Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2014, 20:13   #121
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

ocoloko - jest dokładnie tak jak napisałeś mnóstwo nakładających się czynników powoduje że jest jak jest.Nie można z tego powodu mieć pretensji do jednych służb - niezależnie czy będzie chodziło o leśników czy o policję.Należy natomiast o problemie mówić na tyle głośno , aby wreszcie dotarło do tworzących prawo że czasy się zmieniają i trzeba nieraz zrewidować istniejące prawo i dostosować do zmieniających się warunków.
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 20:14   #122
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 44 min 10 s
Domyślnie

... no i sie zaczelo.... z tej gadki sa juz pierwsze efekty...


zobaczcie sami co zrobila straz lesna z kolesiem ktory na nielegalu se wjechal do lasu, w dodatku doszlo do rekoczynow i uszkodzenia mienia....

http://www.youtube.com/watch?v=6jgjk3DsN7c
fassi jest online  
Stary 07.05.2014, 20:27   #123
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
... no i sie zaczelo.... z tej gadki sa juz pierwsze efekty...


zobaczcie sami co zrobila straz lesna z kolesiem ktory na nielegalu se wjechal do lasu, w dodatku doszlo do rekoczynow i uszkodzenia mienia....

http://www.youtube.com/watch?v=6jgjk3DsN7c
masz rację fassi - doskonały wątek do żartów - szczególnie biorąc pod uwagę co było przyczyną dyskusji ...
myślę że dalsze pisanie w tym temacie nie ma jednak sensu.
Klas jest offline  
Stary 07.05.2014, 20:33   #124
fassi
Banned


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,919
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 44 min 10 s
Domyślnie

no niestety ale niektore wypowiedzi idealnie pasuja do sytuacji z filmiku. Zamiast dialogu jest naparzanie i polaryzowanie pogladow.

Swiat sie skonczyl, rzeczywiscie nie ma sensu juz tu pisac... tez sie obrazam...

we dwojke z kumplem lesniczym zakladam 3 partie:

1. Las dla nikogo
2. Las dla wszyskich
3. Ani lasu ani offroadu

Ostatnio edytowane przez fassi : 07.05.2014 o 20:35
fassi jest online  
Stary 07.05.2014, 20:47   #125
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 22 godz 26 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal
OK - proszę spróbuj zatem być pomocny i odpowiedz poważnie na drugie pytanie z cytowanego posta:

JAKIE SĄ KRYTERIA odróżnienia leśnej drogi od publicznej prowadzącej przez las
Oczywiście chodzi mi o sytuację, kiedy brak jest znaków lub innej informacji na drodze. Zielone ludki zasłaniają się tu ustawową definicją obszaru leśnego albo mapami z nadleśnictw. A moje pytanie jest proste - jak to ocenić w trakcie jazdy, przez różne tereny, drogi o różnej klasyfikacji, najlepiej nie tracąc płynności tej jazdy (tak jak mijając znak ,,obszar
zabudowany'' wiemy do ilu trzeba zwolnić), itp.
Tak jak wcześniej napisał to dość precyzyjnie kolega Klas... nie chcesz zrozumieć czy prowokujesz...?

Cytat:
Napisał pałeł
W środku lasu jest krzyżówka a niej 5 rozjadow na jednym z nich jest zakaz wjazdu nie dotyczy alp czyli legalnie moge poruszać sie 4 drogami w tym skrzyzowaniu ?
W/g ustawy już złamałeś przepis, bo znajdujesz się pojazdem mechanicznym w lesie...

Nie jestem znawcą ustawy, jak wjeżdżam tam i siam to bez specjalnej, głębszej refleksji, co ustawodawca miał na myśli. Jadę tam gdzie jest fajnie i gdzie pozwalają mi moje skromne umiejętności. Jeśli spotykam pieszych to zwalniam, uważam na wszelkie czworonogi, a jak machają zieloni to również i ja macham, uśmiecham się szeroko albo rżnę głupa i kocimi ruchami kieruję się do wyjścia... Zamiast się uwywnętrzniać na 10 forach i żyć mrzonkami, że zmieni się ustawa - to wolę pojeździć...
__________________

*RSA 2024*

Ostatnio edytowane przez Sub : 07.05.2014 o 22:37
Sub jest offline  
Stary 07.05.2014, 21:17   #126
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
W/g ustawy już złamałeś przepis, bo znajdujesz się pojazdem mechanicznym w lesie...
Niekoniecznie. Bo jeśli to droga np. gminna to las jest po lewej stronie drogi i po prawej, a droga nie jest lasem.
Ziarko jest offline  
Stary 07.05.2014, 21:22   #127
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Klas Zobacz post
Czytałeś moją odpowiedź , czy też czytasz wybiórczo to co pasuje do Twojej teorii ?
A Ty czytałeś linki w moim poście? przytoczę więc - uczę się korzystania ze źródeł,
które zielone ludki polecają jako oficjalne: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy-pl-PL

