Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 14.05.2009, 17:13   #1
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 625
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 52 min 48 s
Domyślnie Kraksa

Jakby Wam to opisać, żeby oddać to co właśnie czuję.... Może od początku.
Jechałem sobie we wtorek 12-maja na stację diagnostyczną (spieszyłem się okrutnie bo czas naglił) jechałem pod słońce etc... Koleś przede mną jadąc starą vectrą, zanim skręcił w prawo, taki wziął zamach że wjechał na środek jezdni. Oczywiście nie wychamowałem i przyp... zdrowo.
I tu refleksja.
Vectra - rozbita lewa tylna lampa, połamany i oderwany zderzak, porysowana klapa bagażnika i błotnik.
AT - lekko krzywy odrapany z farby gmol, puścił jeden z uchwytów łaczący boczek z czachą, porysowany tenże boczek i kilka malutkich pęknięć.
Utrzymałem się na kołach, zdjechałem powolutku na prawo i poszedłem sprawę wyjaśniać.

Dlaczego o tym piszę. Z tego co pamiętam to jechałem dość szybko, hamowanie przodem i tyłem ( tyłem mocniej ) dało tyle że nie walnąłem centralnie. Utrzymałem się na drodze, mam tylko lekko spuchniętą prawą kostkę ( zdążyłem podnieść noge do góry - sam nie wiem jak). Zastanawiam się czy gdybym jechał czym innym ( koleś ma CBR na ten przykład ) gdybym nie miał gmoli ( dzięki Ramires ), zdrowych opon, gdybym nie zainwestował w ciuchy w lutym , to jakby sie to skończyło. Ciekaw jestem Waszych opinii na ten temat bo widziałem że co i rusz ktoś ma jakies spotkanie z glebą czy z puszką. JAk zachowują się Wasze maszyny w takich przypadkach, co możecie poradzić w przypadku godziny "W" mniej doświadczonym. Jak nie mam niewiadomo jakiej praktyki i najechanych kilometrów, ale jednego jestem pewien. Moja AT zachowała się rewelacyjnie. Może to dziwne, bo w końcu zaj.... nią w kolesia, ale jestem pod wrażeniem tej konstrukcji.
I jeszcze jedno. Na ciuchy ochronne, na gmole , na dobre buty nie żałujcie kasy. Na to jedno nie powinniście. ( to dla tych co jak mój kumpel - jeżdżą w wiatrówce )
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.