Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.05.2016, 20:02   #1
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,253
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 54 min 25 s
Domyślnie

Dorzucam zdjęcie z boku i proszę o opinie :-)


wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2016, 17:19   #2
Brunetka
 
Brunetka's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 385
Motocykl: Afryka RD03
Brunetka jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 28 min 3 s
Domyślnie

Asiu trzymam za Ciebie kciuki niech wszystko szybko się goi

Ja ten sezon też mam z głowy jak motorowy jak i rowerowy
Złamana ręka w styczniu... ciągnie się do dziś wszystko.... Nie mogę nadal zgiąć w nadgarstku.... może i mniej boli ale mam wrażenie że nadal nie jest tak jak powinno być.
4 razy w ciągu 6 tyg. miałam zmieniany gips. dobre 5 tyg. w gipsie bolało. chodziłam do lekarzy... mówiłam że coś jest nie tak. ale tylko słyszałam że ma boleć... niby kość - główka kości promieniowej zalała się okostną,... mam wystające elementy z kości widać przez skórę... ale to pryszcz w porównaniu że nie mogę zgiąć ręki... nawet bym chyba nie była w stanie manetki gazu odkręcić.... ci nasi niektórzy lekarze... Asiu trzymam za Ciebie kciuki niech wszystko szybko się goi

Ja ten sezon też mam z głowy jak motorowy jak i rowerowy
Złamana ręka w styczniu... ciągnie się do dziś wszystko.... Nie mogę nadal zgiąć w nadgarstku.... może i mniej boli ale mam wrażenie że nadal nie jest tak jak powinno być.
4 razy w ciągu 6 tyg. miałam zmieniany gips. dobre 5 tyg. w gipsie bolało. chodziłam do lekarzy... mówiłam że coś jest nie tak. ale tylko słyszałam że ma boleć... niby kość - główka kości promieniowej zalała się okostną,... mam wystające elementy z kości widać przez skórę... ale to pryszcz w porównaniu że nie mogę zgiąć ręki... nawet bym chyba nie była w stanie manetki gazu odkręcić.... ci nasi niektórzy lekarze... [IMG]Asiu trzymam za Ciebie kciuki niech wszystko szybko się goi Ja ten sezon też mam z głowy jak motorowy jak i rowerowy Złamana ręka w styczniu... ciągnie się do dziś wszystko.... Nie mogę nadal zgiąć w nadgarstku.... może i mniej boli ale mam wrażenie że nadal nie jest tak jak powinno być. 4 razy w ciągu 6 tyg. miałam zmieniany gips. dobre 5 tyg. w gipsie bolało. chodziłam do lekarzy... mówiłam że coś jest nie tak. ale tylko słyszałam że ma boleć... niby kość - główka kości promieniowej zalała się okostną,... mam wystające elementy z kości widać przez skórę... ale to pryszcz w porównaniu że nie mogę zgiąć ręki... nawet bym chyba nie była w stanie manetki gazu odkręcić.... ci nasi niektórzy lekarze..

kilka fotek - selfi mojej kości promieniowej
http://wrzucaj.net/image/kmzQS
http://wrzucaj.net/image/km4H3
http://wrzucaj.net/image/kmHpI
Brunetka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2016, 22:08   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,104
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 5 dni 19 godz 38 min 40 s
Domyślnie

Łącze się z wami w bulu ja walczę z uszkodzeniem nerwu kulszowego po wypadnięciu dysku ale widzę ze nie z takich opresji się wychodzi głową do góry złamasy
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2016, 00:03   #4
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Tak czytam Was i wspolczuje bo jeszcze kawal czasu do jazdy. Trzymajcie sie
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2016, 08:21   #5
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 481
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 8 godz 38 min 54 s
Domyślnie

