instrukcji, 10 krotne.
Hmm to wszystko moje jak najbardziej subiektywne odczucia z montazu, ktory jakby nie spojrzec zakonczyl sie swiecenim zielonego i mruganiem w najszybszej opcji pomaranczowego... tylko czemu ten olej.... no ale to jutro jak juz kupie inny ten ekologiczny!!!!!!

Pzdr
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest online  
Stary 19.11.2010, 08:01   #226
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Podłączenie elektryki myślę dość jasne - zielone masa, biały +, dwa pozostałe dowolnie we wtyczkę elektrozaworu. Ale mam to samo co Ty - też mi oleju nie bierze. Sprawdź jakie się pojawia napięcie na wtyczce elektrozaworu - u mnie jest to ok 7V, czyli za mało do wyzwolenia cewki. Jak dojdziesz do tego który kabel we wtyczce to "+", to podciągnij do niego na chwilę dodatkowe napięcie, np prosto z akumulatora - zawór zapewne zadziała prawidłowo wraz z zaświeceniem się pomarańczowej diody. Przynajmniej u mnie tak jest. Czy pomarańczowa dioda przypadkiem nie zaświeca Ci się na zbyt krótko? Mi się wydaje, że 3s nie ma (czasami mignie na sekundę lub krócej), a te 40s na II biegu wydają się być mocno rozciągnięte w czasie - nie mierzyłem ze stoperem, wiec to mogą być tylko odczucia. Jeśli masz tak jak u mnie to albo coś sknociliśmy, albo jak to bywa z elektroniką, trafiła się nam wadliwa seria sterowników Już myślałem, że ta czerwona szybkozłączka źle połączyła plusowe przewody i zlutowałem je na stałe, ale to nic nie dało. W resztę ingerować się nie da. Jeszcze dzisiaj coś pogrzebię i przemierzę czy wszystkie przewody całe, jak nic z tego nie będzie, to zostaje nam tylko odesłać sterownik w ręce matjasa, bo sami nic nie wymyślimy.

Ostatnio edytowane przez ArturS : 19.11.2010 o 08:05
ArturS jest offline  
Stary 19.11.2010, 08:11   #227
willard


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 31
Motocykl: BMW Dakar
willard jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 25 min 15 s
Domyślnie

Przy okazji: czym zastepujecie urwana miedziana dysze ? jakas plastikowa rurka jak z wd40 czy innych spreyów?
willard jest offline  
Stary 19.11.2010, 08:41   #228
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał willard Zobacz post
Przy okazji: czym zastepujecie urwana miedziana dysze ? jakas plastikowa rurka jak z wd40 czy innych spreyów?
Ja bym szukał w sklepach modelarskich, np http://www.modelarski.com/modelarstw...%BCne,241.html Właśnie - to miedź, czy mosiądz? Metaloznawcą nie jestem, ale na miedź to chyba za jasne i za twarde?

Ostatnio edytowane przez ArturS : 19.11.2010 o 08:43
ArturS jest offline  
Stary 19.11.2010, 09:19   #229
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,668
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kuwa Panowie... sratata. muszę bo -- poczytajcie co wypisujecie:

1. 40s wydaje mi się rozciągnięte w czasie - ale nie mierzyłem;
2. skomplikowane podłączenie elektryki - cztery przewody, cztery kolory, wszystko jak byk stoi w instrukcji;
3. Co do samego mauala - zdaję sobie sprawę, że nie jest idealny, ale są tam WSZYSTKIE konieczne informacje. instrukcja blokowa powstanie zimą. być może gdyby przeczytać raz a dokładnie nie trzebaby czytać 10 razy jak napisano ;
4. wszystkie sterowniki sprawdzane są czterokrotnie przed wysłaniem do klienta i NIE wysyłam jeśli mam wątpliwości na którymkolwiek etapie. piszę o tym bo wielokrotnie się zdarzało, że np. masa była słabo podana, słabe połączenie elektryczne w jakimś innym miejscu i wisiałem na telefonie...
jeśli sterownik dostaje odpowiednie zasilanie powinien działać bezbłędnie - jeśli jest inaczej oczywiście wymienię go na nowy.

zdrowia
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 19.11.2010, 11:29   #230
Boski-Kolasek
 
Boski-Kolasek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Bieszczad PL, co. meath IRL.
Posty: 1,630
Motocykl: nie ma!!!!!!!
Przebieg: +-50k
Boski-Kolasek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 47 s
Domyślnie motooiler.

Spokojnie po co te nerwy!!
ZAkladajac ze nie zawsze sie rozumie 50% czytanego tekstu, stwierdzam, ze nie bylo mi latwo zaskoczyc co i gdzie w kwesti kabelkow z tym, ze ja to robilem pierwszy raz(grzebalem w elektryce) i dojscie ktory to przewod do swiatel jest tez mi zajelo. Dlatego wspomnialem iz wolalbym bardziej przejrzysta instrukcjem. Chyba moge tak napisac? Moze dzieki temu w przyszlosci kiedy bede zamawial drugi MOTOOILER rzuce tylko okem w papier i juz bede wiedzial, nie?
Tymczasem moej swiatelka swieca i 40s jest tak samo dlugie i pomaranczowe swieci na 3 sekundy, napiecie sparwdze to fkat miernik mam i nawet wiem jak go uzyc( i sie nie zawacham).
Tymczasem smigam po ekologiczny olej bo fakt ze jedna kropla oleju zanieczyszcza 1k litrow wody, wyzwolil we mnie ekologa bpjownika, moze Afri na alkohol przerobie i dzieki temu nei bede zatruwal srodowiska.... i stane sie super popularny z bakiem pelnym 97 octanowego spirolu!!!!!!!!!

Milego Dnia!!!!!!!
__________________
Plany i marzenia to pozwala twardo stapac w rzeczywistosci.... chyba!!!!!!
Boski-Kolasek jest online  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motooiler robertG7 Wszystko dla Afryki 25 29.03.2014 07:19
Porada łańcuchowa pilnie potrzebna ... paku Rama, zawieszenia, napęd 3 10.08.2009 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.