Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.12.2022, 11:00   #29
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 29 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Wizualnie są specyficzne, trochę kontrowersyjne ale to co KTM daje z jazdy to jak na razie żaden inny motocykl mi nie potrafił tego dać. 1190 jest mocny , bardzo mocny , ma świetne zawieszenie i precyzyjne prowadzenie, jest trochę niczym skalpel w odpowiednich rękach świetne narzędzie w przeciwnym razie może zrobić wiele krzywdy. Motocykl specyficzny i na pewno nie dla wszystkich. Nie jest nijaki jak Afryka (crf) która była zbudowana na mnostwie kompromisów .


Po sprzedaży 990 w 2018r. zastanawiałem się i testowałem..1290, NAT i 1200.. 1290 banan był, NAT nuda w uj.., 1200 oddałem przed czasem.. W garażu stanął 1290R i do dziś cieszy. Jazda tylko na sport mapach, po mieście bez znaczenia, promień skrętu diametralnie zmniejsza się po pochyleniu moto.

Tej wiosny powiedziałem do kumpla co ma NAT 2022r. daj się przejechać.. może jednak fajna ta NAT.. Lecieliśmy z 60km a po 2ch juz tesniłem za 1290R.. Nuda.. bujanie..po prostu przepaść do 1290! I jeszcze ochrona przed wiatrem do dupy.. Zaryzykuje stwierdzenie że jazda na RD 07a od Jorge daje mi wiecej przyjemności niż NAT..

Co do urody to.. jeden lubi brunetki a drugi rude! Nie ma co się przekamażać..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem