Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.03.2014, 16:30   #11
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Tak jak Puszek mówił

Sami sobie jesteśmy winni - i to dotyczy nie tylko Maroka - każdego !! kraju gdzie jadą tacy turyści jak to Pusi pisze - bo jedna z drugą pindą myślą że uszczęśliwią dzieciaka dając mu cukiereczka
A w szczególności to dotyczy krajów Arabskich - albo może lepiej - tej religii.
A dlaczego - zauważyłem to np Tajlandii - gdzie nie ma arabów ale ..jadąc na południe zaczynają się tereny zamieszkałe przez wyznawcę tego co to każe podrzynać gardła - no kuźwa od razu zmieniają się ludzie. Zaczepiają Cię, próbują oskubać w handlu. A na północy czy w centrum - spokój...cisza

Dlatego zawsze zwalczam właśnie to rozdawnictwo ...to tylko niszczy....i na dłuższą sprawę wyrządza krzywdę miejscowym
Popatrzeć tylko na te wszystkie organizacje charytatywne
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 16:36   #12
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 44 min 56 s
Domyślnie

Ciekawe dlaczego kolo Puszka grupka dzieciaków skakała i śpiewała piosenki najednym z filmików
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 17:02   #13
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

aaaa widzisz - to było w Burkina Faso - aa tam te wszystkie paniusie nie jeżdżą
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 17:18   #14
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Nie tylko paniusie rozdają "cukierki". Znam wielu motocyklistów co zabierają pół kufra "podarków" a jak im się skończą to kupują coś po drodze. Potem ja, czy ktoś inny w danym miejscu się zatrzyma i już nie ma spokoju. Bo po przedni dał to czy tamto. Nie masz...to daj kasę...
Ręce opadają... czasem to aż odechciewa się kontaktów międzyludzkich.
M.in. dlatego uciekam z dala od cywilizacji, z dala od miejsc w których wiem, że taka atrakcja prawdopodobnie na mnie czeka.
Burkina to jedno z tych miejsc, gdzie banan kosztuje tyle samo w całym kraju ( no może poza wschodem i północą ale to z innych czynników) dla białego i czarnego człowieka. To jeden z tych krajów gdzie nikt nie oczekiwał wdzięczności za to , że zaprisł na noc czy nakarmił. i to jest właśnie piękne.

P.S. Co się stało z cytowaniem postów ?

Ostatnio edytowane przez Neno : 10.03.2014 o 17:20
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 17:29   #15
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 32 min 35 s
Domyślnie

Fajny opis Ex, ale chyba jak pisze Orzep zabrakło Ci dystansu. Uśmiechnij się, powiedz na wysoką cenę: I am from Poland, not Holland i wszystko stanie się łatwiejsze.
Czemu tak jest?
Bo biali to frajerzy, najczęściej bogaci i dlatego dają się golić. Jak kupuję coś w Marrakechu to nie dam sobie wcisnąć kitu i nie nabieram się na lamenty, że on to drożej kupił etc. Ale ludzie z Europy czy USA szastają kasą nie zastanawiając się nad siłą nabywczą pieniądza. Potrafią wydać 100 euro za dżinsy i 2500 euro za torebkę, byle miała modne logo. Mój znajmy ma w Marrakechu riad w którym noc kosztuje 300 euro, chętnych snobów nie brakuje...
I tam, gdzie przyjeżdżają naiwni białasi pojawiają się łowcy okazji.

Nie zgadzam się z Kajmanem - to niezależne od religii. Jak ktoś nie wierzy to niech się zastanowi ile Amerykanin zapłaci za taksówkę z dworca do hotelu i ile skroi go polski katolicki mechanik za naprawę pierdoły w samochodzie.