Nie mam zapędów ustawodawczych i nie mam złudzeń, że nagle zielone ludki wywiążą się ze swoich
obowiązków znakowania dróg lesnych dopuszczonych do ruchu. Staram się więc wyciągnąć z oficjalnych
informacji wszystko co pomoże mi jeździć ,,bez byle łajz z kontroli biorących za tyłek''

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
Tak jak wcześniej napisał to dość precyzyjnie kolega Klas... nie chcesz zrozumieć czy prowokujesz...?
Nie wiesz, czy nie chcesz odpowiedzieć? Na forum leśnym powiedzieli że mają w d...e oznaczanie dróg dla off-roadowców,
ale przynajmniej wskazali portal gdzie ja sam mogę sobie to info znaleźć. Wypowiedzi Klasa sa być może precyzyjne, ale niekoniecznie
dla wszystkich - nie znam się na tematyce leśnej i dlatego pytam: po to by zrozumieć, by się dowiedzieć.

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
mżonkami
,,mrzonkami'', proszę.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 07.05.2014 o 21:45
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 21:26   #128
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Ja też wchodzę, mam już nawet parę pomysłów na nazwę - "siekierezada", "lato leśnych ludzi" "las w sam raz", "w rezerwacie straciłem gacie" "Las wegas" Jeszcze może być "Las ka nebeska"
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez Lupus : 07.05.2014 o 21:29
Lupus jest offline  
Stary 07.05.2014, 21:48   #129
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post
Niekoniecznie. Bo jeśli to droga np. gminna to las jest po lewej stronie drogi i po prawej, a droga nie jest lasem.
Zgoda - właśnie o to mi idzie. I od razu podaję przykład: Na tym portalu: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy-pl-PL
znajdzie proszę w woj. Małopolskim, w nadl. Krzeszowice drogę z Frywałda do Tenczynka prowadzącą przez Las Zwierzyniec.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 22:14   #130
Klas
 
Klas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 155
Motocykl: Tiger 1050
Klas jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 41 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
A Ty czytałeś linki w moim poście? przytoczę więc - uczę się korzystania ze źródeł,
które zielone ludki polecają jako oficjalne: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy-pl-PL

Nie mam zapędów ustawodawczych i nie mam złudzeń, że nagle zielone ludki wywiążą się ze swoich
obowiązków znakowania dróg lesnych dopuszczonych do ruchu. Staram się więc wyciągnąć z oficjalnych
informacji wszystko co pomoże mi jeździć ,,bez byle łajz z kontroli biorących za tyłek''



Nie wiesz, czy nie chcesz odpowiedzieć? Na forum leśnym powiedzieli że mają w d...e oznaczanie dróg dla off-roadowców,
ale przynajmniej wskazali portal gdzie ja sam mogę sobie to info znaleźć. Wypowiedzi Klasa sa być może precyzyjne, ale niekoniecznie
dla wszystkich - nie znam się na tematyce leśnej i dlatego pytam: po to by zrozumieć, by się dowiedzieć.


,,mrzonkami'', proszę.
Ok. - masz prawo nie znać szczegółowych przepisów wiec sprecyzuję bardziej :
jeśli droga prowadzi przez las i jest drogą publiczną , to jest wyłączona spod jurysdykcji Lasów Państwowych i podlega GDDKiA lub województwu , powiatowi , gminie i to te instytucje powinny je odpowiednio oznakować.Wszystkie drogi zarządzane przez Lasy Państwowe nie są drogami publicznymi i lasy nie mają żadnego obowiązku ich znakowania bo są to drogi wewnętrzne wyłączone z ruchu dla ogółu za wyjątkiem sytuacji o których pisałem oraz w niektórych przypadkach jeśli stanowią jedyny dojazd do osad , lub domostw będących najczęściej w przeszłości własnością LP ale tu nie ma sensu wchodzić w szczegóły bo te sprawy też są często niedostatecznie uregulowane ( żadne przepisy nie precyzują jak należy traktować mieszkańców tych osad , np. część umów przy sprzedaży tych domostw zawiera zapisy o partycypowaniu w kosztach utzymania , część nie ).
Jeśli zaś chodzi o link na który się powołujesz to jest to leśna mapa numeryczna która zawiera wprawdzie sieć dróg leśnych (a także wiele innych informacji) i może być pomocna w turystyce np. pieszej , rowerowej ale motocyklowej już nie bardzo.
Klas jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.