Cześć. Ja połamalem sobie środstopie w "dobrym czasie" bo w październiku nic poważnego ale unieruchominie nogi ( 8 tyg ) spowodowało po zdjęciu gipsu problemy z kolanami których nie mogłem w pełni zginac tzn kucki , przysiady itp
Stopa do pełnej sprawności tzn stanie na palcach , klekanie z wygietymi palcami stopy powróciła pod koniec kwietnia czyli po 7 miesiącach ( ja już myślałem że to nigdy nie nastąpi i będę musiał do końca życia wysłuchiwać kasliwych uwag mojej żony antymotocyklistki typu ruszaj się dzidku , polamancu i takie tam )

Asia i Brunetka zdrowiejcie bo na końcu tunelu jest w pyte światła
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.05.2016, 10:50   #6
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,865
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 2 tygodni 22 godz 28 min 23 s
Domyślnie

Moje roztrzaskane kolano skaładali mi w Bieruniu w Galmed, gdzie składają piłkarzyków i innych siatkarzy.
Nie zakładali mi gpisu ani żadnego usztywnienia. Kazali cały czas ruszać nogą bez obciążenia, żeby się nie zastała.
Po dwóch tyg po operacji byłem w stanie zgiąc w pełnym zakresie kolano.
Pan doktor podsumował 'ma pan szczęście, że ortopedia nauczyła się już że usztywnianie powoduje więcej strat niż korzyści'
Po dwóch miesiącach od operacji odzyskałem 95% sprawności.
Teraz śmigam normalnie i dodatkowo w 100% potrafię przewidzieć deszcz
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 21:33   #7
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Tydzień temu obudził mnie w nocy ból barku i już nie puścił. Dopiero wczorajszą noc udało się jako tako przespać po zastrzyku ze sterydu. Ortopeda stwierdził ciała wolne w stawie (zapewne efekt jakiejś motogleby z przeszłości) i konieczność artroskopii barku. Terminy na NFZ jak na razie najszybciej na luty znalazłem - nie wyobrażam sobie że mam tyle czekać. Poczytałem nieco i ponoć w Czechach można zrobić to dużo taniej, szybciej i jeszcze nawet dostać zwrot z NFZ, ale nie znalazłem jak dotąd żadnych konkretów czy któreś konkretne kliniki czeskie mają np polskiego pracownika który pomaga na miejscu itp.
Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie, bądź zna miejsce w Polsce gdzie nie czeka się tak długo, to będę wdzięczny za wszelkie info.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 22:23   #8
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,253
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 12 godz 54 min 25 s
Domyślnie

Witaj w klubie.
Mam ciało wolne wielkości 7mm w kolanie i w dodatku martwice kostno-chrzestną. Rok temu miałam artroskopie, teraz muszę ponownie to przejść z tym samym kolanem.
Jedyny sposób o którym słyszałam to pójść prywatnie do lekarza, który potem wciska w kolejkę na NFZ.
Ja na kolano miałam termin 5 lat, ale po trzech mi zrobili. Teraz nie wiem ile będę czekać. Może miesiąc, może rok.

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.06.2016, 22:39   #9
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 16 godz 22 min 49 s
Domyślnie

Ojciec przechodził zabieg w czeskiej klinice . Usuwanie zaćmy .NFZ zwrócił 80 %. Załatwil wszystko przez pośrednika który skasował 400 zł , dowiózł ojca i debrał z kliniki , załatwił wszystkie potrzebne papiery do ubiegania się o zwrot. W Polsce na oko na które już zupełnie nie widział dostał termin na 2020 rok .
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.06.2016, 09:17   #10
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Jeśli zabieg jest jednodniowy (tak jak właśnie zaćma) to nie trzeba mieć wcześniejszej zgody NFZ, na artroskopię już trzeba ją mieć, a z tego co czytam to ustawa niejasno określa zasady więc można je dowolnie interpretować znajdując powód do odmowy, ale spróbuję się coś w NFZ dowiedzieć.
Transglobal - jeśli masz namiar na tego pośrednika to daj tu lub na PW.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.