Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.05.2023, 11:54   #9
Xeno


Zarejestrowany: Aug 2017
Posty: 36
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Xeno jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 35 min 24 s
Domyślnie

Odpowiadając sobie i reszcie dla potomności i a ewentualnych zainteresowanych.

Szczęściem nie przeprowadzałem testów bezpieczeństwa, więc wierzę Sharpowi na słowo.
Kas na pewno jest bardzo wygodny w noszeniu jak i obsłudze. Zamek szczęki, suwak i suwak blendy nie wystają, o nic nie zaczepiają, nie ma problemu z obsługą w rękawicach.
Poziom hałasu (testowane na Trampku 650 z wysoką szybą): nie jest to najcichszy na rynku ale całkiem znośnie, po +8h jazdy nie odczuwa się nadmiernego zmęczenia hałasem . Prawdopodobnie byłby cichszy gdyby Caberg się wysilił i wprowadził 3 zamiast dwóch rozmiarów skorupy.

Największe mankamenty:
- powłoka lakiernicza - delikatna, łatwo się rysuje, łatwo powstaja odpryski. Drugi egzemplarz po 1 sezonie jest bardziej porysowany niż LS2 używany prze niecałe 2 sezony.
Pierwszy egzemplarz wrócił z serwisu z odbitym lakierem (stąd wiem o odpryskach), został wymieniony.
- trzeba zwracać uwagę na rozmaite drobne wpadki jakościowe, w pierwszym egzemplarzu odklejała się uszczelka z tyłu na rancie kasku, drugi egzemplarz nie ma już z tym problemu. W niektórych egzemplarzach które przymierzałem dość lekko chodziła zaślepka wlotu powietrza na szczęce.

Ogólnie przy cenie jaka za niego wołali (jakieś 1300PLN) to chyba było warto. Nie wiem co poprawili.zepsuli w modelu X, prawdopodobnie chodzi o metkę z ECE 22.06, przez co cena już nie jest taka fajna.
Xeno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem