Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2015, 20:50   #91
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał plaku Zobacz post
Plaku , wywalę Cię z forum z bluzgi . Wykorzystałeś ostatnią szansę . Pr Jadąc nad morze wywiozłem 2 worki i wyjebałem do rowu w gminie BIAŁY BÓR - te kurwy i złodzieje tyle się nahapali z bandytki na drogach ze stać ich na sprzątanie. To może być? Motormaniak robi takie rzeczy i co? kolega od pifka. Wystarczy poinformować;usuń ten post bo.....itp. Ale lepiej zrobić to samemu i dopisać na moim profilu WYWALE CIĘ..... a na końcu zbanować. Jak już usuwasz (admin) to usuń moje konto, i zrób to, o co koledzy Cie proszą, i tyle w temacie.Ja od siebie moge dodać,będe bardziej uważał co pisze....

To nie jest wpis Plaku.

kto to napisał..?

Ktoś z naszej moderacji..?

Co tu się dzieje..
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2015, 22:02   #92
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,956
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 11 min 34 s
Domyślnie

Wstyd mi że mój poprzedni wpis w tym temacie jest przyczyną czyichś "wrzodów".
"Wywal śmieci w Białym Borze" była to akcja w necie, jakieś 2 lata temu, niestety dość słabo rozpromowana mająca zwrócić uwagę na niezgodne z prawem bezczelne wymuszenia mandatów od kierowców przejeżdżających przez tę gminę.
Jestem zdecydowanym przeciwnikiem wywalania czegokolwiek do lasu, czy do rowu i często przynoszę więcej śmieci z lasu niż sam wyprodukowałem.
Mój wpis miał pokazać jak czasem ciężko trzeba się narobić żeby nie pozostawić po sobie gnoju i odnosił się do wpisu że "działkowcy przywożą ze sobą śmieci z działek do śmietników". Przywożą, bo często nie mają wyboru.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 13.05.2015 o 22:17
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2015, 07:48   #93
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,601
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 39 min 49 s
Domyślnie

W mojej Gminie i kilku sąsiednich - mogą bez problemowo oddawać smieci a i tak wożą do lasu.

W Gminie gdzie masz domek, złóż deklarcję śmieciową na ten domek. W Gminie bedą się pieklić że tak się nie godzi, że tak nie można, ale nie znajdą podstawy. Nie musisz być tam zameldowany, nie musisz mieć domu mieszkalnego. Deklarację składasz z miejsca zamieszkania i dotyczy mieszkańców. Więc jeśli nawet mieszkasz pod mostem, to czujesz się mieszkańcem i składaj deklarację. Złożenie deklaracji nie kosztuje Cię nic (poza kwotą którą zadeklarujesz). A wątpię by Gmina znalazła jakąś podstawę prawną by odrzucić taką deklarację. To jest znacznie trudniejsze, niż wykazanie, że w domku mieszka więcej osób niż zgłoszono. Jeśli domek jest dość często używany (a nie że stoi 364 dni pusto) to w zaden sposób nie można podważyć takiej deklaracji , a nawet jeśli to zrobią, można napisać skargę, że do Rady Gminy, że Gmina nie chce przyjmować pieniędzy które same im w ręce wchodzą

A pytaleś w Gminie, dlaczego z domków rekreacyjnych nie chcą odbierać? Niech wskażą firmę bądź ją zmuszą. Wszak, nie bez powodu, firma by świadczyć usługi musi być w rejestrze, a nie z wolnej ręki.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 11:30   #94
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,273
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 28 min 5 s
Domyślnie

http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...34613-233-5493

Taka ciekawostka Ma ktoś ochotę?...
Czy ktoś jeszcze słyszał o takich imprezach?
U mnie łapanki są myślę, że z tego właśnie powodu. Wzmożone od kwietnia w tym właśnie rejonie, Jelenia Góra, Nowy Kościół, Świerzawa, Proboszczów itp.
Szkoda, bo już koło domu nawet pojeździć strach.
Część ich latania jest legalna bo mają swój tor i bodajże kawałek lasu. Ale czy cała trasa jest legal? Wątpie
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 12:57   #95
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
Czy ktoś jeszcze słyszał o takich imprezach?
(...)
Część ich latania jest legalna bo mają swój tor i bodajże kawałek lasu. Ale czy cała trasa jest legal? Wątpie
Cóż, póki nie mamy dowodów, musimy założyć, że jest legal.
Z resztą chłopcy ogłaszają się w necie także po polsku, więc nie wiem,
czy za dużo by nie ryzykowali, bo ich nazwiska sporo mówią w środowisku...

Słyszałem o podobnych imprezach, ich anonimowi organizatorzy ogłaszali się na FB jako ,,przewodnicy z pozwoleniami'' (!),
ale jak się zapytałem o szczegóły, to zniknęli (i tu podejrzewałbym szwindel - ew. szczegóły na ).

