Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.06.2023, 12:12   #11
lukasz_vip
 
lukasz_vip's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Lubliniec
Posty: 2,163
Motocykl: KTM LC8 950 ADVENTURE
lukasz_vip jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 20 godz 58 min 19 s
Domyślnie

Jeżeli Ford to tylko diesel, bo ecobossty nie są godne zaufania. Monde wielkosciowo jak SuperB i godne zaufania. Z takim budżetem znajdziesz jakiegoś SuperB z lat 2015-2018 na luzie. Choć dla 2+1 ewentualnie 2+2 poszedłbym w klasę niżej tj. Focus, Golf, Octavia. Za 80k zł możesz mieć coś w miarę świeżego w benzynie i na full opcji jak np. VRS. Na pewno nie szedł bym w diesla tylko w TSI. Mam atkualnie 1.5TSI 150KM w Ocatvi4 i odpycha się to naprawdę mega dobrze. Spala średnio 7l jeżdżąc po mieście i dość szybko w trasie 140-180km/h. Rekordziści schodzą do 4l/100km.
Crossovery ani SUV jakoś mnie nie przekonują. Mam też Yeti i tylko na miasto jest OK, bo siedzisz wyżej, krawężniki nie są problemem ale w trasie jednak stawia dość spory opór przez co pali też sporo więcej niż moja O4 mimo prawie identycznego silnika 1.4TSI.

Wszystko zależy do czego auto potrzebne. W ostatnie półroku przerobiłem Fabie2, Ocatvie3, Octavie4, Yeti, S-Maxa i w zależności od potrzeb każde z nich było do czego innego dobre. Latam też czasami służbowymi Passatami, BMW X3 i 3, SuperB. Mega byłem zadowolony z S-Maxa bo to takie przerośnięte kombi i naprawdę w tej klasie aut nie ma sobie równego. Ja mam rodzine 2+3 Na miasto mam teraz Yeti bo ma 3 osobne fotele i dało się upchać z tyłu 2 foteliki i syna 9 letniego, czego nie udało mi się zrobić w żadnym A6, SuperB i Passacie. W Ocatvi4 musiałem poszerzenia isofixów dorobić aby zmieścic dwa foteliki i syna.

Z ciekawych aut to masz też KIA OPTIMA.

Z tym budżetem to przymierzyć się do każdego, pojeżdzić i kupić to co bardziej ci leży i w czym czujesz się dobrze.
lukasz_vip jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem