Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.08.2021, 08:30   #181
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,919
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 7 godz 45 min 15 s
Domyślnie

T7 to kloc. Żadne z tego szwęduro.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2021, 08:50   #182
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,378
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 4 godz 46 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
T7 to kloc. Żadne z tego szwęduro.
Jednego małego Czecha nie mogłem dojść na Albanskich drużkach. Jemu kloc nie przeszkadzał a mi liść nie pomagał
Matjas dobrze wie, że króliczka trzeba ...
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2021, 09:09   #183
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,919
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 tydzień 7 godz 45 min 15 s
Domyślnie

Niech goni. 😉
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2021, 10:06   #184
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To ja po Kristochu jeszcze dopiszę:

1. 701 z 2019 miała zdecydowanie szerszą kanapę i była chyba ciut wyższa. Główny powód dla którego wybrałem 690

>> tak też napisałem. 701 wydaje się, khem, potężniejsza, szersza znaaaacznie kanapa rozstawia nogi co niższym wzrostem może przeszkadzać. Oczywiście przeszkadzanie ma miejsce kiedy braknie tych 5cm aby się podeprzeć a nie na podłodze salonu. Natomiast kanapa jest MEGA długa i można wackiem pogmerać w stacyjce co daje duże możliwości usadowienia się przy dłuższym przelocie. Jak dla mnie ta kanapa jest SUPER>

2. Wtedy 701 miała inne zawieszenie niż 690 i chyba dalej tak jest. Natomiast dziwi mnie jak nie robiło. W moim odczuciu w 690 było super choć niekoniecznie komfortowe, ale w off zdecydowanie lepsze niż NAT czy inne cięższe sprzęty. Przepaść w stosunku do crf 250L i chyba lepiej się czułem niż na 450L. Więc jeśli to w XT jest takie fajne to IMHO nie ma już lepszego ��.

>> z tym XT to nie przesadzaj. to jest zwykły fotel-bujator. do tego skastrowany ze skoku niestety, ale jakoś to jedzie.
na pocieszenie napiszę, że ani razu nie dobiło w 690 a wydaje mi się, że parę razy naprawdę się postarałem. tylko dobijanie można pewnie załatwić hydraulicznie pod koniec skoku a ta odczuwalna drewniana twardość była przez cały czas.
W 701 zawias został zmieniony parę lat temu bodaj - a już na pewno ta wersja 2021 ma nowe zawieszenie, które rzekomo ma wyeliminować tą odczuwalną twardość i kopanie po łapach.

3. Na gaśnięcie silnika i niski moment z dołu pomógł bardzo taki zestaw: redukcja airboxa od RadeGarage (ja miałem w połączeniu ze schowkiem 5L zamiast airboxa) + booster plug + tłumik (miałem wings). Tylko to wychodzi ładnych kilka tysięcy o ile nie 10.

Widziałem dość kompletny opis modów 701 na YT i tam koleś konkretnie zszedł z przełożeniem - mimo to dalej to chciało jechać po czarnym ok. Natomiast zmartwiło mnie bardzo, że w konfiguracji fabrycznej to moto w zasadzie nie nadaje się w teren BO? nie ma gąbkowego filtra tylko papier. 45koła i takie jaja
czyli obowiązkowy jest mod airboxa - 300$ bodaj. japier....
oryginalny tłumik jest spoko - wings waży ponoć o 1/3 mniej co IMO nie usprawiedliwia ceny, zaś cisza jak dla mnie ceny nie ma. w 690 komin jest mniejszy w oryginale więc TEORETYCZNIE 701 powinna być cichsza.

4. Redukcja zębatki pomogła na długą 1kę i nie pogorszyła zbyt jazdy asfaltem bo 690 i tak lubi obroty.

>>j.w.

5. Cena zakupu 690/701 to dopiero początek. Tam jeszcze sporo trzeba dodać.

>> jak dla mnie to na pewno airbox żeby mieć gąbkowe filtry i wtedy jeśli zrezygnuje się ze schowka to można w przyszłości dołożyć mały dodatkowy zbiornik. ale to wszystko są pojebane $$$
do tego nie zapominajmy, że żeby założyć tam cokolwiek cięższego w sensie bagażu na tył to trzeba bagażnikiem wzmocnić subframe. hahahahaha. to mnie rozwaliło.

6. TC działała tak płynnie, że miało się wrażenie braku mocy. Jej wyłączenie nie było takie proste (jakaś dziwna sekwencja, nie pamietam). Może jeździłeś na włączonej TC w off?. Jak miałem zmienioną zębatkę i wyłączoną TC to na szutrach zrywało przyczepność nawet na 5/6 biegu. Lekko, ale zrywało.

