Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 12.03.2013, 20:10   #1
kortax


Zarejestrowany: Mar 2013
Posty: 10
Motocykl: RD03
kortax jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 4 min 9 s
Domyślnie [Problem]Afryka na prawko A2

Witam! Przedstawię się tu :P Nazywam się Kamil mam prawie 18 lat i marzy mi się Afryka. Marzenia są jak najbardziej uzasadnione z wiadomych względów (Jak można nie szaleć za Afryczką ). Afryka oczarowała mnie wyglądem, uniwersalnością, wyglądem, lubię ten styl, kulturą pracy, łatwością naprawy i jeszcze dużo, dużo innych rzeczy mnie w niej oczarowało. Planuję niedługo zakup Królowej gdyż uzbierałem już na to pewne środki finansowe. Nie, nie będzie to mój pierwszy motocykl (jeździłem wcześniej na 250-tce i trochę na Virago 750 taty :P). Ale do rzeczy.

==============================

Nasz kochany rząd wprowadził niezwykle mądre (jak zwykle zresztą) prawo dotyczące młodych motocyklistów. Jak już powszechnie wiadomo owi muszą zaczynać od prawka kat A2 i mocy <35 kW. Afryka wychodzi (niestety) poza tę skalę. Początkowo myślałem, że pogrzebie to mój zapał, lecz doczytałem się w owym prawie o możliwościach ,,tuningu" Afryki. Mowa oczywiście o zwężeniu króćca dolotowego (Czy coś takiego). Obniży to moc Afryki do tej wymaganej w A2. Planuję zakup Afryki już stłumionej, lecz, gdyby nie udałoby mi się takowej zakupić to kupię normalną, niezmodyfikowaną. I tutaj pytania do Was, doświadczonych:

1) Mając w papierach <35 kW(np francuskie, niemieckie) spokojnie ją zarejestruję z tą samą mocą?
2) Jak wygląda w Polsce zduszenie Afryki tj.
a) Gdzie i co kupić?, mogę zrobić to sam (montaż)?, ile to kosztuje?
b) Jak wygląda później procedura rejestracji/homologacji takiej Afryczki?

Proszę o rzetelne i potwierdzone informacje. Jestem dumny ze swojej miłości do Afryki i chciałbym ją jak najlepiej spożytkować

=========================================

Dziękuję za uwagę! Przepraszam, że tak długo. Jeżeli napisałem w złym dziale, uprzejmie proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Pozdrawiam Kamil B
kortax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Dziwny problem z Afryką zimny Inne tematy 46 03.09.2013 14:07
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.