Wątek: Himalaje 2014
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.11.2013, 15:48   #9
Hetman


Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Polska
Posty: 25
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Hetman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 24 min 34 s
Domyślnie

Witaj. Robiłem Ladakh i trase Manali-Leh jak też Srinagar-Leh troche czasu temu na Enfieldzie i zawsze będą ją polecał. Tu masz w miarę aktualne info na temat trasy Manali-Leh co prawda są to podstawowe informacje ale zawsze.
http://mototour.pl/indie/77
Jadac niskobudżetowo bez problemu można wynająć jakiegoś zdezelowanego Enfielda w Manali, ale radziłbym go najpierw dobrze sprawdzić gdzieś w okolicach Spiti, żeby nie musieć wracać na ciężarówce. Kupno jakiegoś Enfielda to raczej w Delhi. Ceny w granicach 800-1,500 $. Póżniej nie ma problemu ze sprzedażą. Oczywiście trzeba trochę cenę obniżyć i sprzedaćgo jakiemuś turyscie, których jest pełno w Manali i na Pachargandzu. Wynajęcie w Manali jest oczywiscie też dobrą opcją, ale jak wspominałem trzeba koniecznie wziąść Royala 500, a o te jest dość ciężko. Poza tym koszty uzależnione są od wypożyczalni i sezonu i jak to bywa w Indiach mogą być bardzo różne. Ja wynajmowałem już za 10- 15 $ dziennie ale to było dość wysłużone konie. I nigdy nie było jasne czy coś nagle nie siadzie a jazda w górach jest trudna dla motocykli bo traca połowę mocy na przełeczach z racji niskiego poziomu tlenu w garku. Za coś lepszego trzeba zapłacić więcej, a poza tym poczekać, zanim coś takiego się zwolni. Z reguły też w wypozyczalni nie chcą słyszeć o wyjęzdżaniu poza Rothang Pass. W przyszłym roku planuje w tych okolicach zrobić nisko budżetowy tour więc mozemy się jakoś zintegrować. Wszystko zalezy od czasu jakim dysponujesz. Jakby co napisz co cie interesuje konkretnie bo tematów jest dużo...

Ostatnio edytowane przez Hetman : 26.11.2013 o 16:01
Hetman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem