Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.07.2017, 08:59   #1
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 3 godz 6 min 9 s
Domyślnie Wrażenia po jeździe próbnej KTM 1290 vs crf 1000 okiem fana pomarańczy..

Kilka słów od siebie może komuś się przyda... Wczoraj parę spotkań w Krakowie i luka między nimi 4h więc dwa telefony i o 11.00 jazda KTM 1290 o 13.00 CRF 1000 a między nimi dojazd na 990R.
Cieszę się, że tak udało mi się ułożyć dzień bo była przesiadka z moto na moto.

Do rzeczy:
KTM 1290S
Wsiadam, mapy ustawione na street - pełna moc 160KM ale manetka spokojna. Na SPORT 160Km i manetka od początku fajnie wyrywa moto do przodu. Zaczyna kropić patrzę na chmury i jadę tak gdzie ich najmniej.. Moto naszpikowne elektroniką która działa.. podczas jazdy zmiana map czy zawieszenia, bajka! Moto jakby z aktualnych czasów..Konkrety - pozycja ok. 178cm/100kg, moto jakby cieżkawe, klocowate, jakoś mało zwrotne na parkingu. Jakby klasa GS 1200. Jak się ruszy to już ok. Kultura pracy..niby spoko ale jak usłyszałem NAT.. Na STREET mało jechałem zaraz SPORT i zaczęło się! Moto to wulkan mocy, niepotrzebnej do końca ale FUN mega. Dynamika wyprzedzania aut nawet przy 170 to poezja i człowiek czuje się mega bezpiecznie bo czuć że zdążę! Ori podnóżki wygodne, sterowanie ustawieniami spoko.
Wpadłem na szutrówkę mapy i zawieszenie OFF - moc redukowana do 100KM i... dla mnie syf! Moto klocowane, 990Rka wymiata przy tym, koło w S 19'' słabo bardzo, może jakieś systemy miałem włączone bo mocno bokiem nie umiałem go ustawić. 990R skręca tylko bokiem. Manetka do końca i jakby chciał ale coś go trzyma i kloc nie jedzie. Zawracanie jak DL'em 1000 słabo..
REASUMUJĄC - moto jakby typowo na asfalt, zapier@#$ la niesamowicie ale jak już ruszy, manewrowość parking czy teren kiepsko bo klock. Zawieszenie SPORT czy COMFORT mega działa i tu nic nie mogę powiedzieć.
Co do wykonania plastików i awaryjności elektroniki się nie wypowiadam..
Generalnie dupy nie urywa, jakby mnie nie zaskoczył no jedynie co to mapy SPORT i to jak dynamicznie jedzie robi wrażenie.

CRF 1000
Przejeżdżam do salonu, papiery a tam coś pisze że asyste będę miał! Pytam czy na kogutach bo będziemy zapier#$% ć? Chłopak jakby nie wyczuł żartu.. Mowi, że taką mają tradycję- więc jakiś starczy Pan Dyrektor się przebiera, wyprowadzają CBR 650.. No to sobie pojeździłem. Chłop mówi że jazda ponad godzinę... Ja że nie nie nie! Nie chce się tyle męczyć z dziadkiem, mowię że ja tylko zawieszenie, parę winkli, przelot i do salonu, 20 min wystarczy!
Siadam.. podnózki do dupy, kiera nisko, siedzenie zapiął mi wyżej. Odpalam poezja! Skrzynia biegów poezja...Ach jak w AT.. Ruszamy.. pierwsze progi.. robię wielkie oczy bo zawieszenie jakieś fajne. Potem wale po dziurach i kur..a działa! Fajnie działa. O kurcze.. jedziemy, kawałek prostej odkręcam a moto jedzie!!! Znowu mam wielkie oczy! Redukcja, odkręcam i...NAT jedzie!
Wpadamy na A4kę lecimy do 180 i naprawdę moto fajnie się rozpędza, dobrze prowadzi. Jestem w szoku bo myślałem, że słabo będzie ..
Brak mi słów aby opisać szok jaki przeżyłem! I nie podlizuje się posiadaczom NAT.. naprawdę bardzo fajny sprzęt, zwrotny, dynamika na asfalcie wystarczająca dla mnie, to w terenie myślę, że też będzie spoko! Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła!
REASUMUJĄC- bardzo fajny uniwersalny motocykl, mocy wystarczająco, wygodny, zawieszenie fajnie pracuje, dobrze się prowadzi. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, ori podnóżki z gumkami syf!

Jak się mają do 990R ?
Afryka - tak jak 990 fajne prowadzenie, zwrotna, poręczna, słabsza dużo ale to nie jest minus bo mocy i tak ma sporo. Kilka rzeczy jak kiera wyżej, podnóżki do poprawy i super! Zbiornik mógłby być jak w 990.

KTM 1290 - klocowaty, w terenie duuuużo słabiej, dużo elektroniki fajnej, gadżeciarskiej. Na drodze wariat chociaż 990R powyżej 5 tys. obrotów też szaleje. Mam skrócony rollgaz na CAM 200/300 i jest mega różnica do Ori.

Pojechałem na jazdy próbne jedynie dla zabicia czasu i przyznam że jeśli już musiałbym coś wybrać to chyba padłoby na NAT!
Wg mnie 990R jest czymś pomiędzy ww sprzętami - większa, fajna moc, mało elektroniki, fajne prowadzenie, poręczniejszy.

W razie pytań piszcie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20170725_120941.jpg (347.0 KB, 40 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170725_120950.jpg (415.0 KB, 40 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170725_120958.jpg (362.8 KB, 38 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170725_133054.jpg (397.0 KB, 37 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170725_133037.jpg (391.5 KB, 34 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20170725_133033.jpg (344.8 KB, 36 wyświetleń)
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..

Ostatnio edytowane przez Pirania : 26.07.2017 o 09:18
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem