Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.08.2010, 20:56   #1
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Historia jednej kanapy

Hej!

Urlop zbliżał się w tym roku wielkimi krokami. Widziałem już kątem oka pęczniejące torby i walizy a uszyma wyobraźni słyszałem już swoje jęki znosząc to wszystko do auta... W sumie to cieszyłem się na te dwa tygodnie względnej laby ale ... byłem załamany, że bez motocykla. Chciałem mieć ze sobą choć jakąś jego cząstkę bliską memu sercu...
Chyba coś nie do końca mi się udało bo padło na kanapę
Kanapa w mojej XL600LM od początku nie pasowała mię do wizerunku motocykla idealnego jakim bez wątpienia stanie się moja babcia XLka
Co do miękkości była w zasadzie OK ale miała potężny łęk przed bakiem, który uniemożliwiał mi zajęcie dowolnej pozycji na siedzeniu i powodował, że koniec końców zawsze kończyłem siedząc w pozycji jajotłucznej. dodatkowo jak dla mnie była dość szeroka i piła mnie na dłuższą metę w uda.
Sytuację pogorszył znacznie fakt iż zakupiłem risery kierownicy 30mm, żeby jeździło się wygodniej na stojaka. ww. łęk w połączeniu z tymi 'riserami' spowodował, że zacząłem się czuć jak Pan Fonda na jakimś apehangerze... Normalnie czoper na TKC80.
Postanowiłem to zmienić.
Zakupiłem na urlop 1mkw mikrogumy 5mm, puszkę kleju kontaktowego Pattex /Może być poczciwy Butapren ale nie mieli puszek 1kg/, tarczę z płatków papieru ściernego 120 na gumówkę, dermę 1,5mm czarną na dachy kabrioletów oraz ... hm... gumową wykładzinę podłogową z autobusu. to chyba wszystko. acha... zabrałem jeszcze maszynę do szycia. przy okazji uszyłem latawiec. ale nie było wiatru. k..a tylko padało.
robota odbywała się na raty, w międzyczasie donosiłem sobie piwko, padał deszcz, niestety sformatował mi się zupełnie telefon więc nie mam kompletnej dokumentacji fotograficznej ale ... jest 'przed' i 'po' i trochę 'w trakcie' i chyba nieźle widać o co chodzi.


fota 1: tu hądzina jeszcze z oryginalną kanapą i w pięknych okolicznościach gór wałbrzyskich;

fota 2,3: a tu kanapa w trakcie oklejania kolejnymi warstwami mikrogumy /spienionej gumy/ już po oszlifowaniu gumówką z papierem 120. ścieniowałem również boki. i to sporo;

fota 4: a tu już efekt końcowy. jak dla mnie wygląda i pasuje mi super.
jestem ogólnie chuderlak i mam wąską dópę a co za tym idzie wąską miednicę i taka wąska niepijąca w uda kanapa jest dla mnie bardzo OK.
pamiętam swój egzęplarz od Mariomoto i to nie było to. bardzo nie. Powrót do oryginału był dla mnie jak zbawienie.

tak więc... odrobina samegozaparcia i spokojnego wsłuchania się we własne potrzeby i można mieć to czego się chce najbardziej w kwestii kanapy... w końcu Wasza d..a najlepiej wie czego wam potrzeba

pozdrawiam
matjas
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg XLa zagórze.jpg (958.6 KB, 18 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0035.jpg (546.0 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0034.jpg (778.3 KB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Image0071.jpg (522.0 KB, 25 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Historia pewnego wyjazdu 7Greg Trochę dalej 217 21.01.2022 14:31
Historia pewnego mostu. Zet Johny Inne tematy 12 07.04.2014 14:46
A2 i ja - moja historia ;) Babel Inne tematy 3 05.12.2011 12:28
Historia pewnego dialogu podos Inne tematy 7 16.10.2008 19:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.