Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2016, 15:32   #1
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 57 min 30 s
Domyślnie

Gregu, napisz proszę namiary w tym wątku -może inni też skorzystają
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 10:01   #2
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Mikelos, byłem w Wietnamie w 2011 i przejechałem praktycznie cały z pólnocy (granica z Chinami) na południe (delta Mekongu)... W wielu miejscach wypożyczałem skutery... Wypożyczenie skutera z monualną skrzynią biegów = 3 USD/dzień... W automacie = 5 USD/dzień...
Manulana skrzynia biegów oznacza, że masz automatyczne sprzegło I taka dziwną wajhę pod stopą: naciskasz palcami w dól to redukujesz; naciskasz pieta w dół to wbijasz wyższy bieg...
Skutery, które wypożyczałem to nie takie klasyczne, jakie znamy z Polski, ale właśnie azjatyckie 125ccm na większych kołach... Nigdy nie dostałem dokumentów pojadu i to moze być problem... Problematyczne może też być oddanie skutera w miejscu innym niż się go pobrało... Ja pożyczałem od łebków stojących przy drodze, na placach, targowiskach itp. Ty zapewne skorzystasz z jakiejś agencji-sieciówki i to spowoduje dramatyczny wzrost kosztów...
Wspomniałem o dokumentach - będa Ci potrzebne... Na drogach pomiędzy miastami jest wiele kontroli policyjnych... To kraj wciąz komunistyczny i właśnie tam to czuć... Jest wiele check-pointów, gdzie sprawdzają 100% przejeżdżających pojazdów, więc nie ma co liczyć, że się prześliźniesz...
Kwestią na osobny obszerny rozdział jest ruch drogowy i niepisane prawa... O kodeksie ruchu drogowego zapomnij... Jeśli jesteś kumaty i masz ułańsko-kozackie geny to szybko załapiesz o co chodzi i Ci się spodoba... Pamiętaj, że lokalesi często "polują" na białasów specjalnie doprowadzając do słuczki licząc na odszkodowanie... Dlatego na skuterze zawsze w kasku naciągniętym na czoło, z chustą na twarzy i w pozycji zgarbionej aby głowa nie wystawała ponad tłum...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 11:37   #3
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 2 godz 33 s
Domyślnie

Fajna wyprawa. Przejechałem trochę w odwrotnym kierunku bo z start miałem w Hanoi a koniec w Ho Chi Minh (dawnej Sajgonu). Potem z Ho Chi Minh samolotem do Hanoi i do domu. Nie jechałem skuterem ani motocyklem tylko wyznaczałem sobie trasę tzn. przystanki gdzie chcę się zatrzymać i pokonywałem to tzw. sliping busem - jedziesz nocą by rano być w danym miejscu. Bilet kupujesz na np. 10 postojów w danym terminie.
W danym miejscu z kolei starałem się być 2 dni i wtedy wypożyczałem skuter i na maksa zwiedzałem dana okolicę.

Jeśli mogę cos doradzić do z Hanoi wybierz się do zatoki Ha long, w okolicach Hanoi jest tez wioska węży - wygląda niepozornie jak się do niej zajedzie. Nic nie widać nic nie słychać ale jak zaczniesz wchodzić w bramy i ukryte restauracyjki to uracza Cię wybranym przez ciebie wężem - jadłem w kilku postaciach ale w sajgonkach było najsmaczniej.

Jeśli chodzi o szczepienia to nie robiłem i nic nie dolegało mi ani mojej towarzyszce a jedliśmy i piliśmy tylko na tzw. ulicy łącznie z jakiem Ba Lut.

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 04.01.2016 o 11:40
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 19:26   #4
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 38 min 34 s
Domyślnie

@przemo & @chemik: dzięki za info. Myślę, że nie będzie problemu z obsługą skrzyni biegów w układzie 01234 Opcja ze skakaniem nocnymi busami jest niezłym pomysłem. Zobaczę jakie bilety lotnicze dostanę - na razie znalazłem tanią opcję na lot do Sajgonu. Co do braku lokalnego prawa jazdy ponoć jest to teraz mało ważne, przynajmniej dopóki nie ma wypadku. Z tego co widzę jeździ tam dużo ludzi i wszyscy wracają bardzo zadowoleni.
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 20:04   #5
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 2 godz 33 s
Domyślnie

Co do lokalnego prawa jazdy to nikt kto jedzie nie ma. Zrob jednak miedzynarodowe. Koszt chyba (jak dobrze pamietam) 20 pln - wazne 3 lata.. Wydawane w wydziale komunikacji na podstawie tego co masz. Ja takie wyrabiam i mam spokoj a kilkakrotnie w Azji mnie zatrzymywano i jednak ratuje to to dupe przed lapomandatem wysokim.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2016, 15:02   #6
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 21 godz 38 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Co do lokalnego prawa jazdy to nikt kto jedzie nie ma. Zrob jednak miedzynarodowe. Koszt chyba (jak dobrze pamietam) 20 pln - wazne 3 lata.. Wydawane w wydziale komunikacji na podstawie tego co masz. Ja takie wyrabiam i mam spokoj a kilkakrotnie w Azji mnie zatrzymywano i jednak ratuje to to dupe przed lapomandatem wysokim.
Od stycznia 2015 Wietnam dołączył do krajów honorujących Konwencję Wiedeńską i międzynarodowe prawo jazdy będzie rzeczywiście w 100% legalne, oby także była akceptowane w rzeczywistości Wydanie kosztuje 35 zł i trwa 3 dni robocze.

http://vietnamnews.vn/opinion/263143...-for-2015.html
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2016, 07:49   #7
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,835
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 2 godz 33 s
Domyślnie

Mi pomagało. Raz jak byłem w Indiach nie miałem tego prawka międzynarodowego i pokazałem podczas kontroli zwykłe nasze - próbowałem wcisnąć kit że ono jest międzynarodowe i innego u nas nie dają. Niestety ale hindus był na tyle kumaty że zażądał właśnie tej szarej książeczki (prawo jazdy międzynarodowe) - nie miałem i musiałem dać w łapę. Od tamtej pory gdy miałem już to prawko i mnie zatrzymano wyciągałem i mówiłem "please my documents and internationaldrive licence" - sprawa załatwiała się momentalnie.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2016, 21:25   #8
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 52 min 19 s
Domyślnie

Prawko międzynarodowe wymagane.
Przy grupie zorganizowanej ponad 6 osób wymagana jest dodatkowa papierkologia na miejscu, bo w przypadku wypadku/kolizji robi się bez tego problem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2016, 23:53   #9
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Zapoznaj się z odcinkiem Top Gear Vietnam Special przed wyjazdem, jeśli jeszcze nie widziałeś.
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2016, 11:23   #10
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie

Proszę mnie nie oczerniać
A słodyczy nie jadam
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ameryka Południowa 2016 luty-marzec ZukiemPrzezSwiat Umawianie i propozycje wyjazdów 5 08.12.2015 13:48
Kamerun w zimie 2014 - luty lub marzec Mirmil Umawianie i propozycje wyjazdów 2 23.03.2014 03:50
Luty 2014 kermit1 Umawianie i propozycje wyjazdów 1 26.12.2013 12:27
Ale Sajgon... Ho Chi Min trail z północy na południe [Wietnam, 2013] Hanka Trochę dalej 44 25.04.2013 14:12
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 15:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.