Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.10.2019, 20:00   #192
SikorP


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wa-wa
Posty: 192
Motocykl: NAT 2018, CRF 450L, Ducati Desert Sled
SikorP jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 1 godz 42 min 43 s
Domyślnie

Roughroad to nie ROR. Mierzyłem dzisiaj oba zestawy.
ROR: laminat goretex, bez podpinek i ochraniaczy. Kurtka super lekka i ma sporo wentylacji. W porównaniu do Klima Latitude i Badlands jak piórko (Klim to zbroje robi). Wygodna, ale śjakoś tak wygląda na słabo zabezpieczającą przed przetarciami. Spodnie podobnie wygodne, ale nogawki na dole dla słonia chyba zrobione. O ile w kurtce czułem się dobrze to w spodniach już nie.
Roughroad: z zewnątrz cordura wewnątrz podpinka z goretex plus jakiś materiał regulujący temperaturę. Super wygodna i ergonomicznie bez zarzutu z jednym wyjątkiem - mało wywietrzników. Spodnie podobnie b.wygodne i solidne. Wywietrzniki standard.
W obu przypadkach spodnie w 3 wersjach długości krótkie/zwykle/długie. Kurtki tylko w jednej i tutaj podobnie jak w Klimie raczej dla szczupłych, czyli jak nie chcesz się gnieść w klacie będziesz miał za długie rękawy.
Generalnie pomierzyłem Klima i Rukki po kilka zestawów i teraz widzę odmienne filozofie przygotowywania ciuchów. O ile z zewnątrz bardziej mi się podoba pancerny Klim o tyle po włożeniu na siebie Rukka wydaje się wygodniejsza.

Tak wogóle to w ciągu ostatniego miesiąca mierzyłem chyba kilkanaście kompletów :-o i to co mogę z grubsza powiedzieć: każdy człek ma inną budowę, wiec mierzyć trzeba zanim kupisz, testy niewiele dadzą. Oprócz powyższych blockbusterów polecam zaś jako uniwersalne zestawy w cenie poniżej 3 tys. (niestety wszystkie bez gtx): Revit Sand 3, Held Hakuna/Matata 2, IXS Montevideo Air. A na lato kupiłem sobie Scotta Dualride DP ... bo fajnie w nim wyglądam ;-)

Ostatnio edytowane przez SikorP : 16.10.2019 o 20:10
SikorP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem