Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 24.03.2013, 21:43   #1
Hanka
 
Hanka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Kraków
Posty: 76
Hanka jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 7 min 39 s
Domyślnie Ale Sajgon... Ho Chi Min trail z północy na południe [Wietnam, 2013]

Mapka orientacyjna tu: http://goo.gl/maps/PbWeP

Kilka tygodni temu wylądowałam w Hanoi z zamiarem wypożyczenia motka i przejechania do Sajgonu.
Przyznam że mój entuzjazm spadał proporcjonalnie do wzrostu niepokoju, kiedy na miejscu zobaczyłam ruch drogowy...



Przez dwa dni zwiedzałam miasto i szukałam sprzętu próbując wykminić tu jakieś reguły. Z perspektywy pieszego reguły są 2:
1. Oni mają pierwszeństwo
2. Jak już wejdziesz na drogę - nie zatrzymuj się. Keep moving, jakoś Cię ominą. Jeśli się zatrzymasz - tracą orientację, zupełnie się nie spodziewają tego, więc mogą mnie rozjechać bo źle sobie po prostu wymierzą gdzie będę za 2 sekundy.

W gęstwinie sędziwych mopetów pod szyldem Motorbike for rent znalazłam żółte cudo, prawie nowe



Honda WH 125 - ustrojstwo na rynki azjatyckie. Czterosuw z prawie 10 litrowym bakiem zapowiadał zawrotne prędkości, ponadprzeciętny zasięg i wygodę jazdy

Kontrakt podpisany. Razem z motkiem dostałam kask (prawdziwy, z szybką, mapę (raczej orientacyjną) oraz zestaw części na wszelki słuczaj. Przy wyjeździe z Hanoi zapięłam oczy na około głowy.
Mijałam zderzające się mopety i takie co się przewróciły z powodu przeładowania, no i motki spychane na pobocze przez wyprzedzające się na trzeciego ciężarówki. Hmmm, jakiś niefart do widoków?

Za to poza miastem - widoki całkiem inne. Niekończące się pola ryżowe...









... i nieprzebrane bogactwo zastosowań transportowych skutera:









Pierwsze wnioski i obserwacje:
-Reguły istnieją, tylko inne.
-Bez maski ani rusz, bo zabije mnie kurz
-Moje światło długie jest krótkie i intensywne, a krótkie jest długie i prawie nie świeci.
-Światła w pojazdach po zmroku są opcją a nie obowiązkiem.
-A na drodze w kompletnych ciemnościach mogą stać sobie wodne bawoły i nie noszą odblasków...

Hanka
_________________________________
Ani drogi do nieba, ani bramy do ziemi.

Ostatnio edytowane przez JARU : 24.03.2013 o 23:29 Powód: dodaję miejsce i termin wyjazdu
Hanka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Południe ramoneza Imprezy forum AT i zloty ogólne 110 04.10.2013 19:58
Wietnam Ronin Przygotowania do wyjazdów 7 16.06.2011 15:52
trail wing co to za gumy ??? Maciej Hamulce, kola, opony 5 27.02.2009 15:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.