Wyznawcy tego co każe podrzynać gardła? Znaczy kogo? Islam i chrześcijaństwo to religie monoteistyczne. Uznają tego samego boga...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 18:11   #16
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

nie będę się tu Sambor wdawał w dyskusje religijne z Tobą
każdy wierzy w kogo chce i w co chce
o ile wiem Allah nie jest moim bogiem, a oni uważają mojego Boga tylko za proroka - więc nie wierzymy w tego samego
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 18:19   #17
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 17 godz 45 min 0
Domyślnie

Chłopaki - zaraz się zacznie!


Cytat:
Przychodzi pijak do knajpy i mówi do barmana:
- Daj wódkę bo zaraz się zacznie.
Przychodzi później i mówi:
- Daj wódkę bo zaraz się zacznie.
I znowu przychodzi i mówi:
- Daj bo zaraz się zacznie.
Barman wkurza się i mówi do pijaka:
- Dawaj kasę.
- No to się zaczęło!
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 18:21   #18
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,970
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 38 min 39 s
Domyślnie

Chłopaki.. nie do końca było tak iż się.napinałem, może tak to zabrzmiało... ale tak nie było... przynajmniej przez pierwsze 2 tyg. miałem luzik... ale jak napisałem wszytko się kończy gdy masz ze sobą 2 zmęczonych dzieciaków... Uśmiechem, a często nawet lekkim wyśmianiem ceny, uzyskiwałem wiele... ale często bariera językowa, albo wręcz udawanie że nie wie koleś o co mi biega.. często utrudniały kontakt..
zobaczcie taką sutyację.. podchodzi kobieta kupuje pączki za 80gr, podchodzę ja i sie.uśmiecham kupuję 20 szt.. bom duży... i dostaję 1,20 DH pytam dlaczego.. odpowiedź ta sama bo Ty turysta jesteś... z uśmiecham... i tak sobie uśmiechamy się.. ale cena na lekko na nie chce się zmienić... więc zaczynam grać.na ostro.. negocuje.. schodze do 1DH, ale po pewnym czasie robi się.to naprawdę upierdliwe... Tak czy inaczej napisałem ten tekst dla potomnych.... Do maroka pojechać napewno warto, i polecam to każdemu... ino trzeba się nastawić iż tak właśnie będzie...

PS. w Stambule mi się.podobało nieco bardziej... pod względem mentalno ludzkim...

nooo ale porcję kolejnych fotek oczywiście wkleję...























__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 19:31   #19
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 32 min 35 s
Domyślnie

Zgadzam się z Elwoodem
Niestety, w ostatnich relacjach z Maroka przygody jak na lekarstwo. Jak w 2005 wjechaliśmy z Enzo, Mio i Jojną po raz pierwszy na pustynię (byłem na Afryce z 12 letnim synem) to była noc i do Merzougi mieliśmy ze 40 km. GPSa miał Mio i nie mieliśmy żadnego tracka ani wgranej mapy Maroka. Tylko waypointa z książki Chrisa Scotta. Przygody aż za dużo wtedy było!
"Odkryliśmy" wtedy Kasbę Panorama, tę co to teraz na wszystkich zdjęciach z komercyjnych imprez ją znacie. Również tych moich. Zorganizowane wyjazdy tłuką te same trasy i faktycznie śpią w tych samych miejscach.
Trochę faktycznie to nudnawe, dlatego tym chętniej czytam co pisze ex, bo to z innej perspektywy teraz...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2014, 19:42   #20
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,842
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 10 min 50 s
Domyślnie

Mimo wszystko z małżonką pojedziemy sobie do Maroka po raz trzeci , pewnie samochodem , jak zwykle korzystając z wiedzy ale omijając zbyt rozbudowane getta turystyczne

Wysłane z mojego XT1032
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trip II puszek Hardware 3 05.06.2017 05:22
Nocleg Marocco kajman Przygotowania do wyjazdów 2 25.05.2012 22:11
Marocco 2009 Maj talaxon Umawianie i propozycje wyjazdów 137 01.03.2009 18:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.