Wątek: Garmin zūmo XT
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.03.2020, 08:02   #12
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
(...)nie wspomnę o samym wytyczaniu trasy, jeżdzę razem z telefonem z google maps i ten drugi spełnia swoje zadanie idealnie podczas gdy garmin często prowadzi nie tak jak tego oczekuję pcha się w miasta gdy można je objechać dużo szybszą trasą...
Owszem, mapy Google są świetne jeśli Twoim priorytetem jest czas przejazdu czy wskazanie korków, wypadków itp. przeszkód (szczególnie jak od niedawna weszli w działkę Yanosika ze wskazywaniem takich miejsc przez kierowców). Moja małżonka (jeździ dziesiątki razy więcej samochodem niż ja) przestawiła się dość szybko z Garmina na mapy Google w smartfonie i się nie dziwię.

Ale leżą i kwiczą gdy chciałbyś pojechać np. krętymi drogami, ustawić priorytet na boczne, wskazać szereg punktów i je ciekawe połączyć... Tu jest duża luka którą w mojej ocenie na razie ani Garmin ani TomTom nie potrafią wypełnić w zadowalający sposób. Być może właśnie XT jest krokiem w dobrym kierunku? Ciężko ocenić bez testów w terenie.

Do każdej nawigacji możesz wgrać trasę/całą wycieczkę zaplanowaną w zewnętrznych serwisach takich jak furkot.pl czy kurviger.de. Idąc tą drogą zadowoli Cię prawdopodobnie zwykła nawigacja samochodowa, byle trochę uszczelniona od wilgoci. Schody zaczynają się gdy będąc już w drodze chcesz/musisz coś zmienić. Tutaj także "inteligencja" nawigatorów sprzętowych dość mocno kuleje.

Smartfony, a raczej aplikacje na nim uruchomione, dają niekiedy większe pole manewru ale po pierwsze nie każdy ma/lubi smartfony (jestem wierny staremu Blackberry), po drugie dobry smartfon, mający szansę wytrzymać ciężkie warunki też swoje potrafi kosztować. Dodatkowo bardzo nie lubię mieć wszystkich funkcji elektronicznych w jednym urządzeniu. Bo jak padnie, to nie mam nic.

Wolałbym te pieniądze skierować na dedykowaną, dobrą nawigację ale nie kosztem funkcjonalności które wydają się dla mnie kluczowe. W końcu to moja kasa i mam prawo oczekiwać za nią czegoś więcej niż radości z posiadania nowej zabawki
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem