Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.03.2021, 18:26   #5
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,388
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 7 godz 30 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
DOBRY pomysł mdmxd

małe sprostowanie tylko - to nie jest pompka membranowa.

m
na stronie jednego z producentów olejarek była taka informacja, nie mniej jednak pompa jest b.precyzyjna i uniezależnia ilość podawanego oleju od temperatury czy wilgotności oraz rodzaju zastosowanego oleju (oczywiście wszystko w granicach rozsądku w zakresie temperatury i samego oleu ) . Wystarczy tylko dodać proste sterowanie.

Już dwa lata bawię się sprayem tylko dlatego, że żadna z olejarek mi nie odpowiada. Jak są elektroniczne to chcą być mądrzejsze od użytkownika albo bazują na czasach otwarcia zaworu i wolnym spływie oleju.

Scootoiler ma ciekawą propozycję chodzi o wersję X-system no ale jak mam sobie na trytyki przyczepić olejarkę do ramy za 1100zł to jakoś mnie przechodzi ochota.

z olejarek, która ma dozowanie pompą oleju jest Q-MAN ale ten nie ma prostej regulacji tylko grzebanie w mikroprzełącznikach sterownika albo montowanie czujnika do koła, na podstawie którego sterownik wie lepiej ile podać oleju.

http://www.ase.hoste.pl/pkczas.html owszem robią przekaźniki ale będzie on sztywno ustawiony na zadany czas.


Dodać do tej pompki prosty sterownik z płynną regulacją z wyłącznikiem i jest wszystko co potrzebne.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem