Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2014, 08:32   #101
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

tak właśnie przejrzałem sobie filmik z majówki i parę innych "naszych" filmików.

Dla większości motocykl to rekreacja a kałuże i błoto służy do zabawy na drodze. Dla Kowalskiego błoto i głębokie kałuże oraz dziury to po prostu charakter drogi gruntowej i przekleństwo.

Więc powyższe postulaty to chodzi o drogi udostępnione do przejazdu, czy chodzi o drogi dostępne dla zabawy w błocie i kontrolowanych poślizgów na szutrach ? Bo jeśli o to drugie, to jednak jestem za stanem obecnym. Zakaz wjazdu do lasu. Dzięki temu, mamy lasy jakie mamy.
Doskonale rozumiem, że nie mam gdzie tak poszaleć jak chciałbym, ale dopóki nie wolno legalnie jeszcze jakieś zasady mam i się hamuję.
A że na codzień jeżdżę tymi drogami także w celach służbowych i rodzinnych to mam także inne spojrzenie na stan tych dróg.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 07.05.2014 o 08:36
Ziarko jest offline  
Stary 07.05.2014, 08:43   #102
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał SUb Zobacz post
Ale zgłosiłeś problem, więc podpowiedziałem jak ja sobie radzę w rozstrzyganiu takich dylematów. Staram się pozostać pomocny ...
OK - proszę spróbuj zatem być pomocny i odpowiedz poważnie na drugie pytanie z cytowanego posta:

JAKIE SĄ KRYTERIA odróżnienia leśnej drogi od publicznej prowadzącej przez las
Oczywiście chodzi mi o sytuację, kiedy brak jest znaków lub innej informacji na drodze.
Zielone ludki zasłaniają się tu ustawową definicją obszaru leśnego albo mapami z nadleśnictw.
A moje pytanie jest proste - jak to ocenić w trakcie jazdy, przez różne tereny, drogi
o różnej klasyfikacji, najlepiej nie tracąc płynności tej jazdy (tak jak mijając znak ,,obszar
zabudowany'' wiemy do ilu trzeba zwolnić), itp.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 09:29   #103
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,162
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 1 godz 26 min 32 s
Domyślnie

Ziarko chodzi o to , by miał swój teren ( możliwą drogę przejazdu ) ten co chce jechać turystycznie lasem nie wąchając smrodu spalin ( na powiedzmy S3 ) i zjeść kanapkę w pięknych okolicznościach przyrody , jak i ten co chce wstawić w dupę wścieklakowi . Czy z tak wielkiej powierzchni lasów faktycznie nie można nic wydzielić
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline  
Stary 07.05.2014, 10:08   #104
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

W naszym pięknym kraju niestety wciąż borykamy się z myśleniem "starosystemowym" w cieniu niemieckiej poprawności. Wychodzi z tego rzeczywistość która nie zna słowa empatia. Najlepiej jest na coś nie pozwolić, bo wówczas nie dzieje się nic potencjalnie niebezpiecznego. Ci ludzie, a szczególnie urzędnicy bardzo lubią swoją pracę, a szczególnie spokój i przewidywalność jutra. To proste - jeśli czegoś nie ma to nie może się spieprzyć (jak w moturze ). Ja wyobrażam sobie sytuację że nie ma zakazów (jak w większości znanych mi krajów) i na szutry i ścieżki można wjechać homologowanym pojazdem (nie krosem). W krajach szutrowych to nie motocykle, ani nawet samochody osobowe rozwalają nawierzchnie, tylko ciężarówki. Motur ma jedynie 3-krotnie większy nacisk na nawierzchnie niż człowiek (osobówka ok 10, ciężarówka nawet do 100x), i jeśli nie zrywa się nawierzchni droga tego nie odczuwa. Wkurza mnie to że coraz więcej dróg jest dla ludzi zamkniętych, chociaż to my jesteśmy jako naród właścicielami tych terenów, a Oni naszymi sługami (za to dostają kasę) Ja wiem że ich gonią do roboty, bo trzeba wykonać plan sprzedaży i rozumiem że pętające się towarzystwo normalnie im przeszkadza. Większość z nich nie rozumie po prostu tego że istnieje cel nadrzędny, tak samo jak wielu prawników siedzi w paragrafach nie znając konstytucji. Straszenie zwierzyny to następny mit - nasze zwierzaki mają inny problem - zbytnie zaufanie do człowieka. Jestem pewien że po otwarciu dróg niewiele by się zmieniło - krosowcy szaleją po wyrobiskach, piękne samochody lubią asfalt (podobnie motury), a turyści którzy kochają przyrodę (bo po to tam do cholery jadą) pyrkają se po szutrach (i często zbierają śmieci wywiezione do lasu) No nie wiem, może trzeba poczekać na następne pokolenia pisarczyków, albo wyswobodzić się z starogermańskiej ideologii betonizmu? Póki co jak śpiewa Młynarski - "róbmy swoje"

Ale napierać trzeba i jestem pełen podziwu dla buszujących w paragrafach
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline  
Stary 07.05.2014, 10:58   #105
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Wiesz jaka jest mentalność ludzi?
Tam gdzie mogą nie chcą, a chcą tam gdzie nie mogą. Przykład z jeziorami w naszej okolicy. udostępnienie 1 jeziora dla motorowodnych a ile protestów zupełnie innych grup ludzi.

U mnie jest to samo, gdy proponuję wszystkim którzy chcą że rzeka Warta stoi dla nich otworem to nie, wolą jezioro w pobliżu kąpieliska miejskiego.
Ci co w końcu się przemogli i wybrali rzekę, są super zadowoleni z tego co rzeka im daje. Ale ogromnej rzeszy to nie wystarcza i wybiera jezioro, tam gdzie ludzie, gdzie może się pokazać.

