Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.06.2013, 08:14   #20
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,628
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 3 godz 24 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Wiadomo że tak jak napisał Mhv byłoby najlżej, ale jestem estetą i moto musi też cieszyć oko dlatego bardziej intereresuje mnie rally niż rejli.
Na razie gmole givi robią świetną robotę i nie połamałem już posklejanych oryginałów, ale chodzi też o masę wywalenie ori zegarów i zastąpienie ich produktem acewello podobnym + zacne miejsce na gps bo przy oryginale nie mam go gdzie zamontować żeby nie zasłaniał tego co mam i całość będzie i łądna i lżejsza i niestety trzeba będzie się przeprosić z akcesoryjnym tłumikiem
............
ciekawym też kokpitów, pięknie poradził sobie z tym hans i tylko tyle znalazłem na forum na ten temat...
Wszystko zależy od tego ile chcesz na taką przeróbkę wydać. Boano itp. wyglądają odlotowo, ale też kosztują sporo. Jak dochodzi do tego wymiana stelaża i lamp to kwota robi się zawrotna.
Jeśli chodzi tylko o funkcjonalność i ciut niższą masę to spójrz na mój kokpit.
W zeszłym sezonie połamałem owiewki przy próbie forsowania rowu na Izimeetingu. Kasy nie było za wiele, więc zrobiłem po kosztach. Za stare, uszkodzone zegary i trip dostałem na forum 300 zł, dołożyłem 150 i kupiłem acewella. Zabudowa kosztowała 50 zł. z malowaniem proszkowym.(kawałek blachy alu tyle, że wycinanie tego kształtu zajęło dniówkę).
Przez moment miałem też ochotę na całkowite wywalenie owiewki, założenie tylko lampy i acewella a zamiast owiewek i gmoli dorobienie boczków z alu blachy- Franz coś takiego zrobił w swoim "Franzalpie".
Wtedy odchudzenie jest konkretne. A chyba lepiej by nie było owiewki w ogóle- jak w lekkich endurakach, niż ma być jakaś szczątkowa, powodująca tylko zawirowania powietrza
Niech mnie mądrzejsi poprawią!?
Zdjęcie I- mój kokpit po "liftingu". Jest miejsce na wszystko a masa jakieś -2 kg.
Zdjęcie II i III- mam nadzieję, że Franza się nie obrazi- jego wydumka.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Acewell01.JPG (418.3 KB, 42 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Franzalp1.JPG (428.3 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Franzalp.JPG (447.8 KB, 32 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 18.06.2013 o 08:20
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem