Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.05.2021, 13:17   #161
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,864
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 51 min 26 s
Domyślnie

OTA to over the air, jak w telefonach, komputerach itd na przykład w Tesli. VW dopiero ma to mieć teraz, ale jeszcze żadnego nie zobaczyłem
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.05.2021, 13:45   #162
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Mój ID.3 ma pierwszą bazową wersję softu tzw. 0564. Potem były 0570 > 0783 > 0792 (2.1).

Jak pisał Consi od 0792 dopiero jest możliwe OTA czyli update przez Wifi czy 4G jak w Tesli. a do 2.1 tylko dealer i jak już wspomniano musi być połączenie z serwerami w DE. Być może dlatego update tyle trwa.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2021, 18:13   #163
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Wczoraj późnym popołudniem odebrałem samochód z najnowszą wersją softu czyli 0792 (lub jak kto woli 2.1). Byłem w stresie, że coś poszło nie tak i uwalili update bo była cisza, aż do 17:30 gdy zadzwoniła komórka i gość oznajmił, że można przyjechać i odbierać. Samochód wydali podładowany do 90% (dostarczyłem z jakieś 40% baterii) więc plus dla nich.



Wreszcie działa Android Auto i to nawet bezprzewodowo (mój telefon niedawno załapał Androida 11, który jest potrzebny aby wireless AA działało), internetowe radio, podcasty i inne bajery online. Mam wrażenie, że lepiej działa też Lane Assist. Przy okazji zrobili też update bazy danych nawigacji VW, ale to najmniej ważny dla mnie update, bo mając AA nie będę na pewno uzywał wbudowanej navi.

Ale najbardziej zadowolony jestem z możliwości uruchomienia ABRP w trybie Android Auto, które wcześniej spiąłem z EVNotify, aby na bieżąco miało info o stanie baterii, poborze prądu itp, co pozwala 'w locie' przeliczać np. gdzie się ładować w trasie. Niestety ABRP nie jest za bardzo rozbudowane w funkcje w trybie AA, ale sądzę, że to tylko kwestia czasu i paru update'ów i będzie lepiej.



Mam nadzieję, że teraz to już jakaś w miarę stabilna wersja softu i wiekszych skuch już nie będzie. Pojeździmy - zobaczymy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 00:44   #164
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Jutro wybieramy się na zlot Simply Electric choć prognoza pogody nie jest zachęcająca. Ale bilet na zlot obejmuje również wszystkie atrakcje muzeum pod dachem więc będzie na pewno co robić.

A tymczasem na niemieckiej stronie Volkswagena pojawiły się nowe konfiguracje ID.3z nowymi kolorem czerwonym. Ale to pikuś. VW zwiększył też prędkość ładowania DC ze 100kW na 110kW w modelu Pure z baterią 45kWh oraz na 120kW w modelu Pro z baterią 58kWh.

Tak więc wygląda, że zapewne soft 2.2 już niedługo to umożliwi we wcześniejszych samochodach co pozwoli mi na ładowanie 5% - 80% SOC w 35 minut
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2021, 19:50   #165
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Wróciliśmy ze zlotu "elektryków"

Pogoda była w kratkę z przewagą deszczu, w związku z tym nie wiem czy wszyscy co mieli przyjechać przyjechali. Naliczyłem 3 sztuki ID.3 (łącznie z moim). Mam wrażenie, że najwięcej było użytkowników Tesli. Ale sporo też Nissanów Leaf i Jaguarów I-Pace, Renault Zoe czy Hyundai Kona. Z ciekawostek był DeLorean przerobiony za kwotę 200 tys. funtów na EV (z bebechami od Tesli Model S P70D) czy na przykład lekko off roadowy elektryczny Zero DS





















Nasz samochód ciut niefortunnie kierunkowi imprezy ustawili jakby na uboczu obok elektrycznego vana do rozwożenia mleka , ale mimo to mieliśmy wielu pytających o szczegóły z użytkowania i wszyscy bez wyjątku komplementowali kolor samochodu



Bilety na zlot obejmowały też wstęp do muzeum, a że nigdy tam nie byliśmy (plus zimno i deszcz na dworze) to z chęcią skorzystaliśmy z tej oferty. Myślę, że zdjęcia, które przedstawiają tylko wycinek tego co to muzeum ma do zaoferowania, potwierdzą, że było warto























Muzeum ma także wiele ciekawych motocykli:

























A na koniec dwa specjalnie zdjęcia

dla Fazika:



oraz inspiracja dla Neno:

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 07:34   #166
golab
 
golab's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Białystok
Posty: 525
Motocykl: nie mam AT jeszcze
golab jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 16 godz 14 min 35 s
Domyślnie

Fazzikowi łza w oku się zakręci
golab jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2021, 09:01   #167
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,183
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 9 godz 10 min 16 s
Domyślnie

Piękne
WojtasA jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2021, 16:06   #168
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Super foty NabrU, muzeum klasa.
Wystarczyło komuny nie mieć mać....
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2021, 23:21   #169
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

Jeszcze wrócę do tego muzeum, bo nie wszystko zwiedziliśmy i to tak przy okazji było zasadniczo, więc na szybko. A w cenie biletu jest też pałac i ogrody (coś dla mojej małżonki) i wystawa "World of Top Gear", a także małe muzeum operacji specjalnych, gdyż Beaulieu w czasie II wś było miejscem szkolenia agentów Special Operations Executive.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2021, 00:09   #170
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,977
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 1 godz 28 min 40 s
Domyślnie

W Dzień Dziecka minęło 2 miechy jak jeżdżę moim ID.3 więc pora ponownie na podsumowanie:

Przebieg 3802 mil (jakieś 6119 km). Na prąd wydałem do tej pory 135,49 funtów co daje koszt 3,56 funta na 100mil (czyli tyle ile mniej więcej kosztuje duże latte w Costa tutaj ).

Po update softu, nie mam się do czego przyczepić, bo wszystko "gra i buczy" i samochód sprawuje się fantastycznie.

A ha, i wreszcie został "ochrzczony". Od trzech ostatnich liter numeru rejestracyjnego dostał imię Whizzy co można przetłumaczyć jako "świszczący" - to od tego dźwięku jaki wydaje jadąc wolno, ale także znaczy to (wg. słownika Cambridge): something, especially a piece of technology, that is new and clever, and that works well
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.