Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 21.06.2021, 20:43   #8
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał turas Zobacz post
Super porównanie, dzięki. Czekałem na coś takiego.
Chodzi mi po głowie powrót do CRF, ale właśnie 1100 (1000 sprzedałem na wiosnę).
Na mnie Twój opis silnika bardzo działa, bo właśnie tego brakowało mi w 1000 - narowistości, życia i mocy z dołu.
Jak się mierzyłem ze startu rolowanego na 2,3 i 4 biegu z żoną na F800GS, to GS zawsze odstawiał Afrę na długość - dwie. Im wyższy bieg, tym GS dalej odjeżdżał.
Jeśli 1100 ma faktycznie więcej tego dołu, to dla mnie bomba!
Jedno w czym mnie utwierdziłeś, to przerażenie elektroniką...
Za przeciwieństwo tego i ogólną prostotę pokochałem moje T7 a 1100 to z kolei przesada w drugą stronę

Od kilku lat jeżdżę z kumplem raz w roku na dłuższy wyjazd (on na F800GS).
Na 1000L jak ja musiałem tankować, on miał jeszcze ze 150 zasięgu. Na 1100L zasięgi są identyczne, tzn. Afryka ma nieco większy zbiornik i pali trochę więcej. Przy prędkościach do ok 80kmh palą prawie tyle samo, przy wyższych Afryka pali trochę więcej.
Nie porównywaliśmy nigdy przyspieszeń, ale mam wrażenie że 1100L odchodzi małemu GS-wi, 1000L faktycznie niekoniecznie.
Generalnie dla mnie w 1100L martwiło mnie to, że ze 120 czasem niechcący i niepostrzeżenie robiło się 170 i do vmax było jeszcze daleko. Ona normalnie (jak dla mnie) zaczynała jeździć dopiero pod większym obciążeniem, tak od 150kg łącznie 😉.
Z kolei T7 pożyczyłem kiedyś na kilka dni. To jest w moim odczuciu motocykl z innej kategorii jednak niż NAT czy mały GS, o dużym nie wspominając. I jeśli NAT była dla Ciebie słaba to T7 to pewnie jak liść na autobahnie 😀.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jaki amortyzator skrętu do CRF1000 / CRF1100? Majster Gadżety / wyposażenie 32 31.12.2020 16:46
Stara vs nowa :) MarekM CRF 1000 L 13 14.10.2019 09:45
Nowa/stara indyjska Jawa siwy Inne tematy 42 18.11.2018 16:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.