Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.05.2021, 11:44   #1311
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 440
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 59 min 10 s
Domyślnie

Teraz są babki pulatomatyczne pierwsza taką ojciec przywiózł z montażu z Czechosłowacji w 86 były dwie końcówki wstępna i wykańczająca dziadek na początku klął jak diabli a potem nie chciał nic innego pamiętam jeszcze prototypy z łożysk do rozwalcowywania kosy zjechane kosy do 1 cm. A kłopoty z kregoslupami miały wszystkie dziadki jakie pamiętam -ciezka praca fizyczna wykańcza a nie hartuje.
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2021, 15:50   #1312
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Też się zastanawiam nad tym idealizowaniem dawnych czasów, czytając kolegę fassi zastanawiam się czy ja jestem tak młody, czy on tak stary, może ma lepsze geny niż w mojej rodzinie. Dziadek na roli raczej młodo zszedł z tego świata, młodo to oczywiście według dzisiejszej nomenklatury. No ale dziadek ani samochodu, ani motocykla tylko koń, świnie i krowa to może mu to zaszkodziło.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2021, 17:24   #1313
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 20 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Mój dziadek zszedł mając 86, całe życie praca ale tak żeby był czas na imprezy. Nie idealizuje, mówię jak jest
Jak pracowałem jako inżynier to 40 latkii miały już rozwalone kręgosłupy, dlatego zrezygnowałem z zawodu inżyniera.
Dzisiejsze dziadki dokonują żywota przed telewizorem, widzę to i tu w Germanii, zero ruchu i taczka tabletek z rana.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2021, 23:58   #1314
maly

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 155
Motocykl: RD03
maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 18 min 17 s
Domyślnie

Jako że młody nie jestem i mieszkam na wsi pamiętam czasy koszenia kosą.
Jak sobie to przypomnę to nie wiem jak rolnicy wytrzymywali w upale położyć takie ilości zboża.Trzeba również pamiętać o kobietach które to musiały podebrać i związać.Mój ojciec nauczył mnie klepać kosę,nawet mam jeszcze do tego babkę i młotek.Kupić dobrą kosę to była sztuka,Tato mówił że na wsi dobrą kosę ma tylko sąsiad ,ta prawie sama kosiła.Około 20 lat temu kupiłem na rynku starą kosę przywiezioną z jakimś złomem z Francji.Ojciec jak to zobaczył to mnie wyśmiał bo kosa miała metalowe kosisko,,coś ty za złom przywiózł?''
Tata jednak naklepał kosę ,i okazało się że na wsi są już dwie dobre kosy.
Mam ją jako pamiątkę po moim wspaniałym Ojcu.
maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2021, 15:07   #1315
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Sarny wrzeszczą , wilgi przyleciały, chyba muszę kupić jakiś lepszy obiektyw

Chyba mi się mikrofon w telefonie zepsuł bo dźwięki powinny być jak tutaj, oczywiście wytnijmy to tło od sprzętu chyba.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2021, 17:05   #1316
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Nie jest dobrze, miałem zarabiać a będę dopłacał


Zrobiłem zestawienie za maj i przymierzyłem się do wystawienia rachunku za prąd

Zużycie Maj
13946,1-13247,2=698,9 kWh
Mama 2454,66-2206,35=248,31 kWh
Samochód 400 kWh 20400 km
Pompa 104,7 kWh
Na grzałkę wentylację i całą resztę -54,11 kWh

3612-2258= 1354 kWh

Różnica między produkcją a odprowadzoną energią do sieci w maju ca 170 kWh czyli koszt zużycia w domu to około 120 kWh na wszystkie sprzęty domowe, dalej nie wiem czy to dużo czy mało, ale nawyków nie zmieniłem. Nie gaszę wszystkiego po domownikach, nie wyłączam wzmacniacza audio, samochód podpięty cały czas jak stoi itd.

13946,1-6399,3=7546,8 kWh

Wychodzi mi że na dzień dzisiejszy z grubsza około 4000 czyli z zapłaconymi 3000 wychodzi 7000 za 11 miesięcy. Chyba mam za małą produkcję, albo za duże zużycie, albo za dużo jeździmy, albo jestem rozrzutny, albo już nie wiem co .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2021, 09:14   #1317
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Zaczyna się

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2021, 08:28   #1318
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Pierwsze kosy za płoty. Kupiłem tą kosę z podanego linka i straszne badziewie to metalowe kosisko. Szczęściem w nieszczęściu moja mama złamała swoje ostrze i przełożyliśmy do jej drewnianego. Ja zrobiłem drugie podejście, zamówiłem Schröckenfux i jeżeli nic mi z koszenia nie wyjdzie to będzie znaczyć że jestem złą baletnicą.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2021, 09:09   #1319
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie jest dobrze, miałem zarabiać a będę dopłacał


Zrobiłem zestawienie za maj i przymierzyłem się do wystawienia rachunku za prąd

Zużycie Maj
13946,1-13247,2=698,9 kWh
Mama 2454,66-2206,35=248,31 kWh
Samochód 400 kWh 20400 km
Pompa 104,7 kWh
Na grzałkę wentylację i całą resztę -54,11 kWh

3612-2258= 1354 kWh

Różnica między produkcją a odprowadzoną energią do sieci w maju ca 170 kWh czyli koszt zużycia w domu to około 120 kWh na wszystkie sprzęty domowe, dalej nie wiem czy to dużo czy mało, ale nawyków nie zmieniłem. Nie gaszę wszystkiego po domownikach, nie wyłączam wzmacniacza audio, samochód podpięty cały czas jak stoi itd.

13946,1-6399,3=7546,8 kWh

Wychodzi mi że na dzień dzisiejszy z grubsza około 4000 czyli z zapłaconymi 3000 wychodzi 7000 za 11 miesięcy. Chyba mam za małą produkcję, albo za duże zużycie, albo za dużo jeździmy, albo jestem rozrzutny, albo już nie wiem co .
Jak budowałeś dom i PV na dachu nie myślałeś zapewne o EV. A jak widać 400kWh/mc to dużo więcej niż sam dom. Wiem - mam tak samo i dlatego dołożyłem 6kWp PV extra na drugim dachu.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2021, 09:25   #1320
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,866
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 25 min 42 s
Domyślnie

Myślałem ale kalkulacja była na zasadzie, zróbmy maksimum co się da na dachu położyć. Jak odpadnie kiedyś dom mamy, bo założenie było że mama z nami będzie w lecie mieszkać a na zimę wracać do Krakowa, to bilans wyglądałby lepiej. Też się zastanawiam czy nie znalazłbym miejsca na dodatkową instalację pytanie czy iść w dach czy na zejść na ziemię. Wszystko i tak wiązałoby się z wymianą falownika albo dołożeniem czegoś na kształt Off grid, pędzone panelami i uzupełniające istniejącą instalację. Rozmawiałem przed chwilą z panem od Froniusa, może jest jednak miejsca na dołożenie dodatkowych 11 sztuk w trzecim rzędzie zamiast tego śniegołapa
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg C5C980A9-1E0F-482A-92A7-7C196DF093E7.jpg (870.4 KB, 21 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.