Wątek: Sycylia
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.11.2018, 08:56   #3
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 52 min 19 s
Domyślnie

Dobra, to tak:
1. Wenecja - ja zawsze wybieram campingi w okolicach Punta Sabbioni (Marina di Venezia, Ca'Savio i inne). Ważne, żeby były od strony Adriatyku to wtedy masz piękne, czyste, piaszczyste plaże. Uwaga! Jeśli jedziesz w sezonie to dość często minimalny czas pobytu to 4-7 dni. Marina droga jak cholera, ale chyba najfajniejsza. W cenie mega plaża i kompleks basenów w środku, czyste sanitariaty, duże parcele. Dobre jest w tych wszystkich campach połączenie do Wenecji. Wystarczy dotrzeć do Punta Sabbioni i tam jest już tramwaj wodny do Wenecji (mały prom). 27 minut i jesteś na placu Św. Marka. Jeśli będziesz chciał jeszcze jakieś info wal na . Jeśli już będziecie w Wenecji to grzechem śmiertelnym byłoby ominięcie dwóch wysp. Murano i Burano. Promy pływają w kółko (Wenecja, Sabbioni, Burano, Murano,, Wenecja). Kupujesz bilet 12h-24h i pływasz czym chcesz i jak chcesz (oprócz lotniska, ale Was nie dotyczy). O ile Wenecja jest mega zatłoczona i po prostu źle się po niej chodzi (chyba, że z samego rana po 7ej rano) to Burano jest jej przeciwieństwem. Mega spokojnie, bardzo mało turystów, można zobaczyć, jak kiedyś się tam żyło. Bardzo polecam. Co ciekawe można spotkać sporo Polek, które tam opiekują sie starszymi osobami. Fajnych rzeczy można posłuchać Murano za to to fabryki szkła. Bardzo polecam zobaczyć, jak hutnicy wykonują te cuda. Szkło z Murano kupuj właśnie na Murano a nie w Wenecji. Zawsze im dalej od głównych ścieżek tym taniej. Czasem jest to czterokrotna przebitka.
Dobra, o Wenecji chyba starczy.. jak coś to dopytuj.
2. Rzym - o atrakcjach się nie wypowiadam. Na mnie mega wrażenie zrobiło Koloseum. Weszliśmy wieczorem, przed zamknięciem to już nie było kolejek. Bilet drogi, ale warto zdecydowanie. Watykan też warto zobaczyć. Poza tym po prostu chodziliśmy pieszo, ale można i użyć metra. Jeśli chodzi o nocleg to ja polecam noclegi w Ciampino. Fakt, samoloty lądują co chwilę, ale można przywyknąć. My spaliśmy w hotelu (nomen omen) Ciampino Akurat taki znalazłem na booking z dobrą ofertą. Jaki plus największy? 800 metrów pieszo na dworzec kolejowy, tam kupujesz bilet za 1.50EUR i wsiadasz w pociąg (tylko najpierw skasuj bilet) i jedziesz do samego centrum Rzymu. Pociągi jeżdżą co chwilę i nie ma lepszej opcji dostania się do centrum. W samym Ciampino spokojnie można coś zjeść, zrobić zakupy w tanim sklepie. Mimo, że byliśmy na motocyklach to ten wybór noclegu był naszym najlepszym wyborem.
3. Sycylia - niewiele zdążyłem na Złombolu zjechać MZtką, ale: Taormina obowiązkowa, Erice... nie wiem, co więcej... mi się tam wszędzie podobało, na południu co chwila wpadałem na jakieś zabytki, nie miałem czasu, aby zostać na dłużej, ale na pewno tam wrócę.
Promy odpływają do Mesyny co 30 minut średnio, bilety można kupić spokojnie przed promem, olej naciągaczy, będą wołać po 2.50 eur za "pomoc". Kup sobie bilet powrotny, ale uważaj na czas, na który kupujesz. Najrozsądniej wychodziło chyba 30 dni na powrót, bo tygodniowych nie było. Może teraz coś się zmieniło.

Chyba tyle, jak sobie coś przypomnę to dam znać.
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem