Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.09.2024, 15:53   #1041
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 77
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 8 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Sądzę, że jesteś w błędzie, bo moja fotowoltaika to tylko 4,8kWp czyli bardzo niewiele jak na warunki PL. Ponadto, jak widać z tego tematu, posiadam dwa EV, a to nie są zabawki co biorą prądu tyle co czajnik czy lodówka w całym bilansie energetycznym domu.
Myślę że albo niedokładnie się wyraziłem albo nie zrozumiałeś mojej myśli.
Chodziło mi o to, że pojemność sieci jest określona (teraz dokłada się magazyny energii - dostawca, ale to kropla). Gdzie ma się podziać ten "nadmiarowy" (w sensie w krótkim czasie wyprodukowany, bez możliwości zapanowania nad jego produkcją) prąd z fotowoltaiki czy wiatraków (te przynajmniej można wyłączyć stawiając łopaty w chorągiewkę)?
Normowo u nas jest napięcie 230V +/_ 10%. Co ma zrobić energetyka jak odpalą się okoliczne fotowoltaiki i będą pchały prąd w sieć? Jeśli napięcie wzrośnie powyżej 253V to inwerter odetnie panele - może się mylę?
Więc energetyka organizuje takie właśnie akcje, na których Ty korzystasz - bardzo tani prąd w szczycie.
Co z nim robisz - to już Twoja sprawa, ale by nie było, że ciułając oszczędności psujesz rzeczy, których naprawa będzie o wiele droższa. Chodzi mi o wszelkiego rodzaju akku. Już wiele lat temu nauczyłem się nie słuchać mędrców od telefonów zalecających ładowanie do 80% i nie doprowadzać do rozładowania. Mam miernik, którego używam przy każdorazowym ładowaniu fona, widzę, że od 80% zwalnia ładowanie, widzę też, że mimo zgłoszenia 100% nadal ładuje. Bateria ma się świetnie nadal po 4 latach, widzę to po tym, ile prądu pójdzie w baterię przy ładowaniu - przeważnie ok. 80% pojemności nominalnej. Widzę też, że nie mam gwałtownego spadku stopnia naładowania - na 5% spokojnie dzień oblecę (fon używany jako fon, a nie komputer przenośny).
Widzę też kolegów, którzy ładują kiedy tylko mogą a % ubędzie - obawa przed odcięciem przy korzystaniu z wielu usług.
I po 2 latach bateria wypycha plecki :-)
Równie niekorzystne mogą być Twoje "pikowe" ładowania samochodów czy magazynu energii - ale to Twoja wola, jak z zakupionego za własne pieniądze urządzenia korzystasz, czy oszczędności Ci się opłacą zanim pchniesz dalej czy nie. O ewentualnej wcześniejszej utylizacji nie chcę wspominać bo rachunek ekonomiczny nie składa się tylko z kosztów zakupu.
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Oszczędności na rachunku są kombinacją następujących rzeczy:
1.
2.
3.
4.
5..
Wszystkie te punkty dają Ci oszczędnośc tylko dzięki temu, że okresowo pojawia się nadmiar prądu w sieci. Ale patrząc szerzej - za Twoje oszczędności płacą wszyscy - i Ty i ci, którzy zielonej energii nie produkują. Bo raczej nie sądzisz, że dostawca energii charytatywnie Ci ceną obniża - bilans zysków i strat.
Oczywiście - korzystaj, bo możesz, taka jest teraz sytuacja. Ale patrząc szerzej - mądre to nie jest...


Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Po pierwsze: ciekawe, od kiedy samochody spalinowe są prostsze
Oświeć mnie, co jest prostszego w budowie elektryka względem spalinowego? Ile jest układów, które jesteś naprawić w polu w elektryku, jeśli się coś zepsuje, takich, które są niezbędne do jazdy, nie mówię o wyposażeniu dodatkowym, które jest w większości gażeciarstwem i odmóżdżeniem kierującego (aż mi się cisną na usta tryby jazdy w motocyklach).

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Po drugie: też ogrzewam gazem (żeby nie było), ale miałem w PL pompę ciepła (i to bez FV) i też działało.
Ewidentnie nie zrozumiałeś - owszem, mam gaz, tyle że on też prądu potrzebuje, bo cyrkulacyjnie nie pójdzie a i sterownik na prądzie. I właśnie dlatego mam kominek bez żadnych udziwnień - może być brak prądu, gazu a ja nie zamarznę w zimie.
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 16:57   #1042
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,130
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 18 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Wiesz, ja mam takie podejście, że jak nie mam praktycznej wiedzy w danym temacie to nie wysnuwam stanowczych wniosków.