Czy dla 5 ludzi na wścieklakach psuć klimat dla 1000 ludzi chodzących tam w innym celu? Czy tylko wymóg odpowiednich tłumików? Przecież chyba większość wścieklaków to pojazdy nie homologowane typowe do rycia, a nie dopuszczone do ruchu drogowego .Ale to przecież ich właścicielom nie przeszkadza szaleć po lasach. Czy wystarczy tylko ich wytłumienie?

Wielu może poszaleć na starej pobliskiej kopalni piasku. Ale nie chcą. Wolą jednak las. Jak to pogodzić, rozwiązać? Pamiętasz dojazd do dłubanki. Droga polna, obok pole. Którą trasę mistrz quada wybrał? Polem, bo przecież miękko, nie to co na drodze.

Większość zakazów jak wiesz wynika, z braku sposobu na idiotów. I z powodu 5 idiotów cierpi cały 1000. Zmiana tego wymaga czegoś więcej niż tylko udostępnienie terenu.
Ziarko jest offline  
Stary 07.05.2014, 13:05   #106
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Proszę Koleżeństwa, poruszamy sporo kwestii ogólnych i światopoglądowych,
ale problem postawiony w zamyśle tego wątku (oprócz durnego pisma) - jest taki
a) GDZIE możemy jeździć po lesie nie łamiąc przepisów, i
b) JAK się tego dowiedzieć

Wyszedłem na forum leśnych z taką inicjatywą: http://www.lasypolskie.pl/viewtopic.php?p=679813#679813
znam kilka terenów lesnych w swojej okolicy, których sytuacja nie jest do końca jasna.
Więc ich pytam o to, na podstawie map i BDL, które sami polecili. Spróbujmy, proszę.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 13:21   #107
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 6 min 16 s
Domyślnie

Ale co mamy sprobowac, zrobic wywiad, dochodzenie? Ktora to droga w naszym regionie jest ustawowo legalna? Czy wg. lesnikow z danego obszaru? Tylko wieksi gracze jakimi sa dostawcy cyfrowych map dadza rade to ogarnac, musi byc jeden format, jeden system. W tej chwili jadac "po nawigacji", czesto spotykam znaki zakazu wjazdu, czesto nieoznaczone, historyczne drogi, ktore kiedys laczyly wioski, miejscowosci, osady, kolonie, pola uprawne. Przeciez wszystkie te drogi powinny byc legalne. A czesto z niewiadomych wzgledow sa za szlabanem, przejete i zakazane. ...
Nic nie da praca jednostek jezeli nie bedzie lacznika pomiedzy tymi danymi... Teraz licza sie tylko mapy cyfrowe.

Dodam, ze co chwila widze tu i tam prosby o podanie trasy off, jest wyrazne zapotrzebowanie, jest popyt. Zwracac sie trzeba do tych, ktorzy sa w stanie nam dane dostarczyc.

Ostatnio edytowane przez redrobo : 07.05.2014 o 13:24
redrobo jest offline  
Stary 07.05.2014, 13:28   #108
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Nic nie da praca jednostek jezeli nie bedzie lacznika pomiedzy tymi danymi... Teraz licza sie tylko mapy cyfrowe.
.
Przecież podałem w cytowanym poście link do oficjalnej strony Banku Danych o Lasach, czyli właśnie do map cyfrowych.
Przeklejam: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy-pl-PL.
Przykład pytania, które chciałbym zadać, też jest w tamtym poście - przeklejam:

Moje pytanie:

Poniższe screeny przedstawiają opuszczoną piaskownię w Bukownie na terenie N-ctwa Chrzanów (małopolskie).
a) czy dojazd motocyklem do tej piaskowni ścieżką prowadzącą przez teren obwiedziony jasnozieloną linią jest
legalny w myśl prawa o LP? (pomijam kwestie własności terenu, zakazu wstępu na budowę czy teren pokopalniany, itd.)

b) to samo ale przez teren obwiedziony na czerwono; nie ma tam żadnego oddziału ani wydzielenia, jednak... jest to las.
Więcej niż 0.1 ha, porośnięty roślinnością leśną... Jeśli jednak nie jest objęty ALP, to kto może interweniowac na takim terenie?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Screenshot-0.jpg (155.1 KB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Screenshot-1.jpg (291.2 KB, 6 wyświetleń)
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Stary 07.05.2014, 13:56   #109
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,628
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 6 min 16 s
Domyślnie

Wiesz, to sa mapy cyfrowe "inaczej", problem jest tylko w znalezieniu jednego formatu, ktory mozna powszechnie uzywac, a najbardziej powszechne sa te najbardziej popularne na rynku: mapy garmina, gogli, automapy, open mapy.... Kazda droga musi miec sprecyzowany rodzaj nawierzchni i stan prawny w wymienialnym formacie i bedzie dobrze. Teoretyzujac: ustawa musialaby nakazac sprzedawcom map cyfrowych ogolnie upraszczajac - nie kierowanie uzytkownika na drogi zamkniete, wewnetrzne i ogolnie zabronione.
redrobo jest offline  
Stary 07.05.2014, 14:02   #110
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Wiesz, to sa mapy cyfrowe "inaczej",
Co Ty pleciesz? Co to konstruktywnego wnosi do sprawy? Nie chcesz, to nie podejmuj trudu.
Pytam lesników o legalność przejazdu na podstawie danych z ICH OFICJALNEGO portalu, ktory sami polecili.
Przecież nie spytam ich na podstawie Garmina albo automapy

Teraz po prostu chcę ustalić interpretację tych oficjalnych danych.
Dlatego pytam o legalność w przykładowym miejscu.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dyskusja o pewnej Afric'e Qba Inne tematy 27 19.11.2012 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.