Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.03.2022, 19:36   #1531
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Dom domem, jest jeszcze ten dom na Szewskiej. Tam miewamy ostatnio dziwnych gości. Przyjechało 5 francuzów, znaczy się zamówili 2 pokoje z łóżkami małżeńskimi. Wyglądali na turystów z wielkimi plecakami, ale jak na turystów bardzo słabo mówili po angielsku, w zasadzie nic nie mówili w tym języku, albo im się wydawało że mówią po angielsku. Jechali na Ukrainę do Lwowa, okazało się że spali w piątkę w tych pokojach, podejrzewamy że jacyś najemnicy to byli, bo żona zapytała kim są odpowiedzieli że żołnierzami. Poprzednią noc mieliśmy chyba gości z brytyjskich sił specjalnych, ci mieli przynajmniej większy budżet i mówili po angielsku. Przyjechał pan do poprawek i damy radę bez zaciągania kredytu.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2022, 22:29   #1532
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Udało się zrobić szpalety przy oknach po ich wymianie, zalepić dziury przy lampach i nawet pomalować uszkodzone elementy. Zdobywam też coraz więcej wiadomości na temat naszego zasilania w domu. Wydawało mi się że produkcja powinna być ciut większa i chyba rzeczywiście jest, ale część tej energii jest używania na to aby falownik działał jak najlepiej. Pewnie fachowcy z forum wyjaśnią to lepiej, ja tylko znalazłem nowe wykresy
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 9F3E28E7-A403-44B4-9903-5368647D8DAE.jpg (792.0 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 268AAAD0-4974-46AE-B7AE-7831E4555B15.jpg (802.6 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: png 5B6AD87B-AFA0-47B7-B9D9-78BBB8A00AD0.png (754.8 KB, 11 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 14:34   #1533
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

W końcu po sześciu miesiącach doczekaliśmy się na zmianę taryfy na G12. Pan powiedział że podobno jest możliwość odczytu danych z licznika poprzez złącze optyczne, może ktoś coś wie na ten temat. Muszę uruchomić szpilkę bo róże są bardzo spragnione wody, podobnie jak inne rośliny. Podobno też ma padać ale woda potrzebna już teraz.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg C154D070-3D13-4BE4-A375-D4C760151A90.jpg (1,019.1 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 12D8DDD9-636A-408D-BF61-341C1A224D6C.jpg (1,014.2 KB, 9 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 14:40   #1534
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 510
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 9 godz 52 min 36 s
Domyślnie

Nazywa się to głowica optyczna, musisz sprawdzić czy dana głowica obsługuje licznik danego producenta (np emh). Sa wersję na usb, bt i wifi. Do tego potrzebujesz apkę, też często dobraną do producenta.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 15:10   #1535
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Już myślałem że coś się zmieniło pozytywnie, ale pan który był chyba miał niepełne informacje. Chyba PGE dalej blokuje możliwość korzystania z portu optycznego
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 17:38   #1536
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 510
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 9 godz 52 min 36 s
Domyślnie

Pewnie dlatego, że wprowadzili jakąś własną usługę zdalnego odczytu jak Enea Optima
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 18:04   #1537
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,948
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 6 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Pan powiedział że podobno jest możliwość odczytu danych z licznika poprzez złącze optyczne, może ktoś coś wie na ten temat.
Czyli, że co? Że masz smart meter i operator nie udostępnia ci zdalnego odczytu z niego w jakimś portalu np. PGE online czy cuś? Sorki ale jak dla mnie to jedna z tych funkcjonalności, które właśnie daje zainstalowanie smart metera.

Ja np. mam podgląd z kompa i fona zarówna dla prądu jak i gazu łącznie z eksportem wartości każdego odczytu składowego (a te są co pół godziny) do pliku CSV.

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 18:10   #1538
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Bo my się cały czas uczymy. Z tego powodu mam zamontowany własny smart meter ale byłoby fajnie mieć wgląd do tego co zalicza PGE. Co do własnej aplikacji PGE to doczytałem i rzeczywiście można wystąpić o takie coś, trzeba zapłacić i czekać 4 miesiące na realizację. Podobno mają wymieniać w ramach modernizacji do końca 2023, chyba więc poczekam. Teraz muszę się tylko pilnować kiedy podłączać auto do ładowania, od 1 kwietnia zielone godziny w czasie dnia będą też od 15-17, obecnie 13-15, nocne 22-6.
Fajnie że posłuchałem aby przesunąć dom w kierunku zachodnim, dzięki temu fajne światło w kuchni i widok z kuchnio jadalni.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg EC36C62D-3839-49FC-B03A-BB65EB380D0F.jpg (964.4 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg A7153D47-9D24-49B6-9C96-98B75357BC85.jpg (1.02 MB, 8 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2022, 18:58   #1539
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,948
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 dni 6 godz 41 min 28 s
Domyślnie

No jak to "prywatny" smart meter, a licznik główny od PGE nie jest "smart" to rzeczywiście 'inna inszość" jest.

Ale tu też widać znów różnicę bo w UK instalacja smart metera jest bezpłatna, gdyż wychodzi się z założenia, że płaci się za niego w ramach rachunków. Plus należy się też darmowy zdalny wyświetlacz w domu (gdzieś go pokazywałem, pewnie w wątku o EV)

Cytat:
Smart meter costs
Under current arrangements, you pay for the cost of your meter and its maintenance through your energy bills. This will be the same for smart meters. You won’t be charged separately for a smart meter or the in-home display.
A słonko świeci rzeczywiście ładnie
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2022, 19:32   #1540
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,854
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 15 godz 31 min 5 s
Domyślnie

Dziura po studni zasypana naszą ziemią, niestety muszę ponownie kupić nową pompę do szpilki. Zmienię trochę połączenie szpilki w pompą, wprowadzę kawałek sztywnej rury PCV bo łączenie bezpośrednio do szpilki chyba rozbija konstrukcję pompy i silnika. To połączenie pozwoli też na inne położenie urządzenia, będzie na sztywnym podłożu a nie uwiedzione na rurze od szpilki. Udało się też wpaść na basen, może kręgosłup się trochę podleczy. Nie wiem czy coś mi się poprzestawiało w głowie, ale mam pretensje że jest mi zimno. Ubiorę się lekko to marznę, dopiero wczoraj do mnie dotarło że to jest marzec a nie czerwiec. To wyciąganie na siłę motocykla jak moje ciało protestuje, chyba cię pogięło, no a teraz nie wiem czy zakrywać z powrotem rośliny zwłaszcza róże. Zapowiadają jakieś śniegi i mrozy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 30.03.2022 o 08:14
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.