A z łapankami bym tego nie łączył - partyzanci muszą się na nasz koszt trochę pobawić
w wojnę, a że przyniosą więcej strat niż pożytku, to tego już się im nie wytłumaczy
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 07.08.2015 o 13:15
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 13:21   #96
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 11,065
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 2 tygodni 2 dni 10 godz 2 min 26 s
Domyślnie

Zdobycie pozwoleń może być trudne ale nie niemożliwe. Ponadto w wielu miejscach duże połacie lasu są terenem prywatnym i krasnale tam nie zaglądają wcale. W takim układzie co i kto robi na danym terenie ich nie interesuje bo to nie ich podwórko. Na mojej prowincji (lasy wokół prywatne) uaktywniły się miśki. Stoją pod wodopojem i czekają aż spragnieni amatorzy terenu zajadą po płyny do sklepu. Następnie masowo wlepiają mandaty za wszystko.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 14:20   #97
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Milazzo
Posty: 5,062
Motocykl: XRV 750
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 23 godz 23 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zaczekaj Zobacz post
http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...34613-233-5493

Taka ciekawostka Ma ktoś ochotę?...
Czy ktoś jeszcze słyszał o takich imprezach?
U mnie łapanki są myślę, że z tego właśnie powodu. Wzmożone od kwietnia w tym właśnie rejonie, Jelenia Góra, Nowy Kościół, Świerzawa, Proboszczów itp.
Szkoda, bo już koło domu nawet pojeździć strach.
Część ich latania jest legalna bo mają swój tor i bodajże kawałek lasu. Ale czy cała trasa jest legal? Wątpie
Nie martw się u nas w Beskidzie Niskim kilka lat temu zostaliśmy zmuszeni do zaniechania jazdy po naszych pięknych pod domowych paryjach . Nie dlatego ze przyjeżdżali obcokrajowcy , tylko dlatego że ludzie tam jeżdżący bez mózgu zaczęli zapraszać obcych , którzy zapisali traski w gps i potem na week przyjeżdżali grupami po 20 kładów , kilkanaście motorów i terenówki . Rozjebali wszystkie nasze ścieżki i doprowadzili ludność do wbijania gwoździ w dechy i rozwieszania linek , dziś juz ich nie ma ale pozostawili po sobie takie gówno że jeszcze czuć .
Musieliśmy znaleźć nowe obszary i nadal jeździmy bo bez enduro nie ma życia jednak sami i mamy spokój , tego i Tobie życzę .
Chcecie spokojnie jeździć to nie zamieszczajcie tras w necie .
Po dziesięciu latach jazdy w Maramuresz , tydzień temu po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją gdzie przy stacji meteo pod Pietrosulem dostałem zjebkę , jak się później okazało jakiś pajac zamieścił trak w necie i zaczęli tam wyjeżdżać terenówkami .
Enduro nie pęka !
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 15:18   #98
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,956
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 4 godz 11 min 34 s
Domyślnie

" http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-a...34613-233-5493

Taka ciekawostka Ma ktoś ochotę?...
Czy ktoś jeszcze słyszał o takich imprezach?
U mnie łapanki są myślę, że z tego właśnie powodu. Wzmożone od kwietnia w tym właśnie rejonie, Jelenia Góra, Nowy Kościół, Świerzawa, Proboszczów itp.
Szkoda, bo już koło domu nawet pojeździć strach.
Część ich latania jest legalna bo mają swój tor i bodajże kawałek lasu. Ale czy cała trasa jest legal? Wątpie"

_____________Byłem kiedyś na takiej imprezie u nich - jeszcze z ekipą z 4funu. Wyglądało to legalnie. Okoliczna góra i okolica jest bardzo intensywnie eksploatowana przez kopalnie odkrywkową, więc może motocykle nie kłują tam w oczy...
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 15:39   #99
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
... masowo wlepiają mandaty za wszystko.
Przychodzą mi do głowy:
- jazda bez uprawnień (teraz to juz przestępstwo);
- jazda bez OC/Dow.rej./Bad.tech.
- pierdoły dot. oświetlenia, kierunków, zdemontowanych tablic.

ZA CO JESZCZE wlepiają? Pytam, żeby wiedzieć, na czym nabijają sobie statystyki.
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.08.2015, 16:47   #100
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,273
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
"

_____________Byłem kiedyś na takiej imprezie u nich - jeszcze z ekipą z 4funu. Wyglądało to legalnie. Okoliczna góra i okolica jest bardzo intensywnie eksploatowana przez kopalnie odkrywkową, więc może motocykle nie kłują tam w oczy...
Kopalnie u mnie niestety bardzo dużo Niszczą, ale niestety mają zgody na określony Obszar i koncesję na ileś tam lat wydobywania. To jest straszne, że mogą się tak po prostu wgryzać w skały np Wilczej Góry a jest to Rezerwat Przyrody a motocyklistom stawia się głazy na każdym możliwym Przejeździe/wjeździe pod Wilczaka. Na jednym takim Wjeździe zderzyłam się kiedyś z postawionym głazem. Szczęście miałam niebywałe, że się nie polamałam a i motór był cały.
Wracając do tematu to mieszkam niedaleko Bembeników i chcąc nie chcąc wiem, widzę gdzie latają i niestety nie zawsze są to ich prywatne tereny. Może sobie załatwili zgody choć wątpię w to szczerze. Nie omieszkam się kiedyś dowiedzieć, bo sama będę się starała o zgodę na pewną imprezę.
Nie mam nic do gości, Chcą polatać tak jak i ja, ale zapraszając zagranicznych endurowców po prostu się obawiam o te łapanki które zostały wzmożone od czasu gdy Bembenikowie zaczęli Publicznie informować o organizacji enduro imprez.



wytapatalkowano

Ostatnio edytowane przez zaczekaj : 07.08.2015 o 16:50
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z tripmasterem kamis Układ elektryczny i zapłonowy 5 08.04.2011 20:08
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43
problem z rozrusznikiem ostach Układ elektryczny i zapłonowy 12 27.10.2010 19:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.