Fakt, że jak wyłączysz TC to jest problem z wyłączeniem ABS z tyłu. w końcu mi się udało. powyłączałem wszystko po kilku kilometrach.
Jak pisałem środek nie jest taki bardzo mocny i porównałbym go wprost do XT na 3/4 gazu może nawet nieco mniej. Manetka ma bardzo mały skok i to też mi dość przeszkadzało bo motocykl sprawiał wrażenie bardzo narowistego. Z całą tą elektroniką powinna być możliwość ustawienia sobie potencjometra gazu liniowo bądź logarytmicznie chociażby co pewnie czynią mapy 1-2 bo mniej więcej tak to czuć - tak czy owak uważam, że kontrola gazu była jak na jakimś mega szybkim rolgazie o średnicy spodka

Na koniec powiem, że gość co tak fest miał pomodzoną tą Huśkę oddał ją do serwisu gwarancyjnego bo rozsypały się łożyska gdzieś w głowicy /?/ bodaj. Kompletny śmietnik po 6tys mil. Zrobiono na gwarancji ale nie wiem czy polski dealer byłby taki chętny lub miałby taką siłę przebicia aby uzyskać fanty na wymianę + robotę od fabryki.
Facet narzekał na błyskawiczną degradację oleju i wspominał, że te deklarowane przebiegi po 10koła od wymiany do wymiany to jakiś żart. To samo potwierdza się z lektury neta.
Do tego moto jest podobno niebywale wrażliwe na sposób docierania - nieprawidlowe/delikatne docieranie powoduje spalanie posranych ilości oleju w dalszej eksploatacji.
No nie ma róży bez kolców.

Ogólnie Honda to to nie jest i mimo, że są przypadki 690tek, które nakulały po 100 koła km to jednak pytanie o bezawaryjność 701 w dalszej perspektywie nie znajduje odpowiedzi - oprócz tych niepokojących wzmianek.
Może być też tak, że po prostu cała reszta jeździ i tyle.

Co do gonienia króliczka, co wspominali znajomi złośliwcy, to ja naprawdę chciałbym go dogonić.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2021, 18:31   #185
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 440
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 4 min 6 s
Domyślnie

Cześć a mnie się wydaje że może kol Matjas spróbować siostry XT czyli tt600s lub ttr Masz w tej pierwszej chyba najlepsze zawieszenie (kyb +ohlins) seryjnie silnik ten sam ale waga 150 kola alu 21 /18 i idzie jeszcze trafić fajne egzemplarze a na problem podnóżków jest rada na forum Yamaha a i obecny tu kol Kurol też przerabiał.
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.08.2021, 19:49   #186
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 883
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 2 min 19 s
Domyślnie

Pisałem wcześniej że właśnie kupiłem TTR bo zawsze chciałem i nie spodziewałem się że zawieszeniowo to jest tak dobry sprzęt.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2021, 00:03   #187
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Baza - wypijemy żywca?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2021, 09:40   #188
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 883
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 2 min 19 s
Domyślnie

Matjasie Żywiec już dawno jest nie do picie jak dla mnie.
Żywiec był żywcem zanim Heineken go przejął i ważyli go na starej recepturze jeszcze w miedzianych kadziach. Mniam... Ależ się rozmażyłem.
Ale coś zawsze idzie wypić.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2021, 11:11   #189
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ty nie chwytaj mnie za słowa

Co do TTr to ja mam fajna bazę i wolałbym się jej nie pozbywać. Można przeszczepić koła
I podwozie i już.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.08.2021, 11:57   #190
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,764
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Ty nie chwytaj mnie za słowa

Co do TTr to ja mam fajna bazę i wolałbym się jej nie pozbywać. Można przeszczepić koła
I podwozie i już.

M
Matjas, to mi przypomina jak chciałem zrobić z trampka maszynę dobrą na asfalt. Bo kochałem trampki tak bardzo że łeb nie przyjmował logiki a raczej jej braku. Bo to wymieniałem zawieszenie, dłubałem z przełożeniami i wiele innych.

A potem wsiadłem na V-Stroma i się nagle okazało że nie trzeba nic poprawiać.

Masz możliwość posiadać kilka maszyn to nie próbuj kombinować za jednym do wszystkiego który nie będzie duzym kompromisem. A jak miałby taki być to własnie dlatego podsunąłem T7, bo jako np. rozwinięcie trampka to maszyna bardzo fajna, tyle że 1,5 osobowa ale to chyba nie problem.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[wycięte z exc matjasa] Ogrzewanie webasto garażu CzarnyEZG Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 28 15.11.2021 22:55
ST1100 czyli jak wkur...ić Matjasa :) szynszyll Inne - dyskusja ogólna 50 06.07.2017 12:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.