Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.05.2012, 23:36   #11
lukaszp


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 2
Motocykl: RD03
lukaszp jest na dystyngowanej drodze
Online: 32 min 35 s
Domyślnie

Cześć. Mam jeszcze pytania do osób, które wyrabiały wizę tadżycką samodzielnie w Berlinie. Jaki typ wizy otrzymaliście; turystyczną czy prywatną? Do turystycznej niezbędne jest LOI, a do prywatnej potrzebny wniosek z jakiegoś tadżyckiego ministerstwa (choć jako Polacy jesteśmy chyba z niego zwolnieni, korzystając z uproszczonej ścieżki otrzymania wizy).
Nic nie wpisywaliście w pola z telefonem i mailem do miejsca pobytu? Czy umawialiście się wcześniej na spotkanie z urzędnikiem wystawiającym wizę?
Przeglądałem strony tadżyckiego MSZ i ambasady w Berlinie, ale wolę się co do niektórych rzeczy upewnić.
lukaszp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2012, 23:47   #12
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

nieeee, piszesz ate a nie tourist i wszystko jest ok. Nie ma żadnych umówień. Nic nie trzeba, dwa zdjęcia długopis i trochę kasy.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 00:00   #13
lukaszp


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 2
Motocykl: RD03
lukaszp jest na dystyngowanej drodze
Online: 32 min 35 s
Domyślnie

Dziękuję za szybką odpowiedź. Nie będę składał wniosku osobiście, więc muszę wszystko wypełnić poprawnie
lukaszp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 12:55   #14
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Nie musisz. Daj jeszcze tej osobie dwa egzemplarze podpisane in blanco. Jak cos będzie nie halo to wypełni na miejscu. Zresztą w tej ambasadzie pozwalają kreślić na wnioskach
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 16:34   #15
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
rosyjska dostaniesz - biuro chce Cię naciągnąc na droższa wizę, bo zarobią na zaproszeniu, z Kazachami co roku jest inaczej. Zmień biuro, albo załatw ruską sobie sam
Każde biuro coś wymyśla. Teraz wymyślili, że do Rosyjskiej tranzytowej konieczne są bilety i że konsulat w Poznaniu jest wyczulony na motocyklistów...

Spróbuje osobiście załatwić przynajmniej wize Rosyjską ale mam pare Pytań:
1. Czy do Rosyjskiej Tranzytowej dwukrotenej musze mieć wbitą wize Kazachską? czy może Kirgiska wystarczy?
2. Jako cel podróży wpisać "Tranzyt" ?
3. Planuje wjechać do Rosji w tamtą strone 18.09.2012 i w drodze powrotnej 25.09.2012 a we wniosku jest tylko jedno pole data wjazdu i data wyjazdu. Czyli wpisac date pierwszego wjazdu i date drugiego wyjazdu?
4. Co wpisac w punkcie 13. wniosku które niby jest wymagane?:
"13.Do jakiej instytucji Pan/Pani si
ę wybiera?
(w przypadku wyjazdu turystycznego prosimy o podanie nazwy oraz numeru indeksowego przyjmującejfirmy turystycznej, w przypadku wyjazdu w celu biznesowym prosimy o podanie nazwy pzryjmującej organizacji lub firmy oraz miasta, w przypadku wyjazdu w celu prywatnym prosimy o podanie nazwiska, imienia oraz adresu zamieszkania osoby zapraszającej)"

Z góry dzięki za podpowiedź.

gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 16:38   #16
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

ad. 1 - tak. Wizy po kolei chcą
ad. 2 tak
ad. 3 tak
ad.4 tranzyt
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 16:46   #17
gancek


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 177
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
gancek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 12 godz 6 min 9 s
Domyślnie

Dzięki Sambor!

To jeszcze jedno i mam nadziej ostatnie pytanie:
Czy trzeba dołączać do wniosku jakieś pismo, oświadczenie czym się jedzie?

znalazłem na stronece jednego z biur:
GDY PODRÓŻ ODBYWA SIE AUTEM, NALEZY PRZEDSTAWIĆ SPECJALNE OŚWIADCZENIE (W FORMIE PODANIA, ZAWIERAJĄCE, NR REJESTRACYJNY AUTA, KOLOR, MARKĘ I WŁAŚCICIELA, DATY PODRÓŻY I TRASĘ PRZEJAZDU, NALEZY PODAĆ WSZYSTKIE OSOBY PODRÓŻUJĄCE),
gancek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 16:54   #18
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Tak, będziesz miał wbite czym jedziesz. Musisz mieć ksero dowodu rejestracyjnego, oczywiście wymagane jest na ten czas ubezpieczenie na życie - minimum 30 tys euro.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 17:29   #19
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

By otrzymać tranzytową ruską nie potrzebujesz do tego kazachskiej. Wystarczy kraj docelowy: Kirgizja, Tadzukistan, Afganistan (znaczy wiza któregoś z tych krajów w paszporice).
Do rosyjskiego wniosku wizowego konsul/ambasador poprosi Ciebie o złożenie tegoż pisma, w którym podrożując własnym/lub z kimś pojazdem dodajesz trasę podróży, dołączasz kseropkopię dowodu rejestracyjnego i po sprawie.
Żaden to "straszny" wymóg.

W wize nie ma nawet jednego słowa o tym, gdzie na tranzycie podróżujesz i czym.
To pozostaje w ruskich papierach i jeżeli złamiesz poważnie zakon po drodze, wtedy Ci to wszystko wyciągną.
Ale to musiałbyś się troche postarać.

Podobnie z tym tadżyckim wnioskiem. Zawsze wpisywałem tourism i nigdy nie było problemu. NIGDY. A składałem wysyłkowo w Wiedniu dwa razy, i dwa razy za pośrednictwem Fazika w Berlinie.
W tym drugim przypadku (kiedy robi to za Ciebie ktos na miejscu) dopytuja się o historie niesamowite. Kiedy wysyłasz kwity nie ma z tym żadnego problemu.

Zresztą ostatnio Fazik tak zamotał gościa, że ten obniżył nam koszt tadżyckiej o... 30€!/głowa, wprowadzjąc wariant wizy... trzykrotnej! I bądź tu kurwa mądry... Tak mam wbite w paszporcie!

Nie ma więc co panikować, że chcą dodatkowe oświadczenia (Rosja, Kazachstan), które są zwykłą formalnością.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2012, 17:52   #20
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 29 s
Domyślnie

Ja zas dostałem w Berlinie turystyczną tadżycką wielokrotną na 3 miesiące. Na granicy się okazało, że w ogóle nie ma takiej wizy. Zaś wizę kolegi Steva zmodyfikowaliśmy długopisem, by odpowiadała temu co nam potrzebne. Nie udało się to z wiza Dopry, bo wygasła dzień przed jego powrotem z Afganistanu. Ale i tak się udało wjechać wprowadzając chwilowo reżim bezwizowy. Z wyjazdem też nie było problemów
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stany !!! Azja Centralna A-R-S sebol Trochę dalej 96 28.07.2015 16:13
O Damie w Kirgistanie, czyli Azja Centralna lipiec 2013 kowal73 Trochę dalej 37 19.09.2013 15:44
Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012 gancek Umawianie i propozycje wyjazdów 20 21.07.2013 21:23
Korytarz Wakhański - Azja Centralna czerwiec-lipiec Piast Umawianie i propozycje wyjazdów 51 12.01.2013 12:43
Azja Centralna Magnus Trochę dalej 137 29.11.2009 08:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.