Odniosę się jednak do kilku Twoich komentarzy:

1. Przez ponad rok posiadania FV nigdy nie wyłączył mi się falownik, czyli nigdy nie miałem powyżej 253V. Parę wykresów napięcia na dowód z ostatnich słonecznych dni, abyś widział że słońce i FV ma u mnie prawie zerowy wpływ na napięcie sieci:





Również (dla porównania) wykres, gdy słońca prawie nie ma:



2. Niższe rachunki mam od roku kiedy mam FV (wejdź w wątek o fotowoltaice, tam kilka z nich wstawiałem), więc pisanie, że korzystam 'okresowo, gdy jest nadmiar prądu w sieci' jest hmm.. żartem i nieprawdą.

3. Mój magazyn energii ma 12-letnią gwarancję bez limitu cykli ładowania/rozładowania, bateria LiFePO4 w nim użyta nie ma limitu DOD (tzn. DOD czyli Depth of Discharge=100%), więc jej ładowanie w dowolnym zakresie nie powinno jej zaszkodzić (w teorii, ale od tego jest gwarancja).

https://givenergy.co.uk/major-announ...year-warranty/
https://givenergy.co.uk/wp-content/u...iv-Bat-9.5.pdf

Więc chyba nie powinna martwić cię utylizacja baterii po 12 latach.

4. Co do prostoty EV vs ICE szkoda mi się wypowiadać, bo przecież wszystkie ICE są naprawialne w polu i samochody assistance pojawiły się dopiero jak wprowadzili EV

Podsumowując: mimo, że masz czarno na białym, że mój 'system' się sprawdza (dla mnie i w moich warunkach - bo o tym jest ten wątek), starasz się mnie chyba namówić do powrotu do ICE i zainstalowania kominka. Dzięki, doceniam to wszystko (ciepło i atmosfera kominka jest bardzo OK), ale chyba pozostanę przy swoim.

P.S. Hmm... okazuje się, że kominek już mam tylko wirtualny w samochodzie jak go ustawię w Camp Mode

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 18:18   #1043
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 77
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 8 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Wiesz, ja mam takie podejście, że jak nie mam praktycznej wiedzy w danym temacie to nie wysnuwam stanowczych wniosków.
I bardzo dobrze, też tak staram się czynić i nie widzę, bym stanowcze wnioski tu postawił, staram się zrozumieć, jak działa świat dookoła

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
1. Przez ponad rok posiadania FV nigdy nie wyłączył mi się falownik, czyli nigdy nie miałem powyżej 253V.
Ale o czym ma to świadczyć wg Ciebie?
Bo mi tylko mówi, że macie łebskich inżynierów zarządzających siecią i stąd masz te promocje na prąd.
Instalację elektryczną dla uproszczenia można porównać do hydraulicznej, wodę widać :-) Pompa (elektrownia) daje określony wydatek wystarczający by zaspokoić pobory. Ale jeśli oprócz niej do zbiornika zaczną tłoczyć (nagle, jak słońce zaświeci) jeszcze inne pompy to coś z nadmiarem trzeba robić, można odciąć te nadmiarowe pompy bądź wygenerować większy pobór (zachęcając do używania prądu poprzez dynamiczne taryfy.

