Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Mała Afryka - CRF 250/300 Rally i L > Dział ogólny

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.07.2024, 23:18   #881
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 51 min 42 s
Domyślnie

Zmodyfikowałem sobie małą CRF’kę o chiński wyświetlacz CarPlay/AndroidAuto - Carpuride W702. Szczelność IP67 więc w teorii powinien wytrzymać wszystko na co go na tym moto narażę, w komplecie dwa kable zasilające (do wyboru aku lub USB 5V) i mocowanie typu RAM. Działa płynnie, trzyma połączenie, potrafi zaliczyć zwiechę w górach/lesie przy zaniku sygnału GPS no ale to już kwestia aplikacji na telefonie a nie samego urządzenia. Ekran jasny i czytelny w pełnym słońcu, reakcja na dotyk w każdych rękawiczkach. Trzeba wiedzieć co się kupuje, aplikacje CarPlay mają zubożony interfejs i nie zawsze będą wyświetlać wszystko to co na telefonie - w OsmAndzie np. brakuje widgetów ale do zwykłego „jechania po kresce” w zupełności wystarczy. Telefon połączony z CarPlay żre więcej baterii więc jak się chce używać jednego to trzeba mieć jakąś obudowę z dodatkową baterią żeby go schować do kieszeni i przejeździć cały dzień, w moim przypadku dodatkowy telefon do nawigacji zostaje na kierownicy, podłączony non-stop do zasilania USB. Na jakiś czas zostaje, zwłaszcza że można to łatwo przepinać pomiędzy motocyklami.


__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2024, 10:16   #882
szwenduro


Zarejestrowany: Jun 2024
Posty: 2
Motocykl: RD03
szwenduro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 12 godz 27 min 58 s
Domyślnie

Danny Piekne miejsce jaki to kraj?
Co to za lusterka? Mozesz podac marke i powiedziec czy sie sprawdzaja na drodze?
szwenduro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.07.2024, 16:54   #883
Danny
Moderator
 
Danny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Trójmiasto
Posty: 1,284
Motocykl: CRF1000D, CRF300L
Przebieg: 65k+25k
Danny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 51 min 42 s
Domyślnie

Hej, kraj Rumunia a lusterka Zefal Spy, poczytaj sobie o nich tutaj na forum bo zdania są podzielone Ja przejeździłem z nimi ponad 20 tys km, większość z tego chyba nie na tym co nazywasz „drogąâ€ - ale je sobie chwalę.
__________________
"Jeżeli ktoś ci mówi że jesteś koniem to za pierwszym razem możesz się obrazić, za drugim razem dać w gębę, ale za trzecim razem już kup sobie siodło."
Danny jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2024, 17:16   #884
gerard36856


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emigracja. Hamburg
Posty: 294
Motocykl: RD07
gerard36856 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 15 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Cześć,
Czy ktoś z Was ma taką CRF300 zwykła w okolicy Elbląga?
Chciałbym tylko usiąść i popatrzeć z bliska.
gerard36856 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 13:54   #885
JKB
o?o::...


Zarejestrowany: Sep 2024
Miasto: 3city
Posty: 2
Motocykl: CRF 300L
JKB jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 11 min 49 s
Domyślnie

uff.. przeczytałem cały wątek. A w zasadzie wszedłem tu tylko w poszukiwaniu info o tylnym zawiasie.

Cytat:
Napisał janina Zobacz post
...Śledzę go od początku i prawdę mówiąc merytorycznie o zawieszeniu jest mało lub informacje niewiele wnoszą.

Szkoda że Ci się nie chce ... Takie informacje są najcenniejsze bo z pierwszej ręki bez bełkotu marketingowego.
IMHO tu by się przydał osobny wątek dotyczący zawiasów, bo to jest pierwsza rzecz, którą trzeba pomotać po nabyciu małej CRFy. Fajnie by te wszystkie wasze doświadczenia zebrać w jedna kupę.

Teraz takie pytanko do tych, co motali tylny zawias. Zastanawiam się nad samą sprężyną progresywną od HP, czy to ma w ogóle sens w zestawieniu z tym fabrycznym amorem. Czy nie lepiej dołożyć i kupić całego jakiegoś najtańszego YSSa i mieć spokój.
Dla kontekstu, swoje ważę, ze szpejem i bagażem to pewnie jakieś 100-110kg będzie. Jeśli chodzi o off to używam moto zgodnie z przeznaczeniem. Czyli bez wyczynowych akcji, ale też nie na wycieczki na ryby. Tzn nie latam po torach MX ale z drugiej strony od prawdziwego dual sporta oczekuje, że po wjechaniu na single tracka nie katapultuje mnie od razu przez kierownicę po kilku pierwszych nierównościach.

Każda rada na wagę złota. Budżet ok 2-2,5k cebulionów. Komplet sprężyn HP przód/tył czy kompletny zawias tył?
JKB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 19:36   #886
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,717
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 1 dzień 2 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Jeśli ok 110 kg to wymiana samej sprężyny nie wystarczy. Ja tak zrobiłem ale jeżdżę na lekko i bez bagażu a ważę 96 i to jest granica.
Do przejechania Sardyni czy też Korsyki w poprzek po bezdrożach wystarczy ale to jest raczej szwędanie niż wyczyn.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 09:39   #887
janina


Zarejestrowany: May 2022
Miasto: Malbork
Posty: 20
Motocykl: crf300l
janina jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 godz 29 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JKB Zobacz post
uff.. przeczytałem cały wątek. A w zasadzie wszedłem tu tylko w poszukiwaniu info o tylnym zawiasie.
[...]
Każda rada na wagę złota. Budżet ok 2-2,5k cebulionów. Komplet sprężyn HP przód/tył czy kompletny zawias tył?
Jak ma być dobrze to amortyzator tył + sprężyna(y) przód. Jak ma być dobrze z tyłu to amortyzator. Jak ma być tak sobie to nic nie musisz robić.

Wymiana sprężyny z tyłu wnosi tyle, że dobrze można polecieć w krzaki jak kolega wichura. Szkoda cebulionów.
janina jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 493 23.07.2024 05:29
Modyfikacje przy DCT mdxmd NAT - Warsztat 30 03.04.2019 10:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.