Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 08.02.2013, 11:33   #11
Ola
wondering soul
 
Ola's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,364
Motocykl: KTM 690 enduro, Sherco 300i
Galeria: Zdjęcia
Ola jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Co myślicie o powrocie do tego pomysłu?

Hasło rzucone dość dawno, jak widzę przeszło przez burzliwą dyskusję. Mi się taka idea bardzo podoba. Przez ostatnie lata nabraliśmy "doświadczenia forumowego" w pomocy ludziom. Różnym. Mamy nowe osoby na forum bezpośrednio zaangażowane w tego typu działalność.

Rozmawiałam jakiś czas temu z Pawłem Stasiaczkiem (z wyprawy Cizia Zyke, o której pisał Puszek, na forum niestety nie udziela się). Opowiadał mi o swoim pobycie w Kamerunie u Darka Godawy na misji. Jak to wygląda. O swoich wrażeniach. Ile dobrej roboty wykonuje Darek. I jakie tam są potrzeby: właściwie niekończące się, chyba dla nas tutaj w Polsce trochę niewyobrażalne. Jak o jedzenie, nie mówiąc już o innych potrzebach, trzeba każdego dnia praktycznie walczyć. Nic nie jest oczywiste itp. Ile biednych dzieci jest pod opieką misji. I jak trzeba się nagłówkować i napracować, żeby zdobyć dla nich najpotrzebniejsze rzeczy. Zresztą co ja tu będe pisać. Znam to tylko z opowiadań.

Z tego co Paweł wspominał dla Darka liczy się każda forma pomocy. Nawet najmniejsza. Ale najlepiej jakaś regularna.

No i tak sobie pomyślałam, że może warto podyskutować, czy coś jako Forum możemy tu pomóc. Choćby symbolicznie. W kasie forumowej mamy teraz sporą nadwyżkę. Byłby to jakiś (jeden z możliwych pomysłów) na spożytkowanie cząstki pieniędzy. Ale też niekoniecznie musimy ruszać kasę forumową (zdaję sobie sprawę, że są też argumenty na nie). Wystarczy, że kilkanaście osób zadeklaruje chęć rezygnacji z kilku litórw paliwa / czy piw i przeznaczy tę kwotę na dzieciaki u Darka.

To takie moje luźne przemyślenia. Ciekawa jestem co o tym myślicie. Wszyscy, w tym w szczególności Ci którzy byli u Darka i znają sytuację. No i oczywiście głos Darka byłby tu na wagę złota.

Zapraszam do dyskusji. Zobaczmy co z tego wyniknie. Jeśli nic, to też coś zobaczymy.

Aha - i mam nadzieję, że tym razem temat nie przyczyni się do "nerwowych przepychanek" i uda nam się po prostu pogadać i dojść do jakiegoś wniosku, jakikolwiek by on nie był.

Pozdrawiam
__________________
Ola

Ostatnio edytowane przez Ola : 08.02.2013 o 11:42
Ola jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.