Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2019, 17:34   #821
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 5 min 47 s
Domyślnie

Panowie, po co znowu ta gównoburza?
Jedni lubią Hondę inni BMW, a jeszcze inni KTM. Po cholerę sobie dogryzać..
Jak dzieci...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2019, 18:39   #822
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

piszcie na temat.... co ma do tego BMW... a jeżeli już to który model ?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 12:29   #823
sebastian_j
 
sebastian_j's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kleszczele/Oslo
Posty: 113
Motocykl: CRF1000L Black
Przebieg: rośnie
sebastian_j jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
podciśnienia można zmierzyć, jak będę miał to rozebrane ponownie postaram się sprawdzić jakie są wartości... jednak takie rozwiązanie nie należy do najlepszych (brak możliwości synchronizacji) tzn. wszystko będzie ok do czasu gdy parametry sprężania i szczelności zaworów będą takie same ale z czasem to się rozjedzie i wtedy jeden garek będzie miał ubogą mieszankę a drugi bogatą, praca na niskich obrotach będzie pozostawiać wiele do życzenia. Czas pokaże chociaż jak na razie problemów tu nie widdać nawet przy przebiegu rzędu 80.000km.

oglądając filmy gdzie CRF zostaje zalana wodą zauważyłem, iż woda dostaje się także do silnika (do oleju) i tutaj jest ciekawe rozwiązanie odmy silnika tzn. odma jest doprowadzona do airboxu od dołu i tym samym jeżeli woda dostanie się do airboxu a my później postawimy motocykl do pionu to przez te durne rozwiązanie całość wody spłynie sobie do silnika przez odmę ...brawo... a wystarczyło wprowadzić odpowietrzenie od góry lub w inny sposób, ale taki aby nie tankować tego do silnika....
Kolego, wciąż myślę że bardziej popsułeś niż naprawiłeś swój motor. Wydaje mi się też, że mylisz pojęcia tutaj.Bez urazy.
Jeśli miałeś problem z wolnymi obrotami to ja bym zaczął od wyczyszczenia przepustnicy.
Póżniej poczytał co to zawór IAC, minimum air flow itp.
sebastian_j jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 14:40   #824
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastian_j Zobacz post
Kolego, wciąż myślę że bardziej popsułeś niż naprawiłeś swój motor. Wydaje mi się też, że mylisz pojęcia tutaj.Bez urazy.
Jeśli miałeś problem z wolnymi obrotami to ja bym zaczął od wyczyszczenia przepustnicy.
Póżniej poczytał co to zawór IAC, minimum air flow itp.

nie miałem problemu z wolnymi obrotami, rozmawiamy teoretycznie o synchronizacji co ma do tego IAC ? czy inne ładnie brzmiące z ang. parametry, na szczęście samym myśleniem jeszcze nikt niczego nie popsuł stwierdzam iż śruby do regulacji podciśnień są. Pytanie tylko na jakim etapie są ustawiane wg.jakich kryteriów oraz w jaki sposób następuje regulacja tych parametrów skoro manual nie przewiduje tej operacji.... stwierdziłem także, że możliwe iż regulator wolnych obrotów (a jest to by-pass zwykły) jest jeden dla obu cylindrów więc łączy kanały ssące pozwalając jednocześnie na wyrównanie ciśnień, ale idąc tym tropem to po co robić dodatkowe śruby regulacyjne.....

rozważamy tutaj teoretycznie i nikogo nie namawiam do kręcenia czymkolwiek we własnym zakresie.

(...)

Regulator wolnych obrotów czyli IACV ma 4 piny, sprawdzenia rezystancji dokonuje się poprzez pomiar dwóch par o takich samych parametrach rezystancji więc możliwe, że regulacja wolnych obrotów jest niezależna dla obu cylindrów... jeżeli tak jest to mamy już odpowiedź jak może następować autoregulacja



aby być pewnym przydałby się zawór IACV do oględzin.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 11.02.2019 o 15:03
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 15:04   #825
sebastian_j
 
