Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 16.11.2019, 10:51   #11
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

2008r, z częściami póki co brak problemu.
Tłok zmieniałem jeszcze z Bartkiem (poprzedni właściciel), dość nadgorliwie, jak to określił szlifierz, bo wszystko było w normie. O cylinder się nie martwię, można regenerować, można założyć tuleję. Do niedawna problem był z korbowodami, już niema - znajomy produkuje. Kosz sprzęgła kupiłem używkę, ale po numerach OEM okazuje się, że 610ie/630 i SWM 650 mają ten sam kosz co stare 610-tki, mimo jednej tarczy więcej, a te są dostępne w zamiennikach (np. Talon). Ale i to można regenerować w razie W. Chłodnic jest od groma na ebayach i innych allegroszach, pompa paliwa ta sama co w KTM 690 (wożę ze sobą na wyprawy), tylny amor całkowicie regenerowalny, nawet allballs robi zestawy naprawcze, reszta hmm.. Niektóre rzeczy tylko OEM za worek pieniędzy, przynajmniej w teorii. Np. linka sprzęgła - albo oryginał za ponad 200zł, albo wysyłka do Linmot za ok 90zł, albo.. u mnie za 40zł, bo dobrałem z innego motocykla idealnie wymiarami pod oryginał. Wkurzają mnie aluminiowe dystanse w kołach, wycierające się w kilak tys.km, przez co łożyska w kołach, szczególnie tylnym, lecą na potęgę jak się po mokrym lub w deszczu jeździ. Te sobie teraz dorobię z nierdzewki, czy czegokolwiek co wytrzyma tyle co w starym XT600.

Za plastikami nie patrzałem, mam dwa zestawy, jeden jak nówka, drugi pod wyprawy i cioranie, z czego ten przy tłumiku dodatkowo zbrojony i zdystansowany pod rogal i sakwy. Czatuję na duży zbiornik paliwa Safari, ale to takie mieć żeby mieć.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Husqvarna TE 610 czy to coś warte? voxan69 Inne tematy 8 10.08.2018 00:46
Husqvarna TE 310 blacha_świecie Inne tematy 20 03.04.2018 13:23
Husqvarna 610 te deftones Inne - dyskusja ogólna 5 28.12.2014 19:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.