Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.01.2022, 12:18   #1
Matey

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Podwrocławie
Posty: 129
Motocykl: RD07
Matey jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 14 godz 14 min 12 s
Domyślnie

Czeka mnie zakup klucza dynamometrycznego. Z tego co dowiedziałem się na forum w opinii większości należy mieć minimum 2 klucze o niższym i wyższym zakresie. Polecany tu producent "Neoma" nadal utrzymuje wysoką sprzedaż i dobre opinie na aledrogo, ale zastanawiam się też nad zakupem klucza wychylnego lub elektronicznego.
Klucz będzie używany sporadycznie, do obsługi moto i dokręcania szpilek w aucie.
Który byłby odpowiedni do tych zastosowań?
Do tej pory nie używałem tego ustrojstwa (poza praktykami na warsztacie) i nie zdarzyło mi się urwać śruby, a wszystko co skręcałem nie rozleciało się po czasie, ale lepiej kręcić tak jak książka nakazuje.
Matey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 12:49   #2
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,173
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 2 godz 58 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matey Zobacz post
Czeka mnie zakup klucza dynamometrycznego. Z tego co dowiedziałem się na forum w opinii większości należy mieć minimum 2 klucze o niższym i wyższym zakresie. Polecany tu producent "Neoma" nadal utrzymuje wysoką sprzedaż i dobre opinie na aledrogo, ale zastanawiam się też nad zakupem klucza wychylnego lub elektronicznego.
Klucz będzie używany sporadycznie, do obsługi moto i dokręcania szpilek w aucie.
Który byłby odpowiedni do tych zastosowań?
Do tej pory nie używałem tego ustrojstwa (poza praktykami na warsztacie) i nie zdarzyło mi się urwać śruby, a wszystko co skręcałem nie rozleciało się po czasie, ale lepiej kręcić tak jak książka nakazuje.
Też stoję przed wyborem klucza i masz tak: do 200zł same chińczyki albo coś markowego Gedore, Proxoon, Hohnnsway, King Tony, Beta za 200-400zł. Także ciężko coś powiedzieć o kluczu za 90zł.
lukasz_vip jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2022, 20:59   #3
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 59 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lukasz_vip Zobacz post
Też stoję przed wyborem klucza i masz tak: do 200zł same chińczyki albo coś markowego Gedore, Proxoon, Hohnnsway, King Tony, Beta za 200-400zł. Także ciężko coś powiedzieć o kluczu za 90zł.
Elektrycznego nie polecam. Ciężko uchwycić zadany moment. Niby można ustawić sygnał dźwiękowy, ale słabo to działa. Bateryjki padają szybko. Tradycyjny mam Jonneswaya. Jest ok.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 21:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.