sebastian_j's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Kleszczele/Oslo
Posty: 113
Motocykl: CRF1000L Black
Przebieg: rośnie
sebastian_j jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 4 godz 53 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nie miałem problemu z wolnymi obrotami, rozmawiamy teoretycznie o synchronizacji co ma do tego IAC ? czy inne ładnie brzmiące z ang. parametry, na szczęście samym myśleniem jeszcze nikt niczego nie popsuł stwierdzam iż śruby do regulacji podciśnień są. Pytanie tylko na jakim etapie są ustawiane wg.jakich kryteriów oraz w jaki sposób następuje regulacja tych parametrów skoro manual nie przewiduje tej operacji.... stwierdziłem także, że możliwe iż regulator wolnych obrotów (a jest to by-pass zwykły) jest jeden dla obu cylindrów więc łączy kanały ssące pozwalając jednocześnie na wyrównanie ciśnień, ale idąc tym tropem to po co robić dodatkowe śruby regulacyjne.....

rozważamy tutaj teoretycznie i nikogo nie namawiam do kręcenia czymkolwiek we własnym zakresie.
Możliwe, że źle zrozumiałem W którymś tam momencie pisałeś o szarpaniu na niskich obrotach i myślałem że o to Ci głównie chodzi.
Nie doktoryzowałem się w temacie budowy przepustnicy z naszych motorków i powiem szczerze że nawet nie zwróciłem uwagi na te śrubki.
Nie wiem co masz na mysli przez "by-pass zwykły" ale to jest własnie IAC(idle air control). To jest zawór sterowany przez komputer. Uwaga: nie występuje w modelach z 'ride-by-wire'.
Temat ogólnie rzeka i na kolejny wątek.

PS. Widzę,że edytowałeś wątek i wstawiłeś informację o IAC. Tak, właśnie o to mi chodziło. Ten zaworek na ogromny wpływ na pracę silnika na biegu jałowym. Po oczysczeniu przepustnicy to byłaby kolejna rzecz do sprawdzenia przy podobnych problemach.

Ostatnio edytowane przez sebastian_j : 11.02.2019 o 15:11
sebastian_j jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 15:09   #826
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sebastian_j Zobacz post
Możliwe, że źle zrozumiałem W którymś tam momencie pisałeś o szarpaniu na niskich obrotach i myślałem że o to Ci głównie chodzi.
Nie doktoryzowałem się w temacie budowy przepustnicy z naszych motorków i powiem szczerze że nawet nie zwróciłem uwagi na te śrubki.
Nie wiem co masz na mysli przez "by-pass zwykły" ale to jest własnie IAC(idle air control). To jest zawór sterowany przez komputer. Uwaga: nie występuje w modelach z 'ride-by-wire'.
Temat ogólnie rzeka i na kolejny wątek.
od 2018 nie występuje ponieważ sterownik sam może sobie ustawić położenie przepustnicy dla wolnych obrotów, w tych rocznikach można także sobie personalizować siłę hamowani silnikiem co oczywiście jest realizowane poprzez mniejsze lub większe domknięcie przepustnicy przy zamkniętym rolgazie. Tak czy inaczej jak są 2 cylindry 2 przepustnice to synchro być musi w jakiś sposób realizowane.

szarpanie o którym pisałem było efektem przepalenia się obu długich centralnych fajek i przy okazji wymiany i doby rozbierania i składania motocykla z reg. luzu zaworowego chciałem zrobić synchro i lipa nie robi się...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 18:48   #827
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

A to nie miał być wątek do narzekania i psioczenia na NAT?

Ja raz na rok sprawdzam szprychy lub na wyjeździe co drugi dzień ale nie miałem nigdy luźnych.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.02.2019, 19:38   #828
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,378
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 29 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
A to nie miał być wątek do narzekania i psioczenia na NAT?

Ja raz na rok sprawdzam szprychy lub na wyjeździe co drugi dzień ale nie miałem nigdy luźnych.
ok, aku jest w totalnie zrąbanym miejscu bo nagrzewa się od silnika co skraca jego żywotność (dotyczy 2016-2017) i aku PB

co by nie pisać to zwróćcie uwagę, że nie ma w ogłoszeniach silników na części czyli takich, w których coś się rozleciało...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 12.02.2019 o 07:19
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 12:33   #829
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Moja NAT mnie vcoorvia bo ta nowa lepsza jest.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2019, 16:02   #830
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 8 min 22 s
Domyślnie

w czym..?

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
Moja NAT mnie vcoorvia bo ta nowa lepsza jest.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.