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
2. Niższe rachunki mam od roku kiedy mam FV (wejdź w wątek o fotowoltaice, tam kilka z nich wstawiałem), więc pisanie, że korzystam 'okresowo, gdy jest nadmiar prądu w sieci' jest hmm.. żartem i nieprawdą.
Nie chodziło mi o to, że korzystasz okresowo tylko że te okresy (ustalane przez dostawcę energii jeśli mają nadmiar) generują u Ciebie największe oszczędności. Inaczej (w sensie jakbyś miał korzystać tylko z promocji) posiadanie FV było by mało sensowne, choć ja mimo kolejnej propozycji skorzystania, na nowszych panelach (wydajniejszych) z mikroinwerterami) nadal nie skorzystałem uznając, że mi się to nie opłaca nawet nie znając jak ceny prądu będą rosły. A że będą rosły to wiem - certyfikaty CO2 kosztują (co też jest śmieszne - wymyślili sprzedawanie czegoś, czego nie są właścicielami ale kasa leci, podobne zdanie mam o audytach). Nie skorzystałem świadomie biorąc pod rozważania również inne czynniki niż tylko wymaganą kasę i ewentualny zwrot z inwestycji.
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
3. Mój magazyn energii ma 12-letnią gwarancję bez limitu cykli ładowania/rozładowania, bateria LiFePO4 w nim użyta nie ma limitu DOD (tzn. DOD czyli Depth of Discharge=100%), więc jej ładowanie w dowolnym zakresie nie powinno jej zaszkodzić (w teorii, ale od tego jest gwarancja).
Pamiętam czasy, gdy gwarancja była dawana na rok, ale urządzenie mimo jej końca pracowało przez dalsze lata bezproblemowo. Producent może nawet mieć wkalkulowane ryzyko wymiany pewnej liczby urządzeń na tak długiej gwarancji jak Twoja, ale nie musi to świadczyć o solidności produktu. Pomijając fakt, że po tylu latach może się nazywać inaczej i niekoniecznie chcieć realizować zobowiązania.
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Więc chyba nie powinna martwić cię utylizacja baterii po 12 latach.
Żartujesz, chyba że liczysz na jakieś genialne wynalazki pozwalające małym nakładem energii utylizować ogniwa. Póki co ludziom za bardzo nie wychodzi choćby z oponami.
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
4. Co do prostoty EV vs ICE szkoda mi się wypowiadać, bo przecież wszystkie ICE są naprawialne w polu i samochody assistance pojawiły się dopiero jak wprowadzili EV
Pewnie prędzej poradzę sobie z ogarnięciem awarii w spaliniaku niż elektryku, gdzie bez kompa ani rusz. Spaliniaki też mam na myśli prostsze, nie napakowane elektroniką oduczającą myślenia kierowców. Można dać wiele przykładów, może wystarczy tylko zapytać, kto używa ręcznego (o ile jeszcze ma) przy ruszaniu pod górkę? Albo świadomie przełącza światła z automatu, jeśli warunki się pogorszą a nie wyzwalają jeszcze przełączenia?
A assistance?
Wygenerowane, bo było zapotrzebowanie, bo ludzie coraz bardziej są tylko użytkownikami nie znając często nawet wszystkich funkcji. Dawniej były instrukcje, które się czytało.
A teraz słyszę, że komuś przyszedł spory rachunek za telefon, bo załapał się na roaming a nie wiedział, jak to ogarnąć wcześniej. Albo dostając współrzędne w formacie DD nie przeliczy ich choć zgrubnie na DMS :-)
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Podsumowując: mimo, że masz czarno na białym, że mój 'system' się sprawdza (dla mnie i w moich warunkach - bo o tym jest ten wątek), starasz się mnie chyba namówić do powrotu do ICE i zainstalowania kominka. Dzięki, doceniam to wszystko (ciepło i atmosfera kominka jest bardzo OK), ale chyba pozostanę przy swoim.
Zaczynam myśleć, że Ty nie czytasz tego co piszę bądź nie starasz się zrozumieć - bo pisałem choćby
Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
...Co z nim robisz - to już Twoja sprawa...
Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Równie niekorzystne mogą być Twoje "pikowe" ładowania samochodów czy magazynu energii - ale to Twoja wola, jak z zakupionego za własne pieniądze urządzenia korzystasz...
Cytat:
Napisał Dlugi_TA Zobacz post
Oczywiście - korzystaj, bo możesz, taka jest teraz sytuacja. Ale patrząc szerzej - mądre to nie jest...

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
P.S. Hmm... okazuje się, że kominek już mam tylko wirtualny w samochodzie jak go ustawię w Camp Mode
To jest chyba jeszcze gorsze niż biokominki :-)
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.09.2024, 18:41   #1044
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,130
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 18 godz 27 min 10 s
Domyślnie

A ja nadal nie wiem jaki wniosek w tym temacie mam wysnuć z tej wymiany postów z Tobą @Dlugi_TA

Zmienić dostawce energii na gorszego? Nauczyć się naprawiać EV? Za Boga nie wiem 'o co kaman'...
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 08:03   #1045
Dlugi_TA


Zarejestrowany: Jan 2023
Posty: 77
Motocykl: Transalp 650 RD11
Dlugi_TA jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 15 godz 8 min 11 s
Domyślnie

Sam się pogubiłem :-)
A tak serio to do zabrania głosu sprowokowało mnie to Twoje zdanie:
Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Jeszcze o tym darmowym prądzie co to go nam czasami rozdają...
i chciałem wyjaśnić, na czym polega to, że cena za prąd jest w promocji.
I jeszcze raz wyraźnie - jest szansa to korzystaj, bo jak dają to bierz.
Ale że cały ten mechanizm jest trochę bardziej skomplikowany i dzieje się to kosztem innych to też fakt.
Co nie znaczy, że masz mieć jakieś wyrzuty z tego powodu.
Dlugi_TA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 08:52   #1046
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 3,130
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 2 dni 18 godz 27 min 10 s
Domyślnie

Myślę że rynek energetyczny w UK jest troszkę inny od tego w PL, choćby tylko dlatego że są już taryfy dynamiczne w PL, a mimo to nikt nie oferuje darmowej lub ujemnej ceny energii w Polsce (a takie niedawno ceny giełdowe energii w PL były).

Poza tym nawet bez darmowej energii wychodziłem z rachunkiem za prąd na plus (wstawiałem rachunki w wątku o FV).
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 22:10   #1047
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 6,050
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 4 dni 3 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Długi, Finlandia też ma ceny dynamiczne jak w UK, i w zimie płaci 2500 euro !!! za MWh . 16 razy więcej niż w Polsce w tym samym okresie

https://businessinsider.com.pl/gospo...kosmos/krz52rj

W dynamicznych taryfach temperatura na zewnątrz steruje cena. Jest ciepło to prąd za darmo.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.