Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.05.2013, 08:38   #7
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

We Francji legalnie można biwakować od zachodu do wschodu Słońca. Niestety dotyczy to wypraw pieszych, kiedy jesteś z dala od drogi. Na terenach zagrożonych pożarami biwakowanie jest szczególnie zabronione, takich miejsc nie da się przeoczyć bo znajdziesz mnóstwo znaków dotyczących zakazu biwakowania. Porządku pilnują strażnicy z lornetkami i w takim wypadku nie radze się rozbijać czy to przed, czy po zachodzie Słońca. Na moją wiedzę jest to Korsyka, teren Calanques de Marseille miedzy Marsylią i Casis.

Sporo biwakowałem we Francji, w miejscach oddalonych od drogi, nie stanowi to problemu. Nie wiem jak od strony prawnej wygląda to we Włoszech. Z chłopakami nocowaliśmy na dziko w winnicy, rano pojawiło się tam mnóstwo pracowników, ale nikt nie zwrócił nam uwagi. Biwakowaliśmy też bez jakichkolwiek problemów w dolinie Susa.

We francuskich górach jest dobrze rozwinięta siec schronów turystycznych, większość z nich jest daleko od dróg, ale do części można dojechać legalnie motocyklem. Tutaj masz mapę z lista schronów, bezpłatne to "cabane non gardée":
http://www.refuges.info/

Jeżeli będziesz potrzebować noclegu w okolicach Grenoble to zapraszam do siebie.
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem