Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 13.02.2019, 20:40   #11
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,037
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 15 godz 15 min 10 s
Domyślnie

Projekt Z7 to faktycznie jeden z prostszych budynków i cena 400.000 zł. brutto za taki stan jak oferują to dla mnie osobiście kosmos, zresztą podobnie jak badanie gruntu przy budynku parterowym o powierzchni niespełna 101 m2 zabudowy /to nie bunkier z żelbetu o fafnastu kondygnacjach więc jeśli wykonasz tradycyjny fundament czy płytę o zakładanych dla projektu parametrach nic się nie zawali/. Projekt zakłada tradycyjne materiały jak beton komórkowy, ceramika czy silikaty ale wykonać po adaptacji można w dowolnej technice. Osobiście taki domek bym budował w tradycyjnej z betonu komórkowego, na zwykłych nieco podniesionych fundamentach /pisałeś coś o wysokich wodach gruntowych/ przy precyzyjnym zachowaniu ciągłości izolacji poziomej i maksymalnym ale jednak zdroworozsądkowym ociepleniu styropianowym /podłoga, ściany, strop - zwróć uwagę, że w tym projekcie strop może być "na wiązarach" czyli ocieplenie wełną co w/g mnie jest super kwestią dla klimatu w budynku/. Czy dachówka to nie wiem, zależy co kto lubi, dobra blacha też nie jest zła. Ogrzewanie elektryczne i to jak najprostsze bo przy takiej małej kubaturze niewiele na nowinkach oszczędzisz a kasy furę wydasz, wentylacja też bez przesady chyba że będziesz całą jesień bigosy gotował i przetwory dla całej rodziny robił to mechaniczna ma uzasadnienie. Problem to ekipa ale wszystko się da jak się poszuka - myślę, że przy dobrej logistyce taki dom zaczynasz w kwietniu i wprowadzasz się na święta w grudniu bez specjalnej napinki a z ceny stanu zaproponowanego w wycenie zostanie na nowego full wypasionego wodniaka i niezła parapetówę.

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 13.02.2019 o 21:08
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.